Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Brzozowadzie... 12:39, 08 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ooo, no to masz Babo placek Albo dżemiki Nie ma tego złego, a owoców jeszcze namrozisz, maliny i jeżyny jeszcze przed nami
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
tulucy 07:26, 12 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jeżyn mam obfitość w tym roku, podoba im się chyba stelaż i się odwdzięczają.

Sobota była fatalna pogodowo, w ogrodzie nic nie było robione. Ale mam skończone ustawianie szaf w takim małym korytarzyku przed sypialnią. Teraz tylko muszę je zapełnić

Wczoraj było wyjazdowo, ze spacerem i obiadem w Toruniu.

Ale wieczorem zrobiłam oprysk na ćmę - i dobrze zrobiłam, bo choć u mnie czysto i nic nie widziałam, to u sąsiadki przy pryskaniu w głębi wypłoszyłam kilka dorosłych ciem. Ale generalnie źle to wszystko widzę, bo inni jakoś się nie przejmują, więc ciągle będzie cholerstwo przylatywać...chyba że tam już zeżre wszystko, a u nas padnie.

Róże powoli kwitną, a ja powoli się zbieram do ogarnięcia ogrodu... Bo niedługo urlop, będę miała czas

W ogóle mam wrażenie (może mylne ), że róże w tym roku w lepszej kondycji, zwłaszcza te na podokiennej, czyli podlane wiosną wrotyczem i potem nie objedzone przez szkodniki. Pozostałe też nieźle, a pryskane były w sumie 4 razy - po razie RT, PW, jodyną i na końcu wrotycz - ten ostatni oprysk był 30 czerwca
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
April 07:31, 12 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Dziewczyny, już cebule???? Zlitujcie się
____________________
April April podbija las Mazowsze
Basilikum 17:06, 12 sie 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
z jezyny robie pyszna konfiture z amaretto i platkami migdalowymi (platki podsmazam najpierw). Niestety przesadzilam wiosna jezyne i sie obrazila. Ale za to mam teraz wszedzie jezyny, bo tam gdzie wczesniej rosla tez mam i jeszcze kawalek, ktory sie urwal R zakopal do ziemi i rosnie i dzis odkrylam w jeszcze innymmiejscu.Wiec za rok bedzie jezynowo. W tym roku beda lesne jezyny mam super miejsce gdzie ich duzo rosnie. Mam nadzieje,ze mnie komary nie pocaluja i kolce nie pokluja.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Kasia_CS 21:02, 12 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ło rajuśku, cebulowe?! Za szybko!

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 06:51, 13 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Warszawa też zaczyna działać...
https://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/warszawa-dop-aci-do-retencji-wody
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 07:21, 13 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
tulucy napisał(a)
Warszawa też zaczyna działać...
https://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/warszawa-dop-aci-do-retencji-wody


Oo w końcu jakiś dobry pomysł myślałam o czymś do zbierania deszczówki, ale w moich warunkach ogrodowych to dość trudny orzech do zgryzienia.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 07:29, 13 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kasiu, ale beczkę jakąś zawsze może się uda gdzieś postawić. Oni nawet wspominają o oczkach wodnych...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
ewsyg 08:47, 13 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Łucja, pooglądałam zdjęcia z różami i doniczkami A kiedy sadzenie ???

Ja w tym roku też działam przetworowo. Zrobiłam juz przetwory z czerwonej porzeczki, powidła śliwkowe i zabieram się za przecier pomidorowy. Jeżyn miałam mało i zalałam je spirytusem A, robi się też nalewka z derenia

Pozdrawiam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
tulucy 18:34, 15 sie 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ewo sadzenie od środy pewnie, bo zaczynam urlop

Jeżyny chyba też zaleję , już nawet mam kupione to coś do zalewania. Dereń mi jeszcze nie owocuje. Ale może zbiorę trochę aronii, chociaż z nią to większa polka jest...

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies