Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

inka74 23:16, 07 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930


I na koniec towarzyszka - Rozbójnik żeby wykopywała to co Lucy chce a nie to co jej się w zęby trafi

Koniec. Bajecznie Dziękuję za gościnę!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 23:22, 07 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Iwonka dzięki za odwiedziny ta różyczka to Westerland
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 23:25, 07 lip 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Zapisuję ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magara 00:02, 08 lip 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
antracyt napisał(a)

Jak dobrze poszukasz, to niektóre kwitną

tulucy napisał(a)
Daga, róże są różne są takie, co kwitną tylko raz. Potem d..a blada, a i zdarza się, że łysy krzak stoi do zimy, bo go plagi egipskie dopadły.
Są takie, które kwitną w dwóch rzutach.
A są takie, które bez przerwy wyraźnej zawsze jakieś kwiatki mają. Taki twardy egzemplarz to The Fairy i jej sporty...

Dzięki Dziewczyny za info, ale czuję się oszukana reklamami różowymi Waszymi
Chwilowo nie mam czasu i głowy do róż, ale do tematu wrócę, jak tylko wrócę do swojego świata zielska, obiecuję
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sarenka 08:09, 08 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Łucja, no bajecznie masz
jakie masz jeszcze powojników poza tymi co Iwona napisała? Czy któryś z nich będzie długo kwitł? Narazie szukam do półcienia ( to dla teściowej) chciałabym u siebie posadzić, ale to wtedy na słońce już. Kiedy się tnie powojników?

Edit. I w ogóle jakbym chciała posadzić powojnik przy betonowym ogrodzeniu to z czego zrobić dla niego podporę?
____________________
Magda W samym sloncu
popcorn 08:12, 08 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale masz piękny busz! Moc kwiecia! Rewelacja poszwędam się jeszcze trochę jeśli pozwolisz!
____________________
Mój nowy ogródek
tulucy 08:40, 08 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Daga, one są tak śliczne, że wybacza im się nawet krótkie kwitnienie czasami u mniej est sporo odmian historycznych, które właśnie kwitną najczęściej tylko raz, ale długo. Ale piękne som i już i nie szkoda mi dla nich miejsca.

Megi chyba najdłużej teraz kwitnie mi bylinowy Rooguchi. To te ciemne dzwonki na zdjęciu Iwony. Długo kwitnie też Warszawska Nike i bodaj chyba Solina.
Moje są generalnie dość młode jeszcze i większość jeszcze się aklimatyzuje.
Romantika to potwór.
Przy betonowym płocie puściłabym jakieś linki stalowe pewnie. Ale gdzieś widziałam, że są też takie specjalne podpory - kratownice, które można przykręcić do ściany. Moje puszczam na podpory, drzewa, siatkę ogrodzeniową.

Karolina miłego szwędania
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 08:52, 08 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
inka74 napisał(a)



U Ciebie jak zwykle szaleństwo i busz. Dobrze, że Inka zdjęcia zrobiła. Westrland to zdecydwanie moja bajka, ale chyba duża rośnie?


W zeszłym roku za późno wycięłam przekwitnięte kwiatostany takiej trojeści i miałam trylion siewek. Teraz jest znakomita
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 08:59, 08 lip 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gosiu ja w ogóle nie wycięłam w ubiegłym roku trojeści i faktycznie mam dużo siewek. Ale to nic, ona ładna i miododajna, chętni na siewki też są. To t. krwista Cinderella.
Westerland to parkowa róża i rośnie duża rzeczywiście. Silna jest. Pędy grube i dość proste. Trochę się zwieszają pod ciężarem kwiatów.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasya 09:00, 08 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735
Alez wszystko kwitnie od razu w bukietach
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies