Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród z wilkiem zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z wilkiem zamkn.

gosika67 12:54, 24 maj 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Madzia ale działasz, bajorka fajny pomysł, mam nadzieję że żaby się tam wprowadzą.A ta wrażliwa roślinka, jestem jej bardzo ciekawa, jak będzie kwitła daj mi znać.
Niezapominajki ciężkie do posadzenia, mi też gotowe padły, chyba lepiej z nasion, potem już same się wysiewają. Mam jedną różową w donicy, już praktycznie przekwitła, zostawię ją bo jak wsadzę do ziemi, to padnie, już nieraz tak miałam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
kasiek 13:36, 24 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459


No ta fota zwaliła mnie z nóg - boska!
Oczka bardzo ciekawe, doskonały pomysł z klonami w ich pobliżu. Świetne to zielone między nimi, nie wiem co, płożące. Brawo Ty
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Wiolka5_7 13:51, 24 maj 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Mnie też zwaliła uwielbiam takie kolory
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SylwiaBe 15:14, 24 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Magleska napisał(a)


Sylwuś nie kłopocz się kupię ze 3 sztuki ,ale najpierw roślinki itp.
Buziaki
ostatnie dzisiejsze fotki


niezapominajki niestety chyba padły …



nadrobiłam u siebie ,teraz zanim padnę lecę do Was

Cześć, zaglądam po raz pierwszy, więc się witam, będę obserwować, bo jest co
Cóż to za trawki na 3 zdjęciu? Czy to turzyca "maczugowata"? Jak Ci rośnie? Ile ją już masz? Nie sprawia problemów?
A drzewka bordowe z 1 zdjęcia to śliwa Pissardi czy Nigra, czy całkiem co innego?
Pozdrawiam
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Anusia 15:37, 24 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Magleska napisał(a)

Aniu
dziękuję za komplementy
na razie tam mam pełno hakonek mikrusów -a stipę mam w 3 innych rabatach -hmm -ale może i tu dodam -na razie będę obserwować ,czy hakonki polubią tą miejscówkę ….

na skalniaku też dodałam kilka stip i schną -a podobno lubią sucho ….
Buziaki



To fakt u mnie Stipy mają się dobrze. Ciekawie pokazałaś ogród Sylwii. Jaki masz aparat ?
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Magleska 17:25, 24 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
kaz742011 napisał(a)



Podoba mi się ta mikro rabata . Super te oczka wyszły.

Kasiu jeszcze trzeba dopieścić
cieszę się ,że Ci się podoba

effka napisał(a)

Malutkie czarne niby szyszeczki z ogonkiem, leżą pod drzewem po kilka sztuk na gałązce.
Pięknie będzie wygląda oczkowa rabata ja już ją skończysz. Podziwiam robotę, ja pół dnia kopałam i ubijałam i poziomowałam ten dół. Sama to robiłaś?
Śliczny rodek


Ewcia sama samiuteńka z poziomicą ,ale coś mi się pokrzywiły -nie ubiłam w środku ,a nasyp ziemi też świeży ,bo dosypywaliśmy pod poziom podestu i pewnie temu pokrzywiło
poczekam trochę i poprawię,jak się uleży.....to dopiero wstępna faza i jak to u mnie ,będzie pewnie ze 3 razy poprawiana
szyszeczek poszukam …..
Buziaki

sylwia_slomczewska napisał(a)

Wstrzymaj się ciutkę bo jeszcze Kasieńki z Bajki spytałam, wiem, ze u Niej też się mnożą, może jeszcze wszystkich nie wydałaDo kasty potrzebujesz małych rybek, takie trudniej kupić.


Sylwuś poczekam to na razie począteczek tej rabaty -jeszcze ją będę dopieszczać -teraz na każdym wyjeździe będę szukać kamieni,konarów i innych naturalnych ozdób

deszczowymaj napisał(a)
Madziulka ślicznie u Ciebie ..uwielbiam te Twoje zieloności i kolorowe rabaty

Oczka świetne i pomysł świetny

Asia dziękuję bardzooo

Kasiolaaa napisał(a)
pieknie ze smakiem i pomyslem ❤

Kasiu uśmiech mam od ucha do ucha dziękuję
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:38, 24 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
inka74 napisał(a)
na razie nic tam nie robiłam ogrodowo bo czekam na listewki na obicie całości i cały czas intensywnie myślę co tam z rabatami i nasadzeniami zrobić. Oczywiście korci mnie powojnik puszczony po pergoli ale zakryje konstrukcję a ta jest po prostu ładna myślę że temat musi się odleżeć. Obecnie cieszę się możliwością leżenia i patrzenia na ogród. Reszta to detale ))


Iwonka
dokładnie tak jak mówisz -cała reszta to detale …..ja też mam kilka planów do przemyślenia ,ale też muszą się odleżeć ,bo np. roślinkę to można przenieść z miejsca na miejsce ,ale już np.schody ,pergole -to nie jest takie łatwe ….

powojnik na pergoli -fajny pomysł ,ale na razie szkoda takiej fajnej konstrukcji

mi się marzą ze dwie pergole przy warzywniku ,ale muszę eMa namówić ,a to trochę potrwa chciałabym też ,żeby dorobił schody po drugiej stronie basenu …...

dziś leżę cały dzień -odpoczywam po ciężkim tygodniu -w ogrodzie co chwilę pada-cieszę się z tego deszczu ,bo trawę posiałam na nowej części
Buziaki

Kasya napisał(a)

Bardzo to fajny pomysł
Super jakby się sprawdziło w utrzymaniu bo świetnie wyglada
Żabki mogą ćwiczyć skoki


Kasiu cieszę się ,że też Tobie się podoba
dla żabek i ptaków muszę jakieś ładne kamienie i patyki znaleźć -miałam różne patyki ,to popaliłam na ognisku wszystko co się plątało ,a teraz żałuję ….
Buziaki

galgAsia napisał(a)
Madzia, tej wulkanicznej plaży dawałaś 1 warstwę czy dwie? bo początkowo wydawał mi się zbyt ciemny i kupiłam inny impregnat... kompletna porażka... Prawie nic nie widać...

Na oczko mam wielką ochotę Na razie podziwiam i kibicuję u Ciebie


Asia napisałam u Ciebie -1 warstwa ,ale będę jeszcze raz malować ,bo mam prześwity i cały tył domku jest niepomalowany jeszcze ( na fotkach nie widać )

oczko zrób sobie takie małe jak ja - Twoje ptaszki będą miały ,gdzie się pluskać
takie małe zmieści się wszędzie kastra kosztuje u mnie 22 zł -więc też nie majątek jakiś
Buziaki


____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 17:46, 24 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
HannaR napisał(a)


Znalazłam w necie: Lagerstroemia. Kolejna śliczna roślina nie dla mnie . Internet potwierdził, że wrażliwiec.


Hania
ja zaryzykowałam i mam nadzieję ,że będzie żyć
dziękuję Ci za znalezienie nazwy -zapisuję sobie ,żebu zapamiętać

abiko napisał(a)

Która tak Ci ładnie zakwitnie
Mszyce im teraz już nie straszne nawet jak są. Ja raz opryskałam ekologicznie, nie pomogło, więc chodzę i sobie ściągam ręcznie jak mi się chce. Trudno, biedronki jeść muszą.. i ich dzieci..

Hmm z tymi komarami przy dużym chyba się nie zgodzę, ale ja dużego nie mamAle komarów też nie mam


Aga muszę do niej zajść i popatrzeć ,czy ma jeszcze kartkę ,bo oczywiście nie pamiętam -ale to któraś z pnących ….zapowiada się bardzo obiecująco
ja ostatnio strumieniem wody spłukałam całą mszycę ,ale wlazły spowrotem ….
wczoraj widziałam biedronki ,więc jest szansa ,że trochę pozjadają tego robactwa …

takie duże oczko ,to by mi się marzyło tu zamiast małego wąskiego trawnika ….może kiedyś …
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:02, 24 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Johanka77 napisał(a)
Madziu po radę klonową przyszłam
Wymyśliłam sobie, że muszę sobie otulić mój nowy placyk. I na górce, gdzie mój M będzie skarpę rozbudowywał posadzę sobie klona albo jakieś inne ażurowe, nieregularne drzewko.
W tle rosną brzozy doorenboos, więc to powinno być coś niższego.

No i oczywiście coś zielonego... ale wszędzie czytam, że zielone klony to do cienia, a u mnie patelnia.
Masz jakiś pomysł ?


Asiu wiesz ,że ja niepokorna jestem sadzę tam ,gdzie mi pasuje ,więc ciężko mi jest doradzić …..może podpytaj Aganię ,albo Jana -oni są większymi znawcami tematu ….

cieszę się ,że chcesz wprowadzić kolejny gatunek do ogrodu

mam takiego klona zielonego i jego faktycznie strasznie przypalało na skalniaku -przesadziłam go i widzę ,że dużo bardziej mu miejscówka spasowała-rośnie na zachodniej rabacie z brzozami i jarząbami


za to dissectum u mnie daje radę na słońcu
-co prawda teraz go przesadzałam ,ale wcześniej był na skalniaku i dawał radę

i ten od Moni też daje radę -tylko nie znam jego nazwy

ten też ma lekki półcień i jest osłonięty domem


Buziaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Magleska 18:08, 24 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
gosika67 napisał(a)
Madzia ale działasz, bajorka fajny pomysł, mam nadzieję że żaby się tam wprowadzą.A ta wrażliwa roślinka, jestem jej bardzo ciekawa, jak będzie kwitła daj mi znać.
Niezapominajki ciężkie do posadzenia, mi też gotowe padły, chyba lepiej z nasion, potem już same się wysiewają. Mam jedną różową w donicy, już praktycznie przekwitła, zostawię ją bo jak wsadzę do ziemi, to padnie, już nieraz tak miałam.


Gosia
cieszę się ,że zaglądasz
niezapominajki dostałam od Sylwii -szkoda ,że padły -bo do darowanych roślinek mam duży sentyment …..
jeśli mi ten krzew zakwitnie-Lagerstroemia( Hania znalazła mi jego imię ) ,to obfocę go z każdej możliwej strony ...jak na razie żadnych zawiązków kwiatowych nie widzę …..

bajorka jeszcze podopieszczam ale początek jest
Buziaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies