Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Margarete 12:43, 02 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Na mróz i suszę nic nie poradzimy - czasami straty w ogrodzie są i trudno...ja wczoraj musiałam pozbyć się usus,onego na amen klona Artropureum po 14 latach...ehhh. Już jesienią miał problem bo pierwej mu liście uschły niż zmieniły kolor na intensywną czerwień. I co gorsza takie suche zostały na zimę, nie opadły....to już były jasne sygnały że coś z nim nie tak. Tegoroczna zima prawie bez opadów i suchą wiosna dopełniły dzieła. Tak więc jak nie susza to mróz. Tak doła ogrodnika....

U ciebie cudnie wiosennie i kolorowo. Psi ząb piękny i fajne te jabłoneczki kolumnowe.
Udanego wypoczynku w weekend !
Może choć trochę uda ci się odsapnąc
Buziaki.
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Basilikum 13:17, 02 maj 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Aniu no cholewka z tymi czeresniami, nawet szpaki nie pograsuja.
Jabonka rajska sliczna
Epimedium tez, u mnie na pewno beda kolejne.
Deszczomierz mam profesionalny i zaczelam zapisywac w kalendarzu ile i kiedy napadalo.

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
hankaandrus_44 15:38, 02 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7204
Mam nadzieję, że odpoczywasz od zawodowej pracy, chociaż u Ciebie nigdy nic pewnego. Trzymaj się ciepło. u mnie mżawka i niżej 10-tki.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mala_Mi 00:05, 03 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
hankaandrus_44 napisał(a)
Mam nadzieję, że odpoczywasz od zawodowej pracy, chociaż u Ciebie nigdy nic pewnego. Trzymaj się ciepło. u mnie mżawka i niżej 10-tki.

U mnie znośnie było, do południa pracowałam, bo i tak złapałam poślizg kilkudniowy, a popołudnie z Muminkami I nie ma że boli.. do ogrodu mus iść i pracować ..

Dziś byłam bardzo dumna ze starszego, chociaż młodszy też się bardzo starał.. Może kiedyś jednak ktoś przejmie ten ogród w opiekę.. marzyć można W każdym razie było bardzo miło.



I pomidory posadzone Miałam motywację, byle teraz nie odchorować..



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:08, 03 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Basilikum napisał(a)
Aniu no cholewka z tymi czeresniami, nawet szpaki nie pograsuja.
Jabonka rajska sliczna
Epimedium tez, u mnie na pewno beda kolejne.
Deszczomierz mam profesionalny i zaczelam zapisywac w kalendarzu ile i kiedy napadalo.


To będziesz jak Bogdzia Ona też wszytko zapisuje .. mi brakuje systematyczności i czasu

Dziś zachwycałam się zielenią.. ta majowa jet po prostu najlepsza.. a po suczy i 3 dniach deszczu to nastąpiło zielone bum... nawet machnęłam ręką na połamane przez grad tulipany..
Chociaż kępka obok przetrwałą bez uszczerbku.. zasłaniał ją krzew

I zieloności.. u Ciebie ich duzo
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:10, 03 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Margarete napisał(a)
Na mróz i suszę nic nie poradzimy - czasami straty w ogrodzie są i trudno...ja wczoraj musiałam pozbyć się usus,onego na amen klona Artropureum po 14 latach...ehhh. Już jesienią miał problem bo pierwej mu liście uschły niż zmieniły kolor na intensywną czerwień. I co gorsza takie suche zostały na zimę, nie opadły....to już były jasne sygnały że coś z nim nie tak. Tegoroczna zima prawie bez opadów i suchą wiosna dopełniły dzieła. Tak więc jak nie susza to mróz. Tak doła ogrodnika....

U ciebie cudnie wiosennie i kolorowo. Psi ząb piękny i fajne te jabłoneczki kolumnowe.
Udanego wypoczynku w weekend !
Może choć trochę uda ci się odsapnąc
Buziaki.

Obawiam się że to nie susza go załatwiła.. .. a to coś na w.

A to las konwalii... zarosną mnie niedługo




____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:13, 03 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
zbigniew_gazda napisał(a)
Mam podobny wodomierz a właściwie taki sam. Swoje zadanie spełnia. Rajskie jabłonki piękne. Widzę że pilnujesz dokładnie harmonogramów przyrody.

Jak się nie dało robić nic innego to i takie porónanie harmonogramu dobre dla zabicia czasu i niemyślenia o pękającej głowie i łamiących mięśniach i stawach.. gardle i takich tam zasmarkańcach.. dziś już całkiem nieźle wiec szkoda czasu na takie sprawy..

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 00:14, 03 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gosialuk napisał(a)
Aniu posadziłam dziś wszystko, mam nadzieję, że się przyjmie. Jak wracałam do domu, to deszczyk padał, więc dodatkowe podlewanie też było. Jutro wieczorem ci pojemniki odwiozę.
Trochę się kleiło wszystko po tych deszczach, ale też ruszyło z kopyta wszystko, a chwasty najbardziej.


Dzięki

o buksy będę walczyć.. no jak bez nich????


A teraz wszystkim dobranoc, bo rano będzie pobudka ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 00:26, 03 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Miłych snów, a ja sobie spaceruję
Jaszczór fajny, u mnie nie ma jabłonki świetne
No i pomoc odpowiednia już też jest, a za parę lat to raz dwa i ogród babci Muminki ogarna
Robota do nocy to u mnie prawie codzienność, w krew mi już weszło, że póki widno coś jeszcze da się zrobić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hankaandrus_44 06:45, 03 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7204
Zdjęcie muminka pielącego na leżąco bomba! A może tylko wyciągał spod drzewa swoje zabawki? Tak czy owak, pozycja właściwa!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies