Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

Kawa 15:50, 20 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
rt i ow tez pryskałam
nic nie dało
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
nawigatorka 17:29, 20 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Ja bym ani na odrostów korzeni nie wyczekała ani tylu odmian obok siebie nie zniosła
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
margaretka3 19:44, 20 wrz 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
anna_t napisał(a)

i jeszcze mi powiedz ze ona tez szybko rosnąca

O tym się wypowiem w przyszłym roku Bo w tym ta wielopniowa była wykopywana w środku lata przy 40 st. C., a że żyje nadal i nawet dobrze wygląda, to już dobrze o niej świadczy i z tego się cieszę.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Magda70 19:59, 20 wrz 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
anna_t napisał(a)
pare deszczowych fotek
przepraszam Was za chwasty ale ja nie mam kiedy pielić, albo jestem w robocie albo pada...



Ladne fotki to i przeprosiny przyjęte

Ja moim grabom przy chalupce nie mam nic do zarzucenia. Rosną ładnie. Wiosną tylko promanalem psiknelam i potem raz HT.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
leon60 20:00, 20 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
wersja 2 tylko wszystkie w jednym gatunku
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Magda70 20:04, 20 wrz 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
no, raczej jeden gatunek.
Ja mialam jedna jablnokę ozdobną....wywaliłam na przedpłocie - daleko w kąt bo mnie nie zachwyca jednak.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
anna_t 20:38, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
MartaKozak napisał(a)


W jakiej odleglosci od siebie je sadzilas?

pierwsze bez miarki na oko, poprostu na mijanke. tam miałam 1,7m szer miejsca i teraz wiem ze musze je rozsunąć. a kolejne juz według zaleceń Nawigatorki czyli minimum co 80cm
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:08, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)


O, to rozumiem. Jest pytanie, jest odpowiedź:

Jak dla mnie zdecydowanie wersja druga.
Te trzy pary drzew nie za bardzo mi leżą, jeśli jest okazja zmienić koncepcję, to jestem za.

Glediczji bym dokupiła i dała z tyłu z drugiego boku.
Klony na środku bym zostawiła,
Po obu bokach dałabym takie same drzewka (czyli razem cztery sztuki). Może tą amanogawę przenieść tutaj i dokupić trzy sztuki?

Ewentualnie dać po bokach same glediczje.

Asia jesteś

więc tak - po bokach zostało by jak jest czyli 2 pary w kostkach i dalabyś amanogawy.
Drugi pomysl z 4 glediczjami ...hmm...czy to nie są za duże drzewa na takie ilosci?
a na wprost? jedna glediczja ta co jest a druga wychodziła by mniej więcej tam gdzie te 4 kropki. ale wydaje mi się że wtedy pusto na środku będzie..?choć w sumie klony na środkowych będą... muszę to w terenie poobserwować
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:12, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makusia napisał(a)


Czekaj czekaj. Niech moje zwoje zaczną pracować- szukasz 6 na przedpłocie?
To może umbry? Polinka ma chyba umbry w szpalerze z trawami, ależ są cudne!
Albo graby- Renia i AniaCh mają- u Ni na przedpłociu super się na żywo/na zdjęciach również prezentują

Brzozy...naturalnie trafny wybór

Marta ale namieszałaś
dla mnie przedpłocie to coś przed płotem czyli już nie w moim ogródku czyli przed wjazdem
i chodziło mi zeby wywalić 2 jablonki tam a do ogródka na tyly nowe drzewa posadzić.

Brzozy są w pierwszej 3 z grabami i amanogawami teraz po wpisie Asi
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:15, 20 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Margerytka40 napisał(a)


Coś tam już wsadziłam i testuję

wlasnie, to jest zestaw który według mnie nie wychodzi za pierwszym razem. u mnie z jednej strony musze je odsunąć bardziej od bukszpanu żeby nie zagrzybiały a z drugiej do palisad przysunąć żeby ladnie wylewaly jak na Łowieckiej
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies