Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

tulucy 10:38, 05 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Prawie nic nie widać, ale Dereniowa jadalnemu pękają pąki
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 11:01, 05 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
ja też wzięłam 100-150 sa prawie takie jak ja, górna granica skali
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 11:37, 05 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
inka74 napisał(a)
ja też wzięłam 100-150 sa prawie takie jak ja, górna granica skali


To dobrze, bo i tak trzeba je ściąć nieźle, żeby się rozrosły... To jak ze 150 zetnę do 100, to i tak coś zostanie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sylwia_slomc... 13:46, 05 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Ja to mam zawsze mieszane uczucia przy wycince dużych drzew....niby rozumiem potrzebę zmian i robienia miejsca na nowe, ale jak pomyślę ile lat takie drzewo rosnąć musi to mi żal.... nic nie poradzę, choć zmiana na lepsze wyszła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 14:17, 05 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Sylwia, ta sosna rosła 23 lata. Niby dużo, ale i mało, jak na takie wielkie drzewo. U nas szybko rosną, dobre warunki mają, aż za dobre. Ja takich wielkich nie sadzę, bo wiem, że ogród za mały. Ale sosna była już zastana. W ogóle było ich więcej, chyba 7, różnej wielkości, sukcesywnie wycinaliśmy.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
BKosimkArt 14:24, 05 mar 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Ale się szykują prace, nieźle... pokazuj coś koniecznie bo nas ciekawość zeżre
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Gruszka_na_w... 19:27, 05 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
tulucy napisał(a)


To dobrze, bo i tak trzeba je ściąć nieźle, żeby się rozrosły... To jak ze 150 zetnę do 100, to i tak coś zostanie


Nie wiem, czy nie kupiłyście za wysokich tych buków.
Je trzeba naprawdę solidnie ciachnąć, żeby zagęściły się od samego dołu. W przeciwnym wypadku powstanie spora łysa noga, tak jak to się dzieje w osiedlowych żywopłotach.
Te buki rosły w gęstwinie, prawie nie maja gałązek na dole. Silne cięcie pobudzi do życia te najniższe oczka.
Warto przeczytać
Przykazano mi, żeby buki na żywopłot przyciąć na 40 cm. Tak zrobiłam. Są równomiernie zagęszczone od samego dołu.

Dobra decyzja z tą wycinką.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 19:46, 05 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
tulucy napisał(a)
Sylwia, ta sosna rosła 23 lata. Niby dużo, ale i mało, jak na takie wielkie drzewo. U nas szybko rosną, dobre warunki mają, aż za dobre. Ja takich wielkich nie sadzę, bo wiem, że ogród za mały. Ale sosna była już zastana. W ogóle było ich więcej, chyba 7, różnej wielkości, sukcesywnie wycinaliśmy.

wiesz Ty wycinasz by zrobić miejsce na nowe, coś tworzysz, sadzisz na ich miejsce, serce mi krwawi gdy ktoś wycina tylko po to by się pozbyć i nic nie pojawia się na miejscu wyciętego. a takie drzewo daje tyyyyle tlenu, oczyszcza powietrze, jest siedliskiem czyli domem dla wielu gatunków.....

Sama w podwórku wycięłam kilka drzew owocowych by zrobić miejsce na nowe, ale i dlatego, że zaniedbane i chore już bardzo były. Stosowałam metodę najpierw sadziłam małe drzewko, a jak podrosło to wycinaliśmy to które było chore, tym sposobem nie zrobiło się pusto bo coś już czekało na to światło zabierane przez chorowitka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 19:48, 05 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Haniu najwyżej dziabnę mocniej.
Zobaczę, jak one wyglądają po rozpakowaniu jutro.
To u mnie nie musi być dołem mocno zagęszczone, bo i tak dołem będzie coś w rabacie. Ważne jest tak od kolan w górę. Może nawet wyżej trochę. Dołem i tak piesa pomyka z kotem.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
sylwia_slomc... 19:48, 05 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nie wiem, czy nie kupiłyście za wysokich tych buków.
Je trzeba naprawdę solidnie ciachnąć, żeby zagęściły się od samego dołu. W przeciwnym wypadku powstanie spora łysa noga, tak jak to się dzieje w osiedlowych żywopłotach.
Te buki rosły w gęstwinie, prawie nie maja gałązek na dole. Silne cięcie pobudzi do życia te najniższe oczka.
Warto przeczytać
Przykazano mi, żeby buki na żywopłot przyciąć na 40 cm. Tak zrobiłam. Są równomiernie zagęszczone od samego dołu.

Dobra decyzja z tą wycinką.

Ja pierwszy raz po posadzeniu swoje ciachnęłam na 20cm, ledwie je było z trawy widać i to była dobra decyzja, gęściutkie od samego dołu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies