Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

AnnaCh 11:53, 08 mar 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ja mam dużą różnicę wieku i parkę Córka ma już 13 lat, więc się już mniej tuli, raczej z koleżankami na fejsie omawia sukienki A synek ma 3 latka i też przylepa straszna, włazi na mnie na kanapie i się na mnie kładzie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
makadamia 11:59, 08 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wracając do tematu
Luli, natknęłam się na stronę z propozycjami dla "sloped garden", czyli ogrodami na zboczu.
Chociaż niektóre propozycje są mocno dyskusyjne estetycznie (ekhmrabatapodzjeżdżalniąekhm), to jednak warto warto im się przyjrzeć:

http://www.homedesigninspired.com/22-amazing-ideas-to-plan-a-slope-yard-that-you-should-not-miss/

Można podpatrzeć różne sposoby na wykonanie schodów/murków i moim zdaniem z porównania tych zdjęć wyraźnie wynika, że im bardziej płaska skarpa i schody, tym lepiej wygląda.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Lulilaj 12:00, 08 mar 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Hej. Wpadłam tylko na chwilkę (bom w pracy) a tu proszę jak fajnie gwarno się zrobiło

Ewa, Ania, MiloslawaIwa..., AniuCh witam Was serdecznie i liczę, że zostaniecie

Asiu, dzięki za rysunek. Okazuje się, że pismo obrazkowe o wiele bardziej do mnie przemawia

A co do tematu dzieciowego to po moim przyszłym ogrodzie biega bardzo absorbująca 4 latka Lulilaj (czyli Julia ) i myślę, że czasami wszystkie "tak mamy"
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
makadamia 12:02, 08 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
AnnaCh napisał(a)
Ja mam dużą różnicę wieku i parkę Córka ma już 13 lat, więc się już mniej tuli, raczej z koleżankami na fejsie omawia sukienki A synek ma 3 latka i też przylepa straszna, włazi na mnie na kanapie i się na mnie kładzie


Mój trzylatek całuje mnie po rękach i nogach, co najmniej trzy razy dziennie powtarza, że "kocha i lubi" i wcale mu to nie przeszkadza dwie minuty później krzyknąć, że jestem gupia i to nie fej(fair), jak mu zabraniam bić brata

A w kwestii różnicy wieku - okazuje się, że różnica trzech lat pomiędzy rodzeństwem, która wydawała się super z pozycji dziecka, z pozycji mamy jest już zbyt duża
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
AnnaCh 12:17, 08 mar 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Luli, mi też się wydaje, że wypłaszczone skarpy są ładniejsze
Jak patrzę u siebie, to szkoda mi, że mam płasko, bo chciałabym jakiś murek mieć, schodki, czy coś, ale jak widzę jakie to problemy z obsadzeniem...

Asiu, znaczy się, że nasi trzylatkowie zachowują sie podobnie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anna_t 13:14, 08 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
makadamia napisał(a)
Aniu - czy dobrze mi się wydaje, że Ty masz jedno dziecko?
Bo to tylko przy pierwszym trwa ta chęć pilnowania i nadzorowania. Z każdym kolejnym wzrasta zaś potrzeba izolacji i spokoju. Dlatego ja poprzestałam na dwójce
(albo to tylko ja tak mam, i właśnie się przyznałam na publicznym forum, że jestem wyrodną matką).

2 córcie mam i raczej właśnie przy pierwszej to miałam mniej pilnowania
teraz mała papuguje starszą i... różne pomysły im wpadają do głowy
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
makadamia 14:19, 08 mar 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Aniu Ch - ja też bym chciała mieszkać w jakimś bardziej urozmaiconym krajobrazowo miejscu a nie na tym płaskim Mazowszu. Mazury byłyby w sam raz, choć tm z kolei klimat nie teges

Aniu T- ależ strzeliłam kulą w płot; ja na to papugowanie stosuję "pozytywne wzmocnienia" względem starszego brata, żeby zwracał uwagę na młodszego i w razie czego mnie wołał. Nieźle działa

U mnie obserwacje są takie: młodszy stanowi zagrożenie dla siebie, a starszy - dla całego otoczenia. W zeszłym roku drewnianym toporem pociął korę na świerku i z kolegą rzucali gruzem przez mur (za którym to murem spaceruje sąsiadka-staruszka; dobrze że akurat wtedy nie spacerowała)
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Marta 22:56, 08 mar 2017


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Witam! Przyszłam z rewizytą. Fajne masz pole do popisu, małymi krokami na pewno dojdziesz do celu. Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
anna_t 08:31, 09 mar 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Asia orzeszkowa
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Lulilaj 13:25, 17 mar 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
anna_t napisał(a)
cześć ja też od Asi
wersja 2 fajniejsza bo lepsze baczenie na dzieci z miejsca wypoczynkowego


U nas i tak prawie każda impreza zaczyna się w altance a kończy na placu zabaw. Wtedy zawsze są "zmiany" w pilnowaniu dzieci

Mi też podoba się druga wersja, wszystko tak prosto, od linijki... ale koło części z placem zabaw jest mały spadek terenu i jakoś nie widzę tam prostej rabaty. A przy pierwszej wersji projektu myślę, że ten mały spadek się zgubi

A co do moich poczynań ogrodowych to uwaga.... mam palety na kompostownik I mało tego, M był chętny już go zrobić tylko, że nie mam pojęcia gdzie go postawić. Czytałam że najlepiej w zacienionym i niewidocznym miejscu tylko, że w tym momencie prawie wszystkie miejsca na działce są widoczne . Może macie jakieś propozycje?

Zaczęłam też działać w temacie skarp. Musimy zorganizować jakąś małą kopareczkę, i pana który ładnie wyrówna te skarpy (zgodnie z rysunkiem Asi, gdzie się da to wersja "A" )

Muszę się pochwalić, że kilka moich tulipanów zeszło. Oby tylko te poranne przymrozki im nie zaszkodziły, bo cieszę się z nich jak dziecko... (zresztą moje dziecko też się cieszy bo codziennie biega i podgląda ile urosły )
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies