Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 21:41, 16 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Larissa słodziak


Tranquility nawet bardzo nie zwiesza kwiatów, lekki skłon tylko...


Myriam po deszczu nie rozwija dobrze pąków
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 21:46, 16 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Zrobiłam dziś trochę porządków z przekwitniętymi różami i innym kwieciem. Artemis zakończył oficjalnie pierwsze tłoczenie.

Posadziłam też kolejne róże, History, Graceful Castle i nn ze wskazaniem na Grafin Diana.


Dosadziłam im czyściec wielkokwiatowy i przymierzyłam dzwonki.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 21:46, 16 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
dubelek się machnął
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 21:50, 16 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Mam problem z zagospodarowaniem takiego koloru lilii. Nie pasują mi nigdzie...
Teraz rosną na rabacie z morelowymi i bursztynowymi różami, ale -to nie to... Rabata jest do zmiany cała praktycznie, więc mogę / muszę je gdzieś przenieść. Tylko nie wiem gdzie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kindzia 11:34, 17 lip 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Taki kolor mi z fioletem pasuje

Nie komentuję Twojej liczebności róż Musisz być kopalnią różanej wiedzy, dlatego pytam : co zrobiłaś swojej Jubilee Celebration, że trzyma sztywno kwiat??? Moja ma trzeci rok i jak się zwieszała, tak zwiesza...na dodatek ma co rok czarną ospę
Trochę mnie pocieszyłaś z tym Red Leosiem I powiedz mi jeszcze jak Ci sie sprawuje Giardina (przeczytałam cały Twój wątek!).
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
tulucy 12:38, 17 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Kasiu nic nie zrobiłam, ale jak porównuję warunki angielek u mnie, to sztywno trzymają kwiaty te rosnące w bardziej cienistych rabatach.
One chyba tak wolą.
Ospy jeszcze nie ma, przynajmniej nie znaczącą. Ja nie pryskam niczym. Część róż stoi goła, historyczne biedne. Żeby było śmiesznie, to Eglantyne i Jubilee C i Crocus trzymają się w miarę czysto w mocnym zacienieniu pod jabłonią i w gęstwinie.

Liczbę muszę sprawdzić, bo się pogubiłam ostatnio.

Giardina sadzona wiosną goła ma jeden pąk. Więcej nie wiem.

Moje róże młode dość są i jeszcze przesadzane w kółko.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kindzia 14:29, 17 lip 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
tulucy napisał(a)
Kasiu nic nie zrobiłam, ale jak porównuję warunki angielek u mnie, to sztywno trzymają kwiaty te rosnące w bardziej cienistych rabatach.
One chyba tak wolą.
Ospy jeszcze nie ma, przynajmniej nie znaczącą. Ja nie pryskam niczym. Część róż stoi goła, historyczne biedne. Żeby było śmiesznie, to Eglantyne i Jubilee C i Crocus trzymają się w miarę czysto w mocnym zacienieniu pod jabłonią i w gęstwinie.

Liczbę muszę sprawdzić, bo się pogubiłam ostatnio.

Giardina sadzona wiosną goła ma jeden pąk. Więcej nie wiem.

Moje róże młode dość są i jeszcze przesadzane w kółko.


U mnie o cieniste trudno...właściwie wszystkie róże mam w słońcu. Zobaczymy...

Moja Giardina też z jednym kwiatuchem, zaczyna przekwitać, długo kwiat trzyma. Tyle, że myślałam, że bardziej pachnąca jest...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
inka74 14:55, 17 lip 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
U mnie Giardina ma wysokość 15 cm i ani myśli rosnąć. Miała 1 - słownie jeden kwiatek. A to taka ładna róża jest (w sensie kwiaty ma ładne i długo je u mnie w ubiegłym roku trzymała mimo też niskiego wzrostu, w tym porażka na całego).

A ta morelowa lilia nie pasowałaby ci do Jalitah? Bardziej do takich kremowych z lekką nutą pomarańczu. Shropshire Lad i może Jude the Obscure też ładnie by się skomponowały myślę. Do tego niebieskie kwiatki np. kocimiętka syberyjska (wysoka) lub lawenda Viva lub ostróżka (ta za wcześnie chyba kwitnie a na drugie kwitnienie lilia się nie załapie). Z ciemnym fioletem (z tych co ja mam Minerva czy Lila Wunder, Raphsody in Blue). Z czysto białymi też ładnie może wyglądać a ty tych białych masz tyle odmian...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 17:30, 17 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Białe mam przy niej krwawniki kichawce i nie, nie leży mi to. Ale ... popatrzyłam dziś i leży mi kolorystyczne z kłosowcem. Z nim też muszę porządek zrobić, bo przerósł mi wysokość do cycków i teraz jest do nosa. Róż zza niego nie widać...
Jeszcze mikołajek kolorem mi do tego pasuje, jakby co.
Iwonka one za wielkie do róź, mają z 1,5m
To też mnie drażni, bo sterczą mi takie chabazie...

U mnie mało rabat takich na patelni... gdzieś zawsze mam cień.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 17:36, 17 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
F. się spisała zacnie i jadą do mnie zamiast Aspirin dwie piżmówki, Cornelia i Neige d'ete. Co tam będę czekać, nie lubię. Zresztą nie mam już miejsca na Aspirin przez te pomyłki. Muszę tę rabatę przeorganizować.

Idę sadzić tuje...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies