Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Kasya 15:27, 09 lip 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
inka74 napisał(a)
To F w tym roku trochę wpadek zaliczyło. Moje Marry Ann zamiast Princess Anne też od nich. Zobaczymy na jesieni jak z reklamacji się wywiążą. Zamawiałaś może kiedyś róże z R...P...t?


Ja bym wybrała Marry A zamiast Princess A
To o wiele ładniejsze rozyczki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Anda 16:28, 09 lip 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33359
Na tych ogólnych fotach widać pięknie bogactwo Twoich rabat, bardzo mi się podobają Soul i Gospel, No tak, trudno się zdecydować Jeszcze Big Purple by Ci się przydała
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 23:39, 09 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ewa wyobraź sobie moje samozaparcie... mają jeszcze np. Ghitę, Senteur Royale, dużo Poulsena z serii Castle, a ja się tak ograniczyłam w sumie łącznie z tymi dwiema kupiłam tylko 9 sztuk
Mary Ann tez bym wolała jakbym musiała wybierać... no ale nie musiałam i mam obie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
paniprzyroda 00:10, 12 lip 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Taka szkółka w pobliżu to męczarnia, ograniczać się trzeba Mogłabym tam pojechać choćby jutro Ale jak rozciągnąć ogródek??? Buźka.
____________________
Dwa ogrody
tulucy 09:27, 12 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ano...
W weekend nie mogłam znaleźć mojej ukochanej łopatki. Przekonana, że pojechała w worku z chwastami, pojechałam po nową, bo resztę mam niewygodnych. W ogrodniczym oczywiście wszelkie kuszenia i pokusy. Dobrze, że padać zaczynało (burza szła), to mnie przegoniło do domu.
A łopatka się znalazła
No to po co mi nowa... ze dwa kwiatki bym miała za nią.

Generalnie nie chce mi się nic. Gdzie nie spojrzę, to mi się nic nie podoba.

Wczoraj wyrwałam prawie dwa wory chwastów. Sieją mi się od kolejnej sąsiadki.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zagajanka 09:42, 12 lip 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Ja chwasty na rabatach (zwłaszcza różanych) w tym roku prawie cały czas ignoruję, bo po prostu nie mam na plewienie czasu. Wyrywam tylko te co mam po drodze i dopiero jak mają z 30 cm heh
Poza prawdziwymi chwastami mam też już łączkę werbenowo-stipowo-szałwiową i wyrywam te siewki dopiero jak muszę coś zrobić w pobliżu roślinek
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Gruszka_na_w... 18:16, 12 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Ależ kwiecia u Ciebie. W słoneczny dzień musi się unosić niesamowity zapach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 07:16, 13 lip 2017


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
tulucy napisał(a)


Łucja, pięknie Zniewalające bogactwo rabat
Też mi się nic nie chce, trochę za wcześnie na kryzys ogrodowy, w końcu sezon w pełni a ja zamiast się cieszyć z tego co mam, to skupiam się na tym co trzeba jeszcze zrobić. A zrobić trzeba jeszcze tak dużo, że mnie to dołuje.

Gratuluję kolejnych zakupów
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
AgataP 10:35, 13 lip 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Luśka, nie stresuj się - ja też się byczę kiedy mogę, ogród dostał na wstrzymanie. Są miejsca do zmiany, ale zostawiam to na sierpień. Już tak nie piłuję

Piękne masz jarzmianki, nie mam i muszę to zmienić...
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 11:33, 13 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Agata mogę ci nasionek zebrać, albo siewki jakoś przesłać, jak znajdę nowe

Aniu ano...

Haniu, najgorsze jest to, że obecnie wszechobecny jest zapach mikołajka i gipsówki, który nie przypadł mi za bardzo do gustu. Ale że przypadł bzykom wszelakim, to roślinki zostaną na pewno, tylko zmienię im miejscówkę na oddaloną od przejścia

A zmiany kolejne będą. Mam w jednym miejscu taki korytarz powietrzny, wiatr przelatuje przez bramę (brak żywopłotu) i hula po ogrodzie. Rośliny tam pokotem leżą te najbardziej narażone. Muszę wysłonić ten korytarz jakim żywopłotem małym, taki ekran zrobić... Na 99% będą to tuje, bo chcę zimozielone i wąskie coś mieć.
Dołem od północy podsadzę to funkiami, a od południa zrobi mi się ładna (mam nadzieję) zielona ściana tło dla róż itp...
Najgorsze jest to, że muszę przesadzić magnolię, która rośnie centralnie w przyszłej zielonej ścianie. Na szczęście ona młoda i mała jeszcze.
Kilku róż do przesadzenia nawet nie liczę. Z bylin tam głównie krwawnik kichawiec, więc nie ma problemu. I dąbrówka, która i tak chcę usunąć... ładna jest do momenty przekwitania, teraz straszy jednak.

Czy do funkii pasuje tawułka?

Poczyniłam nowe zamówienie - ciekawe, jak wyjdzie. Zamówiłam chochlę trochę liliowców, bylicę, szałwie i piwonie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies