Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 22:02, 17 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Posadzone.


Cudem udało mi się je tak wsadzić, że nie musiałam ruszać póki co ani jednej róży i magnolii.
Tylko funkie powysadzałam, największa poszła od razu w docelowe (chyba, że mi się zmieni). A z jednej zrobiłam 8 sadzonek i w doniczkach stoją. I niestety dochodzę do wniosku, że nadal nie lubię pstrych liści... patrzę na te moje dwubarwne funkie i jakoś mi się już nie podobają...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 22:44, 17 lip 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21857
tulucy napisał(a)
Mam problem z zagospodarowaniem takiego koloru lilii. Nie pasują mi nigdzie...
Teraz rosną na rabacie z morelowymi i bursztynowymi różami, ale -to nie to... Rabata jest do zmiany cała praktycznie, więc mogę / muszę je gdzieś przenieść. Tylko nie wiem gdzie.


Mam różę w podobnym kolorze. Do twarzy jej z białym, błękitnym, szafirowym i fioletem czosnków główkowatych.
Ta ilość róż w Twoim ogrodzie budzi mój respekt. Ja wciąż mam traumy po wiosennym cięciu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 22:55, 17 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu idzie przeżyć... choć po porządkach weekendowych moje ręce wyglądają jak po zetknięciu z wściekłym kotem ale powoli wypracowuję metody odchwaszczania pod różami.

Jak dziś sadziłam te tuje, to ciągle kombinowałam oczywiście gdzie wcisnąć te lilie. I jeszcze jedna opcja powstała, że pójdą do rabaty z Westerlandami i Bonitą... tam jeszcze wciskam podstawowego nieodmianowego liliowca o rdzawym kolorze.Tam jest ciemne zielone tło żywopłotu z tujek, to nie będzie tak mdło...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
iwonadm 05:29, 18 lip 2017


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Widzę, że u Ciebie ciągłe zmiany. Ja też mam 1 pomyłkę z F. Na jesień mam się o nią przypomnieć reszta się zgadza i ładnie rośnie (to same Ausina) Gardinę też mam 1 sezon wypuściła po 2 pedy i kwitła małymi bukiecikami . Twoja Grafinka przypomina mi Goethego czy mam dobre wrażenie? Czy zaobserwowałas która róża kwitnie bez wiekszego odstepu?
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Kindzia 09:27, 18 lip 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bardzo mi się hosty podobają, niestety, te odmiany, które miałam (całe 5) nie dawały rady w lipcowo-sierpniowym słońcu, męczyły się bardzo. Pojechały do Kasi w ZG i tam rosną Kiedyś bardzo chciałam znaleźć odmiany, które dadzą radę w słońcu, a teraz już miejsca nie mam na nie i pozostało mi podziwianie u innych.

Jaki masz plan na te tujki? Bo widzę, że za nimi coś rośnie...jak tuje urosną...?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
tulucy 10:39, 18 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kasiu plan na tujki jest taki, że musiałam je wsadzić przed urlopem, żeby nie padły One docelowo mają wysłonić od wiatru tę część po lewej stronie.
Od prawej przed tujkami od chodniczka będą hosty, możliwe że zawilce, bo mam dwa w doniczkach jeszcze, możliwe że tawułki, bo muszę je przesadzić z dotychczasowej miejscówki. a z drugiej strony czyli po lewej od tujek będzie klasyka moja, czyli róże plus dodatki po urlopie zacznę przesadzanie. Na razie tylko się cieszę, że mi się udało to upchnąć bez rujnacji.

Iwonko podobna, ale inna
bez wyraźnej przerwy daje nówka Pomponella. Ascot też prawie ciągle ma jakiś kwiat. Rose de Resht też. Krótką przerwę miała Mary Rose.
I Geoff Hamilton też szybko powtórzył. Sophy's miała bardzo krótką przerwę, a teraz ma kolejną i już się zbiera.
Dość szybko zacznie ponownie Twiggy's.
Zephirine D. też ciągle ma jakiś kwiatek. A ona młoda przecież.

Wywalam dąbrówkę. Po kwitnieniu jest brzydka. A krwawnik kichawiec muszę gdzieś ulokować w masie, bo rozrzucony po rabacie mi się nie podoba.

.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kindzia 12:10, 18 lip 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
I teraz wszystko jasne
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
tulucy 22:03, 18 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Oblukałam dziś Giardinę, ma dwa pędy, na jednym kwitnie


Pomponella w ciągu


Ascot


Maid Marion
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:05, 18 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Twiggy's zaraz zacznie po przerwie


Tranquility
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:06, 18 lip 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Wczoraj zrobiłam 9 takich sadzoneczek
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies