Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

leon60 06:51, 22 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Po obejrzeniu zdjęć zostaję przy mojej wcześniejszych wersji Skoro ma być minimalistycznie dałabym jednakowe drzewa w cisowe kostki które będą fajnie skupiać uwagę i spinać ogród a wielopniowe klony w trawniku. Glediczję bym wysiudała ale to ja
Pytałaś dlaczego nie lubię ? ot tak nie podoba mi się a już na pewno nie w nowoczesnym ogrodzie. Kiedyś miałam taką pokrakę szczepioną, wiecznie mszyce i wcześnie łysa, nic ciekawego.
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
makadamia 08:08, 22 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Przyjrzawszy się zdjęciom, dochodzę do wniosku, że na tylnej ścianie jedna para drzew to za mało jednak.
(Glediczję na razie zostawmy na boku)

Boczne ściany są krótsze niż tylna, a perspektywa jeszcze to podkreśla.
Dałabym trzy albo nawet cztery drzewa - trzeba wymierzyć, ile będzie lepiej.
Dobrze by było, żeby od narożnika działki do drzew na obu ścianach była ta sama odległość (narysowałam strzałkami).
Potem, od drzewa do drzewa, albo zachować tą odległość strzałki, albo te 4,5 m jak na bocznych ścianach (może być za gęsto).


Trochę inaczej to będzie wtedy wyglądało (zamiast "jedna para drzew na każdym boku" będzie "szpaler drzew dookoła trawnika") ale wydaje mi się że lepiej.

Glediczję trzeba albo stąd zabrać, albo dokupić egzemplarzy i zrobić z niej szpaler albo przynajmniej jego kawałek. W minimalistycznym ogrodzie nie może zostać tak ewidentnie "poza planem".
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
anna_t 08:35, 22 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Dziewczyny no to glediczja jednak do przesadzenia.. mądrzejsze jesteście ode mnie, poslucham
mogę jeszcze teraz? Czy wiosną?

Tylko jak mam pogodzić 3 drzewa w mojej koncepcji kostkowo-hortensjowej?? Przesadzania hortensji i Bergeni się nie boję ale jak to spiąć żeby jeszcze placyk był i ścieżka do niego ...
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AniMa 09:44, 22 wrz 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Aniu masz mądrych doradców, podobnie jak Ola uważam, że jak nowocześnie , to trzymaj się jednakowych drzew. Wielopniowe klony na środku tez bym zostawiła - kiedyś będą cudnie wyglądać
Jak jes tak mokro - to można jeszcze tera przesadzać - zdąży sie ukorzenić
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Margerytka40 09:50, 22 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kurcze Ania ja to zupełnie pogubiona jestem w tym planowaniu u Ciebie. Muszę wrócić jeszcze raz do planu bo nic do mnie nie dociera. Ale powodzenia życzę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 09:56, 22 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
plan na 186, fotki na 192
dużo nie masz
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Monka 10:07, 22 wrz 2017


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Anis nie jestem ekspertem ale tez wole jednakowe drzewa po srodku wielopienne I zarys tak jak poradzila Asia
____________________
Monika ogród i co dalej
makadamia 10:17, 22 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
anna_t napisał(a)


Tylko jak mam pogodzić 3 drzewa w mojej koncepcji kostkowo-hortensjowej?? Przesadzania hortensji i Bergeni się nie boję ale jak to spiąć żeby jeszcze placyk był i ścieżka do niego ...


Aniu, najpierw wymierz, czy trzy drzewa wystarczą i jakie odległości będą pomiędzy nimi.
Placyk powinien się bez problemu zmieścić między drzewami, nawet gdyby miało tam być te 4,5 metra.

A ścieżka bez zmian
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
nawigatorka 10:21, 22 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Kasya napisał(a)

nie drzewa ? a co jak nie drzewa ?

wybacz ale dla mnie to są jakieś genetyczne cudaki
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 10:22, 22 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
6 metrów od drzew powinno być spoko No chybabo ti chodzi by docelowo się połączyły ich korony prawda?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies