Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

Sima 22:30, 20 maj 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
anna_t napisał(a)
Magda tak palbin, potrzebowałam czegoś pachnacrgo przed różami
Ania będzie kora, mam dosyć pielenia perzu może szmata go zatrzyma.

Nie zatrzyma niestety
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Margerytka40 22:36, 20 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Na perz jedynie porządne widły i trzeba pilnować, bardzo pilnować i usuwać młode, które odrastają jak najwcześniej. W ciągu jednego sezonu można się go pozbyć ale ciągle i ciągle trzeba przekopywać. Perz dla mnie nie jest straszny, opanowałam pozbywanie się go do perfekcji natomiast z ostem i powojem mam kłopot.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 22:43, 20 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Dla mnie to co idzie rozlogami jest najgorsze, ja nie jestem w stanie całego miejsca zrobić i potem wybija gdzies zza dupia cholera :/
Powoj też mam, zresztą czego ja nie mam tylko czasu nie mam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 22:47, 20 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
Dla mnie to co idzie rozlogami jest najgorsze, ja nie jestem w stanie całego miejsca zrobić i potem wybija gdzies zza dupia cholera :/
Powoj też mam, zresztą czego ja nie mam tylko czasu nie mam


____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MirellaB 22:48, 20 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
A ja czekam, aż zielsko podrośnie i wówczas wyrywam, albo nożem podcinam i wyciągam z korzeniami. Kiedyś pieliłam najdrobniejsze - masakra. Teraz mam już swój wypróbowany sposób
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 22:50, 20 maj 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iryski masz piękne
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
mrokasia 22:59, 20 maj 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18033
Aniu, piękne te irysy . Palibina ładnego ustrzeliłaś, dorodnego.
Trzymam kciuki za lawendową, ale pracy przy tym nie zazdroszczę. Szczególnie jak masz perz.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Toszka 23:17, 20 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Powój jest rosliną wskaźnikową przy ph neutralnym. Można go osłabić zakwaszając lub podnosząc ph (dolomit) w zależności od wymagań roslin jakie mają rosnąć na stanowisku.

Na perz radzę kupić oprysk na jednoliścienne. Leopard 05 EC po dwukrotnym potraktowaniu perzu skutecznie zwalczył. Ważne by nie opryskiwać przy innych trawach ozdobnych!
Walka może potrwać ok. 6 miesięcy. Tyle czasu fragmenty kłączy perzu mają zdolność regeneracji.

Edit
Aniu, Ice Dancera obetnij nożyczkami. teraz akurat kiepsko wygląda, bo trzeba ściąć, a za moment odrośnie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anna_t 08:30, 21 maj 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Mirelko, Kasiu iryski dziękują
Iwona jesteś Ice dance zetne i Green dance też taki obszarpus brzydki. A tego leoparda można pędzelkiem rozprowadzić? Bo ja perz mam i w trawach i w bylinach..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 08:45, 21 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pędzelkiem nie próbowałam, ale zapewne Kopciuszek może wszystko

Leopard bylin nie ruszy, bo te są dwuliścienne, a środek ten jest wyspecjalizowany i zwalcza jednoliścienne, czyli trawy.

Nie wiem jak u ciebie z ziemią, ale teraz po deszczach wystarczy perz podważyć np łopatką do chwastów i delikatnie wyciagać, tak by kłączy nie urwać. Ziemia miękka, pulchna i wyciąganie jest proste nawet przy wrośnięciu w rośliny. Ta łopatka to moje ukochane narzędzie
Ewentualnie pracowicie mozna systematycznie i często !!!!! ciąć perz krótko. On nie znosi cięcia i po jakimś czasie wycofuje się (zamiera). Jednak cięcie wymaga cierpliwości i skrupulatnosci.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies