Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

anabuko1 16:31, 24 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
tulucy napisał(a)
Aniu ona niezniszczalna póki co kwitnie praktycznie non stop, najmniej to dwoma pędami było, teraz chyba 4 pędy kwitną. Jeden kończy to drugi zaczyna. Ino nie pachnie za bardzo...

Ej, to już mi się podoba.Takiej, która tak długo kwitnie poszukuję jeszcze.A pachnieć nie wszystkie musza.
Jedne pachną, drugie przyciągają wzrokiem, inne zachwycają. itp.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
tulucy 22:00, 24 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12902
Obejrzałam ją dziś dokładnie i ma 5 kwitnących pędów, a już jest kolejny w pąkach.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 21:30, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Łucja - masz może jakieś całościowe zdjęcie Graceful Palace i zbliżenie kwiatka? Wstawiłabyś, będę wdzięczna...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 21:45, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12902
Myślałam, że nie znajdę niezbyt wyraźne, ale więcej nie mam.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 21:52, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12902
Wczoraj się złamałam, kupiłam cebule Flaming Flag i Purissima. Po 5 paczek. w internecie, w mojej b. nic prawie nie ma, sprzątnięte. Tylko te w czarnych pudełkach zostały. FF posadzę przed domem, przy wejściu. FP czeka na pomysł.
Dziś nic kompletnie ogrodowo, później z pracy wyszłam, a potem szybko obiad, lekcje i zajęcia ze starszym dzieciem. Jutro też nic, bo zebranie mamy w szkole.
Środa czeka...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 22:22, 25 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12902
Muszę zapisywać pomysły. Wpadłam na to, co posadzić przed rdestem. I już zapomniałam
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
AgataP 11:35, 30 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Łucja dawno nie zaglądałam do Ciebie... jak różyczki sobie radzą po tych deszczach?
Powiedz mi, boś Ty mądrzejsza w tej kwestii czy Artemisa można prowadzić po pergoli takiej jak u mnie. Posadziłam 4 szt, mają 2 lata i widzę że idą nieźle w górę. Miałam im sadzić cisy w placach, w celu zasłonięcia siatki, ale nie wiem czy nie lepiej dorobić pergolę i dosadzić jeszcze powojnika... by górą poszedł... no wymyśl coś
____________________
Z Pszenicznej...
Anda 12:06, 30 wrz 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
Z Purissima będziesz zadowolona Długo kwitną i maja taka śliczną, czystą biel. U mnie ładnie wyszły bez wykopywania cebul w drugim roku i myślę, ze w kolejnym tez wyjdą i sie namnożą
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 20:02, 30 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12902
Ewciu ale ja wzięłam Flaming Purissima. On kolorowy moje skróty pisarskie

Agata róże całkiem nieźle, deszcze przetrzymały. Te co są łyse, były już wcześniej takie. Kwitnie jeszcze kilka. Pojedynczo raczej. Poza Aspirin i The Fairy, które szaleją. I Baronessa też dużo ma kwiatów.

Artemis chyba aż taki wielki nie będzie, żeby na pergoli iść. Na obelisk może tak, ale on sztywny i tak i podpórki nie potrzebuje.

Przesadziłam dziś 3 róże. Dwie dosłownie o kilkanaście centymetrów trzecią o metr

Posadzone ostatnie hakone, ożanka, nerwowa kocimiętka, kilka rozchodników, większość The Beatles.
Przesadziłam czyściec, bo zagłuszył mi LI. Za bardzo się rozrósł przez jeden sezon. Sporo go dałam sąsiadce.

Zostały mi do posadzenia 3 The Beatles, kosmatki 3, liliowce chyba 4, dwa żeleźniaki, i z 5 rozchodników jeszcze. I kulki tuje. I irysy syberyjskie połowa, bo połowa już w ziemi.
Do przesadzenia to jeszcze sporo też, ale róż głównie, a te akurat kwitną jeszcze.

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 20:04, 30 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12902
Bouquet Parfait


James Galway wyższy ode mnie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies