Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

mirkaka 19:40, 08 paź 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
A u nas dziś pięknie, nawet w krótkim rękawku wyszłam w południe
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
paniprzyroda 19:41, 08 paź 2017

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ładna chryzantema, zawsze się zastanawiam, jak to robicie, że rosną takie ślicznoty. Dostałam latem tycieńkie szczepki i tycieńkie są do dziś.
____________________
Dwa ogrody
tulucy 19:50, 08 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Oj to nie... U nas jakieś 11-12 stopni... Słońce przelotnie, na zmianę z deszczem...

Mam nadzieję,że BR w tygodniu przyjdzie, to w sobotę będzie wielkie sadzenie.

Odpadło mi wożenie dzieci na konie do Kań, bo znalazły się wolne miejsca w takiej małej rodzinnej stajni tuż obok nas, 10 minut samochodem. Instruktorem jest młoda dziewczyna, z maturalnej klasy. Dzieci jeżdżą na lonży na koniku polskim. Wieziemy dziecko i wracamy do domu, potem wieziemy drugie na zamianę i znowu do domu i po godzinie kolejnej odbiór. Dzieci uczą się też obrządku, czyszczenia konia.
W Kaniach jeździły luzem na małych kucach, i tylko jazda była, w grupie. Dzieci jeździły, a ja czekałam. 2 godziny w plecy.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 20:06, 08 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mariolu, u mnie pół na pół, kupiłam kole 20 sztuk, kilka mi zeżarły ślimaki niestety, kilka jest ładnych kęp takich jak ta na zdjęciu, a kilka takich tycich też.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
JoannA 21:15, 08 paź 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
tulucy napisał(a)
Tjaaa wczoraj coś mnie podkusiło i weszłam na stronę takiego sklepu na F., Kolczastego sklepu. I upolowałam Vesalius, Hans Gonewein Rose, Dieter Muller i William & Catherine z tych, których nie mogłam wcześniej trafić. Było też jeszcze kilka innych, nad którymi ostatecznie przestałam się zastanawiać i je wzięłam.
La Feuillerie, Wildeve, Jayne Austin, Paul Bocuse, Emilien Guillot dołączyły do ekipy.


Piękne zakupy różane Łucjo.
Codziennie siedzę w tym sklepie bo mnie kusisz swoimi zakupami, ale wstrzymuje się z zakupami do wiosny z obawy czy zdążę wszystko w tym roku posadzić przez tą marną pogodę.
Jakie drzewa kupiłaś?
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
tulucy 22:09, 08 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Proszę o zakaz wchodzenia do przygodowej Iwony kusi niemożebnie. Na dwie się dałam namówić

Z drzew wybrałam sobie śliwy Nigrę o pokroju naturalnym i Hollywood, jabłonki rajskie Van Esseltine i Calocarpa, miłorząb miniatura Baldi i jeszcze dwie wiśnie piłkowane.
Do tego kilka krzewów krzewuszki, berberysy, sosna pumilia, hortensje.

Moje marzenie... Wiosną tylko prace porządkowe... żadnych koncepcyjnych. Może za dwa lata się uda. Bo za rok jak nic jeszcze skrzynia warzywna i ścieżki, nawet nie ruszone teraz...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
JoannA 22:55, 08 paź 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
tulucy napisał(a)
Proszę o zakaz wchodzenia do przygodowej Iwony kusi niemożebnie. Na dwie się dałam namówić

Z drzew wybrałam sobie śliwy Nigrę o pokroju naturalnym i Hollywood, jabłonki rajskie Van Esseltine i Calocarpa, miłorząb miniatura Baldi i jeszcze dwie wiśnie piłkowane.
Do tego kilka krzewów krzewuszki, berberysy, sosna pumilia, hortensje.

Moje marzenie... Wiosną tylko prace porządkowe... żadnych koncepcyjnych. Może za dwa lata się uda. Bo za rok jak nic jeszcze skrzynia warzywna i ścieżki, nawet nie ruszone teraz...

Za taką cenę też bym się dała namówić
Zakupy zacne. Jabłoń Van Esseltine kusi, ale z braku miejsca w moim ogrodzie będę ją podziwiała u Ciebie
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
tulucy 23:04, 08 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908

Ponoć kolumnowa... Mam nadzieję...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
JoannA 23:08, 08 paź 2017


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Poczytałam trochę o tej jabłonce Kolumnowa, a jakie ma piekne kwiaty!
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
tulucy 23:09, 08 paź 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Mam zamysł, żeby ją przy oknie posadzić... Miałabym widok. Do wyboru mam kuchenne i sypialniane.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies