Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

inka74 08:32, 14 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Wiedziałam, że mnie przyłapiesz )) ha, na Jordana mam miejsce. Na parocję nie mam miejsca, na razie będzie w donicy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 10:25, 14 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
A widzicie, ile u mnie nowego miejsca będzie... Będę rozsuwać wiosną. Bo część niskich muszę przenieść znowu na front. Kulki tujowe mam posadzone w rządku równo pod linijkę, bo taki był brzeg rabaty przed zmianami. Muszę je jakoś rozrzucić, bo mnie drażnią takie ustawione, jak na baczność...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
galgAsia 10:27, 14 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No, jesień się dopiero rozkręca, a tu niektórzy już marzą o wiośnie . Rozszerzanie to kierunek, który popieramy i propagujemy
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
tulucy 07:33, 15 paź 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Zanim do wiosny...

Wczoraj opryskałam buksy, w niedzielę znalazłam na dwóch gąsienice ćmy. Planowałam oprysk prewencyjny, na przełomie października i listopada, ale zrobiłam już.
W okolicy bukszpany wyglądają fatalnie, poza moimi i sąsiedzkimi, bo im pryskam też. Wielkie krzaki, 3 metrowe żywopłoty... Suche...
Jak będzie pogoda, to chciałabym jeszcze teraz poprzesadzać trochę bukszpanów.
Wczoraj dokupiliśmy korę do przygotowania tej poszerzonej rabaty. Odwrócę tam darninę, dodam krowieniec, tektura i na to kora.

W piątek/sobotę może zrobię opryski kolejne, RT i PW czekają i jodynę też chyba jeszcze zapodam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
galgAsia 17:46, 12 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Lucy, a gdzie Ty się dziewczę podziewasz, ze już od miesiąca ani widu ani słychu?!?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
tulucy 19:45, 12 lis 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ekhm.... no więc... Jakoś sklęsłam. Poza tym mam różne nieogrodowo atrakcje i ledwo na zakrętach wyrabiam. Taczki nie zdążam załadować

Piesa daje popalić, chodzę niewyspana. Do tego miała anginę, więc było jeżdżenie na zastrzyki.
W ogrodzie udało mi się prawie wszystko, jeszcze jutro i w czwartek ostatnie sadzenie.
W domu sajgon. A już za chwileczkę, już za momencik... zaczynamy malowanie salonu, co u nas jest małym wyzwaniem.

Najbardziej mnie zachwycają tej jesieni liście amanogawy... Pięknie się przebarwiły.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
galgAsia 21:15, 12 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No to dobrze, że chociaż ogrodowo już możesz odpocząć... Czasem tak jest - pod górkę, z taczką i plecakiem pełnym kamieni... Posyłam Ci same dobre myśli i buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 07:22, 13 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Psia anginę miała? Czemu daje popalić?
Współczuję rozgardiaszu i malowania salonu, ważny efekt
Dobrze, że ogrodowo się wyrobiłaś.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 13:56, 13 lis 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gosiu, ano piesia nam zachorowała. Na szczęście lekko przeszła. Tylko nie jadła. 3 dni zastrzyki.

Popalić daje, bo latam z nią na dwór... Piąta rano... Świątek piątek i niedziele
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 16:56, 13 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
tulucy napisał(a)
Gosiu, ano piesia nam zachorowała. Na szczęście lekko przeszła. Tylko nie jadła. 3 dni zastrzyki.

Popalić daje, bo latam z nią na dwór... Piąta rano... Świątek piątek i niedziele



Biedni Wy, dlatego mam klapkę w siatce przeciw owadom i moja wychodzi kiedy chce. Przedtem szału dostawałam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies