Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

galgAsia 09:01, 08 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Lucy, a Cinderella potrzebuje jakiegoś super stanowiska? Bo właśnie sobie kilka siewek wyhodowałam i myślę, gdzie je dać

Fotoreportaż Inki super Uwielbiam takie ogrodowe wnętrza
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
tulucy 09:07, 08 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kasiu jakoś tak wyszło

Asia ja sobie wyczytałam o niej to: "Trojeść krwista 'Cinderella' preferuje stanowiska ciepłe, słoneczne. Najlepsze będzie podłoże wilgotne, próchnicze, dość żyzne. Dobrze rośnie na terenach podmokłych, ale także przeciętnej, gliniastej, glebie." I tak w sumie ją posadziłam, ma słońce, ziemię ma jak to u mnie. Dodałam kompostu.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 09:31, 08 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
tulucy napisał(a)
Kasiu jakoś tak wyszło

Asia ja sobie wyczytałam o niej to: "Trojeść krwista 'Cinderella' preferuje stanowiska ciepłe, słoneczne. Najlepsze będzie podłoże wilgotne, próchnicze, dość żyzne. Dobrze rośnie na terenach podmokłych, ale także przeciętnej, gliniastej, glebie." I tak w sumie ją posadziłam, ma słońce, ziemię ma jak to u mnie. Dodałam kompostu.



Dopiero jak zakwitła to doczytałam, że to gatunek inwazyjny i jest na liście roślin zakazanych. Tyle, że szkółki sprzedają go a ja kupiłam nasiona. To tylko na marginesie bo chyba gorsze są od nawłoci?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 09:35, 08 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ale to jest trojeść krwista? bo inwazyjna jest t. amerykańska, ale i tak zaznaczyli ją jako mało inwazyjną.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
tulucy 09:39, 08 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Tę moją dostałam od znajomej jako trojeść krwistą Cinderella. Sieje się na pewno. Czy aż tak groźna będzie, nie wiem...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 09:43, 08 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Hmmm na szybko analiza obu roślin z grafik wujka gugla dała mi tyle, że różnice są chyba najbardziej widoczne w liściach. Ale wychodzi na to, że u mnie jest krwista. Czyli ta jaśniejsza strona mocy
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 09:52, 08 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
u mnie ta trojeść się wcale a wcale nie wysiała za to ma obłędne przebarwienie liści na jesieni- świeci na rabacie na cytrynowo. Kwiat identiko jak u Lucy. Liście też te same.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mgduska 09:56, 08 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Magara napisał(a)


Dzięki Dziewczyny za info, ale czuję się oszukana reklamami różowymi Waszymi
Chwilowo nie mam czasu i głowy do róż, ale do tematu wrócę, jak tylko wrócę do swojego świata zielska, obiecuję


Cały dowcip polega na tym, że nie można mieć JEDNEJ róży. Trzeba mieć więcej Jak się pochylić nad jednym krzaczkiem, to rzeczywiście żaden nie da rady tłoczyć na okrągło, musi mieć chwilę na wyprodukowanie nowych pąków. Ale już przy kilku naprawdę jest tak, że kwitną cięgiem, ponieważ kwitną w różnym czasie. Poza tym są odmiany bardziej i mniej wybitne pod względem ciągłości kwitnienia. Np Chippendale kwitnie rzutami - dużo pąków, dużo kwiatów, przerwa. A potem od nowa i tak trzy razy, przerwy krótkie. Stadt Rome po szalonym pierwszym rzucie (setki kwiatów!) zdąży wyprodukować tylko jeden rzut, ale za to kwiaty trzyma do mrozów - gdyby nie mróz, kwitłaby do następnego sezonu!

Absolutnie nie przereklamowałyśmy róż, są najlepsze
____________________
Sałatka pokrzywowa
Gosiek33 10:19, 08 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Zmobilizowałam się i odnalazłam torebkę z resztą nasion - trojeść krwista Cinderella.
Przepraszam za zamieszanie ale taka wymiana wiadomości na dobre wyszła, przynajmniej mi.

Ale i tak sieje się jak głupia
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 10:22, 08 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gosiu
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies