Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Basilikum 21:29, 28 kwi 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
uff dobrze, ze nie ze mnie mam nadzieje, ze ojego Emusia nie zalatwie. Jutro do doka ide, bo mi tem nie spada, czyli spada na chwile i wraca, jakis inny lek potrzebuje
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kindzia 11:16, 29 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Rajskie jabłonki masz cudne! Właśnie się zastanawiałam, jakbym musiała roszadę robić z kulkami buksowymi (koło pagody mam paskudne, nie podniosły się po grzybie, mają jeszcze rok) i zabrała samotnika koło salonowej...toby mi się miejsce na jakieś kolumnowe drzewko zrobiło...czy taka jabłonka rośnie kolumnowo? Chodzi mi o to, że muszę mieć drzewko, które nie ma wielkiej d..y, coś jak jarząbek Autumn Spire. Czy one takie są?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Gocha 14:54, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Aniu Ty jak pracujesz w ogrodzie to nie masz umiaru. Coś dzień z nocą się zamieniły na miejsca . Cudny psi ząb. Czekam na kwitnącą wisterię u Ciebie. Pamiętam ją z początków mojej przygody na O. Co do ciemierników to mam tylko nadzieję że im nowe miejsce podpasuje. Buziaki
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
Mala_Mi 11:58, 01 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Gocha napisał(a)
Aniu Ty jak pracujesz w ogrodzie to nie masz umiaru. Coś dzień z nocą się zamieniły na miejsca . Cudny psi ząb. Czekam na kwitnącą wisterię u Ciebie. Pamiętam ją z początków mojej przygody na O. Co do ciemierników to mam tylko nadzieję że im nowe miejsce podpasuje. Buziaki


Właśnie bokiem mi wychodzi to grzebanie do nocy.

Na wisterię czekam, jak nie zaskoczy pogoda to będzie w tym roku cud-malina Calutka zapączkowana.. z powodu zimna muszę poczekać jeszcze z tydzień..
do 2018 roku opóźnienie wynosi tydzień, było wszytko szybciej
do 2017 tydzień jest do przodu, czyli tu wiosna przyszła później
w 2016 było podobnie
do 2015 roku też tydzień do przodu
do 2014 kilka dni do tyłu
2013 i 2012 i 2011 podobnie,
2010 kilka dni do przodu

Rozbieżności są ok maks. 7 dni. Przyroda sobie reguluje czas i porę.

Co to 7 dni? - poczekamy.. zwłaszcza że już zaczynam żyć ..
Po przymrozkach czereśni nie będzie ..na tyle kwiatów tylko jeden owoc .. szkoda bo uwielbiam czereśnie.


Liczę na wiśnie bo jeszcze tyle kwiatów to nigdy nie było na drzewach.. już się osypały.






____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:04, 01 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kindzia napisał(a)
Rajskie jabłonki masz cudne! Właśnie się zastanawiałam, jakbym musiała roszadę robić z kulkami buksowymi (koło pagody mam paskudne, nie podniosły się po grzybie, mają jeszcze rok) i zabrała samotnika koło salonowej...toby mi się miejsce na jakieś kolumnowe drzewko zrobiło...czy taka jabłonka rośnie kolumnowo? Chodzi mi o to, że muszę mieć drzewko, które nie ma wielkiej d..y, coś jak jarząbek Autumn Spire. Czy one takie są?

Kindzia idą bardzo wąsko.. od kupienie nie przycięłam ani gałązki.. w 2017 ładniej kwitła. w zesłym przymrozek uwalił kwaty, a w tym szybciej dostała liście niż kwiaty.. ale są ładne , nazywa się Apollo.

I potem są owocki.


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
hankaandrus_44 12:25, 01 maj 2019


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Porównywałam u siebie kasztany, i nigdy tak wcześnie nie miały kwiatów, Co najmniej 2 tyg do przodu u mnie.

Ale byliny w normie.Dzięki za miłe słowa u Zbyszka.,
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mala_Mi 12:25, 01 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Basilikum napisał(a)
uff dobrze, ze nie ze mnie mam nadzieje, ze ojego Emusia nie zalatwie. Jutro do doka ide, bo mi tem nie spada, czyli spada na chwile i wraca, jakis inny lek potrzebuje

Melduje, że antybiotyk działa i już zaczynam funkcjonować..

Foto kiepskie ale widać jak w epimedium nawet wielkość kwiatów jest różna. Liśćmi też się różnią. W tle inna odmiana.. różnica ze 3 razy..


I pomarańczowe

Tylko liści nie wycięłam
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:27, 01 maj 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
hankaandrus_44 napisał(a)
Porównywałam u siebie kasztany, i nigdy tak wcześnie nie miały kwiatów, Co najmniej 2 tyg do przodu u mnie.

Ale byliny w normie.Dzięki za miłe słowa u Zbyszka.,

Haniu, na słowa ludzi z sercem zawsze serce się rozgrzewa
Jak na widok wody z nieba Wreszcie podlało i to solidnie
I mój wodomierz ..


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gosialuk 19:52, 01 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Aniu posadziłam dziś wszystko, mam nadzieję, że się przyjmie. Jak wracałam do domu, to deszczyk padał, więc dodatkowe podlewanie też było. Jutro wieczorem ci pojemniki odwiozę.
Trochę się kleiło wszystko po tych deszczach, ale też ruszyło z kopyta wszystko, a chwasty najbardziej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
zbigniew_gazda 07:44, 02 maj 2019


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11177
Mam podobny wodomierz a właściwie taki sam. Swoje zadanie spełnia. Rajskie jabłonki piękne. Widzę że pilnujesz dokładnie harmonogramów przyrody.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies