Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

iwonadm 21:02, 02 paź 2017


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
To ta sama
czy masz może te zdjęcia Bouquet Parfait?
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
tulucy 21:26, 02 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Szukam w tel.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
AgataP 09:23, 03 paź 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Widzę Łucja wciąż szalejesz w ogrodzie... nie wiem jak Ty dasz radę kopczykować je wszystkie. W przyszłym roku katalog z różami zrobisz

Dumam nad tym moimi Artemisami, chciałam w plecach sadzić mu cisy, ale po pierwsze musiałabym go -szt 4 przesunąć o 40 cm do przodu. Po drugie wypuszcza baty na 1,5 m. Więc pomyślałam by zamiast cisów zasłonić się pergolą, zrobić kontynuację obecnej, kratki mam nisko, bo pierwsza od razu nad ziemią, druga do wysokości 1,7 - 1,8 może. Mogłabym dowiązać Artemisa ( można go kulkować?) i dosadzić powojnika, może bordowego?
Łucja czy to ma sens ?? bo wciąż biję się z myślami.
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:28, 03 paź 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
zdjęcia u mnie
____________________
Z Pszenicznej...
mirkaka 17:14, 07 paź 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
tulucy napisał(a)
Olivię, o której wszystkie baby tu pieją Wedgwood, Wollerton, Acropolis (przez Kasię w budowie ) Mauritius to chyba przez Ciebie Chandos B., Shropshire Lad, Rosemoor, Mrs. John Lang, Fioletową królową, Frau Karl Druschki, Mme Hardy, Boscobel, Heavenly Pink przez Ewę od futrzaków. Gemma, Comtesse de Segur, Lichfield Angel, Patricia FC i Foxy FC.
Wszystko... Ufff.


Ale zamówienie
Mam ponad 50 róż i żadnej z tych Twoich zamówionych. Bailando masz, jesteś z niej zadowolona? U mnie kwitnie słabo a mam ją już wiele lat, taka mierna
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
tulucy 21:25, 07 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mirko, Bailando sadziłam wiosną i pięknie kwitnie jak na pierwszy rok. Jeszcze teraz ma kwiaty. Takie bukiety na pędzie.

Dziś pracowity dość dzień. Udało mi się rozwalić kompostownik, do przeniesienia się nie nadawał, dechy przegniły dołem.
Część towaru przerzuciłam na ziemię obok planowanego nowego - jak m dostanie palety, to mi zrobi nowy. A część już ładnej ziemi kompostowej została tam, gdzie był stary. Będę sobie po trochu brać i podsypywać. Dziś sypnęłam na jedną rabatę, z której ściągnęłam mech. I podsypałam róże pod płotem, bo trochę tam podnoszę poziom. A one były i tak za płytko posadzone.
No i jak zlikwidowałam kompostownik, to mogłam już jeżyny w rząd przesadzić. Teraz tylko wymiary podam sąsiadowi, żeby mi pergolę zrobił do nich.

A sąsiad zmachał się strasznie, ale udało mu się jeden jaśminowiec wykarczować. Okazuje się, że wcale nie jestem taka słaba, bo i jemu było bardzo ciężko. Po prostu cholernie korzenie się rozrosły. Może dlatego, że ten akurat był dość mocno przycinany.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 10:10, 08 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Tjaaa wczoraj coś mnie podkusiło i weszłam na stronę takiego sklepu na F., Kolczastego sklepu. I upolowałam Vesalius, Hans Gonewein Rose, Dieter Muller i William & Catherine z tych, których nie mogłam wcześniej trafić. Było też jeszcze kilka innych, nad którymi ostatecznie przestałam się zastanawiać i je wzięłam.
La Feuillerie, Wildeve, Jayne Austin, Paul Bocuse, Emilien Guillot dołączyły do ekipy.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasya 10:13, 08 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42232
tulucy napisał(a)
Tjaaa wczoraj coś mnie podkusiło i weszłam na stronę takiego sklepu na F., Kolczastego sklepu. I upolowałam Vesalius, Hans Gonewein Rose, Dieter Muller i William & Catherine z tych, których nie mogłam wcześniej trafić. Było też jeszcze kilka innych, nad którymi ostatecznie przestałam się zastanawiać i je wzięłam.
La Feuillerie, Wildeve, Jayne Austin, Paul Bocuse, Emilien Guillot dołączyły do ekipy.



ty to masz dopiero ogrod z gumy...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
iwonadm 10:18, 08 paź 2017


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
Ole szalejesz ja na F. mam do odebrania pomyloną Eyes foryou ale czekam na wiosnę, aż troszkę ostudzę się ze wszystkich chciejstewek na razie zamawiam lokalnie bo taniej może też chcesz?
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
tulucy 10:19, 08 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Najgorsze, że z powodu kompletnej zmiany koncepcji na jeden kawałek, nie wiem, co zrobić z 4 krzaczkami rosa rugosa (2*Schneeule i 2*Red Fox). Miał być dziki kawałek pod jaśminowcami, ale one wyleciały. Idą tam do końca te duże angielki.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies