Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

lindsay80 13:41, 21 wrz 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
anna_t napisał(a)
a bo to tak jest wymyślisz coś i sadzisz a potem w realu wygląda inaczej i trzeba przesuwać nawet czasem o 10cm

tak jak pokazuje teraz macadamia u siebie - nawet inpiracje z pinterest w praniu wychodzą zupełnie inaczej

ja to powiem Ci że nie ogarniam u ciebie tej lewej strony za umbrami przed serbami, busz tam konkretny już masz chyba rodki tam były?


właśnie o to chodzi, trzeba się na własnej skórze przekonać jak jakiś zestaw wyjdzie w rzeczywistości.

Rodki to tam jeszcze nawet są, ściśnięte przy serbach, ale zaplanowałam im inne miejsce - aktualnie jednak leży tam kupa grysu, zniknie stamtąd jak zbiorę korę spod świdośliw i posadzę tam nowe rośliny coś czuję, że w tym roku już do tego nie dojdzie, choć w planach było.
____________________
Tu ma być ogród :)
anna_t 13:44, 21 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
lindsay80 napisał(a)


właśnie o to chodzi, trzeba się na własnej skórze przekonać jak jakiś zestaw wyjdzie w rzeczywistości.

Rodki to tam jeszcze nawet są, ściśnięte przy serbach, ale zaplanowałam im inne miejsce - aktualnie jednak leży tam kupa grysu, zniknie stamtąd jak zbiorę korę spod świdośliw i posadzę tam nowe rośliny coś czuję, że w tym roku już do tego nie dojdzie, choć w planach było.

rodki koło świdośliw będą? a w ich miejsce co?
dopytuje tak bo fajne pomysły masz a nic nie zdradzasz nigdy
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
lindsay80 13:51, 21 wrz 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
anna_t napisał(a)

rodki koło świdośliw będą? a w ich miejsce co?
dopytuje tak bo fajne pomysły masz a nic nie zdradzasz nigdy


będą na sąsiedniej rabacie.
Spod świdośliw znikają wrzosy, które były łyse po zimie, dam w ich miejsce trawy, rozchodniki i trochę kulek trzmielinowych i bukszpanowych.

To prawda, z reguły pokazuję coś jak już zrobię, czasu mam za mało, żeby obgadywać coś na forum, wolę metodą swoich prób i błędów - tyle się już napatrzyłam na rózne kompozycje tutaj i na pintereście, że z lepszym czy gorszym skutkiem kombinuję u siebie w ogrodzie.
____________________
Tu ma być ogród :)
14:03, 21 wrz 2017
zajrzałam i poległam ....zgubiłam sie w planowaniu

ale pochwale hortensje i rozchodniki w rozplenicach ...to sa zestawienia pierwszoligowe

wspieram tez twoją myśl ......rośliny żelazne są najwazniejsze w ogrodzie ...wynalzki i cherlawce zawsze sobie mozesz później nabyc i wcisnąc gdzies jako atrakcja sezonu

sukcesów zycze w wyborze drzew
Makao_J 21:15, 21 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Zagwostek masz sporo. Najgorzej jak jest koncepcja a potem nagle coś się psuje i zmienić jest ciężko bo jednak rośliny jakieś już są
Porażka.
Nadrabiam zaległości

Rozchodnikowa super się prezentuje. Horki też ładnie się rozrosły. Jak dla mnie to jednak hortki górują nad różami bo nie chorują.
Szkoda że nim zakwitną to trochę czasu minie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
anna_t 21:24, 21 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
leon60 napisał(a)

Glediczja musi być ? ja ich tak samo nie lubię jak hakuro
Dałabym 6 jednakowych drzew, na środku te dwa klony ewentualnie może w miejsce glediczji też klona. Nie pamiętam niskich nasadzeń, poczekam na zdjęcia bo wtedy lepiej się myśli

mam fotki, dopiero o 19 moglam je zrobić więc trochę szarawo już i w deszczu.
lewa strona czyli prawa na planie, tu są grujeczniki


Między drzewami zawsze 4,5m odległości, za nimi na szerokośc 6m szpalery hortensji. pomiędzy grujecznikami rozplenice

na wprost

para drzew ktorych jeszcze nie mam, między nimi bergenie a za nimi 6m hortensji.
i na prawo czyli na lewo na planie

Odległości te same, tez szpaler hortesji na 6m a między jabłokami narazie rozchodniki ze stipą i zawilcami ale do zmian.

Wszystkie pary drzew będą w kostkach z cisa.

Ola czemu nie lubisz glediczji?

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:27, 21 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
lindsay80 napisał(a)


będą na sąsiedniej rabacie.
Spod świdośliw znikają wrzosy, które były łyse po zimie, dam w ich miejsce trawy, rozchodniki i trochę kulek trzmielinowych i bukszpanowych.

To prawda, z reguły pokazuję coś jak już zrobię, czasu mam za mało, żeby obgadywać coś na forum, wolę metodą swoich prób i błędów - tyle się już napatrzyłam na rózne kompozycje tutaj i na pintereście, że z lepszym czy gorszym skutkiem kombinuję u siebie w ogrodzie.


wiem o co Ci chodzi, najlepeij wychodzi na żywca. na początku ogródkowania koniecznie chciałam mieć wszystko zaplanowane, rozpisane na kartce ale tak się nie da. nie będąc amatorem a nie projektantem. zreszta nawet Danusia robiąc realizacje coś zmienia.
i teraz wiem ze to kombinowanie i dopasowywanie to glowna frajda ogrodnictwa
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kasya 21:27, 21 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41915
a jakie klony ?
moim zdaniem klony sa za mlo przejrzyste na srodek, tym bardziej ze tyły sa dosc lekkie

a czy ty w ogole masz jakies zimozielone drzewa poza zywoplotem ??
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
anna_t 21:29, 21 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
eee_taam napisał(a)
zajrzałam i poległam ....zgubiłam sie w planowaniu

ale pochwale hortensje i rozchodniki w rozplenicach ...to sa zestawienia pierwszoligowe

wspieram tez twoją myśl ......rośliny żelazne są najwazniejsze w ogrodzie ...wynalzki i cherlawce zawsze sobie mozesz później nabyc i wcisnąc gdzies jako atrakcja sezonu

sukcesów zycze w wyborze drzew

dokładnie, jak najwięcej twardzieli i zycie bedzię piekniejsze
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 21:32, 21 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makao_J napisał(a)
Zagwostek masz sporo. Najgorzej jak jest koncepcja a potem nagle coś się psuje i zmienić jest ciężko bo jednak rośliny jakieś już są
Porażka.
Nadrabiam zaległości

Rozchodnikowa super się prezentuje. Horki też ładnie się rozrosły. Jak dla mnie to jednak hortki górują nad różami bo nie chorują.
Szkoda że nim zakwitną to trochę czasu minie.


i tak jestem zadowolona że ogólna koncepcja tyłów się nie zmienia. bedą linie proste, nasadzenie w kwadratach/prostokątach i drzewa w kostkach cisowych, szpalery hortensji.
drzewa musze dobrze wybrać bo to punkty stałe to co miedzy nimi moze ewoluować reszta nie

wiesz mi wystarczy to ze już od kwietnia krzaki hortensji sa zielone lubię zieleń
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies