Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

lindsay80 12:32, 21 wrz 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Wiesz Ania, super ta przemiana tarasowej rabaty wyszła, rozchodniki w rozplenicach wyglądają obłędnie, kolor mają taki intensywny. Wiesz jaka to odmiana?

Widzę, że też na jabłonki narzekasz, moje też brzydkie w tym roku, ale myślę, że nie ma co ich na razie skreślać.
____________________
Tu ma być ogród :)
anna_t 12:45, 21 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
makadamia napisał(a)
A co do drzew to chyba muszę sprecyzować:
Albo po całym obwodzie dać to samo drzewko, a ponieważ jesteś zdecydowana na glediczję - to ją

albo glediczję dać tylko na "tylnej ścianie" a z obu boków inne drzewa.

Biorąc pod uwagę Twoje minimalistyczne skłonności - jestem za pierwszą wersją

muszę mierzyć siły na zamiary
po pierwsze znaleźć drzewa bo skoro już większość doradziła mi podobnie to teraz kluczowe będzie które drzewa są dąstępne
a powiedz mi jeszcze Asia jeśli dam tą drugą glediczję tam w prawym dolnym rogu to nie będzie za pusto na środku? czy te klony posadzone na środku trawnika wypełnią wystarczająco lukę?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 12:46, 21 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
margaretka3 napisał(a)
Wróciłam do planu, bo nie pamiętam, ile par drzew planowałaś. 5 par czy 6?
Aż za taką różnorodnością to bym nie była. Przy 6 parach drzew wybrałabym trzy gatunki.

to mają być 3 pary czyli 6 szt w kostkach z cisa, za nimi szpalery hortensji
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 12:51, 21 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
lindsay80 napisał(a)
Wiesz Ania, super ta przemiana tarasowej rabaty wyszła, rozchodniki w rozplenicach wyglądają obłędnie, kolor mają taki intensywny. Wiesz jaka to odmiana?

Widzę, że też na jabłonki narzekasz, moje też brzydkie w tym roku, ale myślę, że nie ma co ich na razie skreślać.

Edyta dzięki miło strasznie że komuś z takim ogrodem podobają się moje miejsca też
Rozchodniki dostałam od Ewyoo4 2 lata temu i wzięłam też z ogrodu po zmarłej kuzynce. to są takie zwykłe chyba, mogę Ci wysłać kępę jak chcesz?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kasya 12:54, 21 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
anna_t napisał(a)

muszę mierzyć siły na zamiary
po pierwsze znaleźć drzewa bo skoro już większość doradziła mi podobnie to teraz kluczowe będzie które drzewa są dąstępne
a powiedz mi jeszcze Asia jeśli dam tą drugą glediczję tam w prawym dolnym rogu to nie będzie za pusto na środku? czy te klony posadzone na środku trawnika wypełnią wystarczająco lukę?


Ania, ja juz nic nie bedze doradzac ale czy ty widzialas kiedys rosnaca glediczje ?

jak dobrze rozmiescisz, to po 10 latach, 4 szt powinny ci przykryc powiedzchnie dzialki za domem

ale to bardzo piekne drzewo, najladniej by wygladala 1 szt wyeksponowana na srodkowej rabacie, bo jest dosc azurowe

poza tym jak kupujesz male drzewka to trudno o efekt po roku...

ale zrobisz jak chcesz
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 12:59, 21 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Kasia wiem o co Ci chodzi i też pytałam Asi pare postów wcześniej czy ta glediczja nie za duża żeby aż 4 szt dawać....

teraz mam glediczję przepiękną, rozgałęziona taką ok 2m i jest boska! taka żaróweczka. na tle serbów będzie cudnie wyglądała
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
makadamia 13:08, 21 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)

a powiedz mi jeszcze Asia jeśli dam tą drugą glediczję tam w prawym dolnym rogu to nie będzie za pusto na środku? czy te klony posadzone na środku trawnika wypełnią wystarczająco lukę?


Aniu, pomiędzy nimi zostanie przestrzeń, bo one aż tak duże nie rosną.
Czy ten wolny kawałek będzie wyglądał jak błąd w projekcie czy jak celowo zrobione "okienko" - nie umiem Ci w tej chwili powiedzieć.

To w dużej części zależy od Twojego osobistego odczucia - od tego, jak bardzo chcesz się odgrodzić od otoczenia.
Akurat z tamtej strony masz (póki co) las, więc moje osobiste odczucie wolałoby żeby jakaś przerwa tam była
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 13:14, 21 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
już nie długo kupili działkę i ostatnio ciągnęli prąd i kopali studnie czuję że to będzie moja ostatnia jesień z takimi widokami.. tam przepięknie się przebarwiają drzewa w oddali..

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
lindsay80 13:22, 21 wrz 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
anna_t napisał(a)

Edyta dzięki miło strasznie że komuś z takim ogrodem podobają się moje miejsca też
Rozchodniki dostałam od Ewyoo4 2 lata temu i wzięłam też z ogrodu po zmarłej kuzynce. to są takie zwykłe chyba, mogę Ci wysłać kępę jak chcesz?


Ania, dzięki za propozycję, ale przesyłka droższa niż rośliny - szkoda zachodu.
Jak kiedyś jeszcze wylądujesz na Śląsku na szkoleniu to może wtedy mi przywieziesz

Ja 3 rok już przesadzam i ulepszam, to co rok wcześniej wydawało mi się już ulepszone
____________________
Tu ma być ogród :)
anna_t 13:31, 21 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
a bo to tak jest wymyślisz coś i sadzisz a potem w realu wygląda inaczej i trzeba przesuwać nawet czasem o 10cm

tak jak pokazuje teraz macadamia u siebie - nawet inpiracje z pinterest w praniu wychodzą zupełnie inaczej

ja to powiem Ci że nie ogarniam u ciebie tej lewej strony za umbrami przed serbami, busz tam konkretny już masz chyba rodki tam były?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies