Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój azyl na wichrowym wzgórzu

Anitka 12:46, 25 maj 2022


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 12:52, 25 maj 2022


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774


Ćwiczenia na świeżym powietrzu. W większości sami starsi ludzie.

A tu kolejna forma aktywnego spędzania czasu.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
April 13:01, 25 maj 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Jak zobaczyłam śnieg to aż szukałam daty wstawienia fotek
Wcale się nie dziwię że nie chciałaś takich widoków zachować wyłącznie dla siebie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Anitka 13:26, 25 maj 2022


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
A potem atrakcja dla Emusia, którą ja też miała zaliczyć-Droga Króla na południu Hiszpanii.



____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:28, 25 maj 2022


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774






____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:30, 25 maj 2022


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Krakus napisał(a)

fajnie że pokazujesz nam spektakl jesienny w każdej odsłonie Twój ogród wspaniały...

a tak przy okazji ...to grujecznik ?


To judaszowiec. Zaraz pokażę go w wiosennej odsłonie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 13:31, 25 maj 2022


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
April napisał(a)
Jak zobaczyłam śnieg to aż szukałam daty wstawienia fotek
Wcale się nie dziwię że nie chciałaś takich widoków zachować wyłącznie dla siebie


Mało zdjęć robię bo mam wrażenie, że cały czas to samo pokazuje.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 14:07, 25 maj 2022


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
A teraz wiosna.
Jak oglądam zdjęcia na forum to mam wrażenie, że wszystko u mnie jak zwykle opóźnione. Nawet porównując do ogrodów z okolic Krakowa.
Magnolia zakwitła z 2 tyg opóźnieniem w porównaniu do zeszłych lat. I ma tylko jedna fotkę I to już pod koniec.


Z rabaty gdzie rośnie, pod namowami Emusia, usunęłam kule bukszpanowe. Tzn. Emuś usunął i tak chyba dla mojej psychiki było lepiej bo nie do końca to popierałam. Były akcentem zimozielonym na tej rabacie.
Jednak to rozwiązanie miało kilka minusów:
- był problem z przycinaniem, bo na wiosnę szybko startowały tulipany i czosnki a jest ich tam sporo. A zanim one ruszą to jest za wcześnie na przycinanie bukszpanów związane z ryzykiem pojawiania się temperatur poniżej zera
- potem ginęły w gąszczu bylin, które tak się rozrosły, że przylegały do tych kul. W efekcie w tych miejscach przy wilgotnej pogodzie pojawił się grzyb. No i niestety bukszpan nie lubi gdy jakaś roślina się z im styka. Łysieje w tych miejscach.
- ćmą bukszpanowa gdy się u nas pojawiała nie poczyniła większych strat. W pore zauważona. Potem pilnowanie i w razie potrzeby oprysk Lepinoxem. I wg mnie ćma bukszpanowa jest mniejszym ryzykiem dla bukszpanu niż grzyb, który je zaatakuje. Od wielu lat mam bukszpany w innych miejscach i tam tego problemu nie ma. Nie przylegają do nich bezpośrednio inne rośliny, jest przewiew.

Nie będzie tam żadnych zimozielonych. Same byliny i trawy. One też robią fajna robotę w zimie. Chciałam tam przesadzić w miejsce po 2 bukszpanach kilkuletnie rozplenice i się załamałam wielkością bryły korzeniowej. Ledwo je podniosłam po wykopaniu. Miał plan podzielić ale zdrowy rozsadek wziął górę i zamiast walczyć siekierą kupiłam dwie nowe. Odmłodzenia wymagał też bodziszek żałobny, niektóre mniejsze trawy. Trzeba było też uzupełnić luki po 7 wielkich kulach bukszpanowych. Tak więc w tym roku ta rabata nie będzie jeszcze fajnie wyglądać ale myślę, że już w przyszłym roku będzie fajny efekt.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 17:34, 25 maj 2022


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Ciemierniki - limonkowe posadzone pod leszczyną i bordowe wzdłuż ścieżki na przemian z bodziszkiem korzeniastym.



Tych bordowych siewek mam sporo.

____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 17:36, 25 maj 2022


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774




____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies