Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Gruszka_na_w... 19:35, 13 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Lucy, zostawiam dobre życzenia.
U mnie śnieg sypie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 14:42, 14 lis 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Jakby było mało... Kot rozwalił sobie łapę tylną, aż do utraty pazura. Znowu zastrzyki, antybiotyki... I odwołany wyjazd, bo byśmy sobie w brodę pliki, jakby mu coś z tą łapą się stało. Zostajemy na weekend i pilnujemy zwierzaka
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 16:29, 14 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Oj oby to koniec przygód był. Zdrowia zwierzakom życzę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 17:47, 16 lis 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Zwierzęta dziękują Kocie ma się zdecydowanie lepiej. Pazur ponoć odrośnie.

Sunia po prawie całym dniu w ogrodzie padła plackiem

Dziś pogoda łaskawie pozwoliła na posadzenie róży od Joli April - Bantry Bay poszła do towarzystwa Zefiryny D., Rosario i Zaide. Powinny tworzyć ładne zgromadzenie .

Przy okazji trochę wyczyściłam kawałek rabaty, trochę popieliłam (worek zielonego), przesadziłam o 30 cm jedną tujkę, podzieliłam jedną bergenię, posadziłam ostatnie tulipany - mieszankę cebul z lat ubiegłych, wykopanych wiosną - poszły znowu do skrzyni na warzywa, ale już jest pomysł na przyszły rok - planujemy z m takie donico-skrzynki, do ustawienia przy podjeździe, koło domu. Plan był, że docelowo mają służyć daliom - ale dziś mnie olśniło, że po daliach zdążę zawsze posadzić tam tulipany, a wiosną - zdążę je przed daliami wykopać


Jutro jeszcze może mi się uda posadzić rozchodniki, uratowane po stratowaniu przez bijące się kocury. I chyba zamknę oficjalnie sezon ogrodowy a otworzę remontowy... i tak już zaczęłam oglądać płytki do łazienki na piętrze, będzie robiona w ferie zimowe.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 20:25, 16 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Mnie , po 5 latach od przeprowadzki, nie minął jeszcze wstręt do prac remontowo- budowlanych. Procesy decyzjne, które wtedy trzeba było podejmować tak mocno mnie wyczerpały.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 22:05, 16 lis 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu górna łazienka była robiona na etapie pierwszej ciąży Wojtek skończył już 13 lat... Należy się ten remont
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mira 22:38, 16 lis 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
tulucy napisał(a)


Plan był, że docelowo mają służyć daliom - ale dziś mnie olśniło, że po daliach zdążę zawsze posadzić tam tulipany, a wiosną - zdążę je przed daliami wykopać





Też tak myślałam, ale o ile jesienią terminy stykają to wiosną nie chyba że będziesz dalie pędzić w donicach i wysadzać po tulipanach - tulipany są tak średnio do 15 maja - zależy jakie i jaka pogoda.
Teoretycznie dalie sadzi się po 20 kwietnia ....
napisałam bo też tak sobie kombunuję/kombinowałam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
inka74 22:44, 16 lis 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Ech, ja jeszcze z jeden weekend potrzebuję do zakończenia sadzenia i porządków w ogrodzie.

Powodzenia ze zwierzakami i przygotowaniami do remontu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
paniprzyroda 22:50, 16 lis 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Jesteś, najważniejsze, że Wy zdrowi i zwierzaki się kurują
Ja jeszcze nie skończyłam budować, a też mam wstręt do wyczerpujących procesów decyzyjnych i nieodpowiedzialnych firm bud. Właśnie w ub. tygodniu był pan od schodów wewnętrznych. Termin na wrzesień przyszłego roku.
____________________
Dwa ogrody
tulucy 07:18, 18 lis 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Sezon zamknięty
Wczoraj posadziłam te biedne rozchodniki, wycięłam piwonie i część bylin, które "nie wyglądały". Reszta czeka do wiosny. Mam cały łan ostrogowca - sieje się jak... Druga werbena
Rukola też tak się sieje. Cała skrzynia warzywna zajęta - a wszystko dlatego, że nie przejedliśmy i wiosenna partia zakwitła.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies