Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

Lulilaj 16:57, 11 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
A tu podokienna, wersja 2019
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
kasiab 17:14, 11 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Asiu super że się odezwałaś warzywnik już wygląda ekstrasnie przypomnij proszę co za trawy masz na podokiennej
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Kasia_CS 20:01, 11 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A na anabelkach to nie ślimaki po prostu?

Ja też mam absorbującą mini ogrodniczkę, a teraz zaczyna powolutku chodzić, to już w ogóle jeszcze nas aktualnie zęby męczą.

Jakiego Ty masz gigantycznego rodka!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Lulilaj 09:32, 12 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
kasiab napisał(a)
Asiu super że się odezwałaś warzywnik już wygląda ekstrasnie przypomnij proszę co za trawy masz na podokiennej


Kasiu
Na podokiennej mam 2trawy. Z przodu jest sesleria jesienna a z tyłu rozplenica hameln.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 09:41, 12 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Kasia_CS napisał(a)
A na anabelkach to nie ślimaki po prostu?

Ja też mam absorbującą mini ogrodniczkę, a teraz zaczyna powolutku chodzić, to już w ogóle jeszcze nas aktualnie zęby męczą.

Jakiego Ty masz gigantycznego rodka!


Kasiu strzał w dziesiątkę. Do głowy mi nie przyszło, że to mogą być te paskudztwa. Zaraz po przeczytaniu Twojego posta pobiegłam z latarką i dużym zapasem soli . Mam nadzieję że pomoże ale dla pewności powtórzę przez kilka kolejnych wieczorów
. Dziękuję Ci bardzo

Rodek ma już koło 10 lat. Był pierwszym krzewem który posadziłam. Na wiosnę go przesadzalismy. Mam nadzieję że nie padnie.

Nam też ząbki dokuczają. Idą od razu po 2. Na dole już są, lada chwila przebiją się u góry. Jej, jak ten czas szybko leci...
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Kasia_CS 10:51, 12 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
no to się cieszę, że sprawców przydybałaś

U nas właśnie górne dwójki obie wychodzą i tak od 2 miesiecy wydaje mi się, że już już je widać, a one nic ale ostatnio gorzej zasypianie i samo spanie, więc chyba teraz dopiero coś jej dokucza - moze na dniach się przebiją wreszcie..

Rodek cudowny egzemplarz, dorodny a jak jeszcze się wpisze w jakąś rabatę to już w ogóle będzie na niej pięknym królem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Lulilaj 09:54, 15 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Mam depresję ogrodową ciągle pada, jest strasznie mokro,ślimaczyska szaleją...
Jak tak dalej pójdzie w warzywniku zostaną tylko skrzynie, dziewczynki przeziębione a Anabelki załatwiłam koncertowo. Sama. Ja. Ślimaki im rady nie dały bo je skutecznie potraktowałam granulkami i solą. No właśnie tylko dlaczego nie przyszło mi do łebka że sól się rozpuszcza buuuu.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
kasiab 10:23, 15 maj 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Asia a wykopać anabelki/ przesadzić wypłukać im korzenie? Moja anabelka w przechowalniku w zeszłym roku miała jedną gałązkę żywą a w tym roku jak wszystko przesadzalam itd to okazało się że żyje i jest na tymczasowym miejscu
____________________
Kasia - tu na razie jest...
eVka 11:13, 15 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Lulilaj napisał(a)


Hej Ewa. Przepadłam na trochę bo szczerze mówiąc brakuje mi czasu na O. . Pokonały mnie choroby, humory itp. moja młodsza ogrodniczka w przeciwieństwie do siostry okazała się wyjątkowo absorbującą panienką.

Ale w ogrodzie trochę podziałałam. Na pierwszy ogień poszła rabata kwaśno-zasadowa a konkretnie kwaśna bo zasadowa na chwilę obecną jest wykopem. M stwierdził że przedłuży dreny od oczyszczalni i zrobimy małe nawadnianie.
Przeniosłam też warzywnik na tył domu tak jak radziła mi swego czasu Asia Macadamia. Na razie szału nie ma ale mnie bardzo cieszy

Masz bardzo ładne te skrzynie, moje bylejakie pewnie za jakiś czas będę wymieniać na porządne.

Śliczny wielki rodek widzę, doczytałam, że ma 10 lat, jaka to odmiana, wiesz może? Cudo!
Anabelki to ślimaki, moje jezówki tak wyglądają

Pogoda nie rozpieszcza, od rana boli mnie głowa, leje zimno tak że przyszłam w zimowym płaszczu. Ale pocieszę się, od jutra ma być coraz cieplej. W weekend ponad 20 stopni!!!
____________________
Magleska 11:21, 15 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
u mnie też ciągle leje i mam już dość tego deszczu
skrzynie w fajnym miejscu …..w depresję nie wpadaj -małe dzieci -to wiadomo ,że czas na ogród mocno ograniczony ... a Anabelki może odżyją …oby
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies