Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Moje miejsce na ziemi -początek

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje miejsce na ziemi -początek

edi75 15:50, 18 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2207
Kontonaogrod napisał(a)
Edyta zadzwoń sobie do firmy zajmującej się czyszczeniem działek, wycinką drzew. Zamawiam u siebie małą wywrotkę zrębków, 8m3 za 300zł. Mam na pół roku ściółkowania.

buziaki!

Patrzyłam na olx . jakoś w mojej okolicy trudno o taką firmę... będę coś kombinować
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Angelika95 16:28, 18 paź 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1024
Edytka a spróbuj w swoim zakładzie komunalnym, ja stamtąd kupuję zrębki za niewielką opłatą, a jak nie to karton i przyciśnij czymś przed wiatrem, a na wiosnę sobie wyściółkujesz. Wiem, że ogród i budowa pochłaniają morze pieniędzy i ile by nie było zawsze braknie
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
anuska2507 10:26, 19 paź 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Edi, w przyszłym sezonie rośliny trochę podrosną i pierwszy efekt na pewno będzie

Popieram dziewczyny. Na ten moment przykryj rabatę samymi kartonami, a korę czy zrębki dokupisz jak już fundusze pozwolą. Jak posiejesz trawnik, to można też ściółkować skoszoną trawą. Może to nie jest tak estetyczne jak kora, ale swoją funkcję spełnia i można tak wyściółkować np. tyły rabat albo mniej eksponowane miejsca w ogrodzie.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
edi75 11:37, 19 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2207
Angelika95 napisał(a)
Edytka a spróbuj w swoim zakładzie komunalnym, ja stamtąd kupuję zrębki za niewielką opłatą, a jak nie to karton i przyciśnij czymś przed wiatrem, a na wiosnę sobie wyściółkujesz. Wiem, że ogród i budowa pochłaniają morze pieniędzy i ile by nie było zawsze braknie


O zakładzie komunalnym nawet nie pomyślałam
a to prawda budowa i ogród to ogrom pieniedzy
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
edi75 11:39, 19 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2207
anuska2507 napisał(a)
Edi, w przyszłym sezonie rośliny trochę podrosną i pierwszy efekt na pewno będzie

Popieram dziewczyny. Na ten moment przykryj rabatę samymi kartonami, a korę czy zrębki dokupisz jak już fundusze pozwolą. Jak posiejesz trawnik, to można też ściółkować skoszoną trawą. Może to nie jest tak estetyczne jak kora, ale swoją funkcję spełnia i można tak wyściółkować np. tyły rabat albo mniej eksponowane miejsca w ogrodzie.


Tak zrobię Aniu. .dam narazie same kartony/Sobota u mnie ma być słoneczna to będę działać/
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
edi75 19:02, 21 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2207
Niestety nie mogłem dzisiaj całego dnia poświęci robotom ogrodowym
Udało się posadzić czosnki główkowate i posiałam stipe/nie wiem czy to dobra pora/
No i kartony... trzeba jeszcze kilku godzin i będzie ułożone
Kurczę trochę miska nty mi się zwinęły...ale nie będę wycinać.. poczekam do wiosny..wtedy się okaże czy się przyjęły czy nie
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
MagdaLenka 19:10, 21 paź 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 854
No i jest super. Dzięki kartonom Twoja praca nie pójdzie na marne. Bo przecież chwasty patrzą na świeżo wyplewione miejsca i mówią: "O! To dla nas? Dzięki, jesteś kochana... "
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Wiolka5_7 20:05, 21 paź 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20646
Brawo Ty!
Miskanty przytnij o połowę,niech się nie męczą.Niech skupią całą energię na ukorzenianiu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
edi75 20:26, 21 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2207
Wiolka5_7 napisał(a)
Brawo Ty!
Miskanty przytnij o połowę,niech się nie męczą.Niech skupią całą energię na ukorzenianiu

Viola mówisz ...to przytnę ... myślałam żeby zostawić do wiosny...ale zrobię jak mówisz
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
edi75 20:28, 21 paź 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2207
MagdaLenka napisał(a)
No i jest super. Dzięki kartonom Twoja praca nie pójdzie na marne. Bo przecież chwasty patrzą na świeżo wyplewione miejsca i mówią: "O! To dla nas? Dzięki, jesteś kochana... "

Magda to prawda ...kartony robią robotę
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies