Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

April 09:28, 13 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
tulucy napisał(a)


A taki jest plan robót.


Dwa razy sprawdzałam czy jestem w dobrym wątku Ogród bardzo się zmienił. To niezwykle pracowity sezon dla was. Teraz prace najcięższe, potem to już będzie przyjemność.
Plan zapowiada się niezwykle interesująco, ciekawa jestem jak go zaadoptujesz do swoich rabat. A ścieżka będzie trawiasta? czy planujesz jakieś podłoże?

Ale wiosnę masz bardzo bogatą. Jak ja zazdroszczę ogrodów ze słońcem. Ja tak nie mogę poszaleć.

Ja też poproszę o link do ćwiczeń. Czasem mam jeszcze siłę powalczyć w ogrodzie ale kręgosłup nie pozwala.
____________________
April April podbija las Mazowsze
tulucy 09:48, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Plan jest zrobiony tak, żeby pasował do nasadzeń największych,czyli drzew owocowych, które zostają. Reszta jest do ruszenia te kilka na planie to właśnie drzewa z placykiem pod, trawiastym raczej. Ścieżki będą trawiaste, a gdzieniegdzie będę upychać ten klinkier, co go mam w nadmiarze, jak się teraz okazuje.

Zuza, ja z odmianami piwonii jestem na bakier. To znaczy jak kupuję, to jeszcze wiem, jaką... Ale po posadzeniu to już grób, mogiła, zapominam.
Wczoraj znalazłam przywieszkę od jednej, Olivia Demay
Wiem, że mam Bowl of Beauty, Duchess de Nemours, Gardenia, chyba Krikled Wbite, Sarah Bernhardt, Shirley Temple, Sorbet, Claire de Lune, Coquette, Felix Crousse, Madame Gaudichau, chyba Raspberry Sundae, Władysława. Reszty to nie wiem... Mam stare piwonie po Piotrka babci, trzy różne odmiany nn, jedną nn od sąsiada. No i jeszcze kupione, ale teraz nie mam pojęcia, jakie. Może gdzieś w zapiskach mam. No i jeszcze mam jedną Itoh Bartzella. Ładnie już kwitnie po paru latach. Ale ona żółta.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
antracyt 09:57, 13 kwi 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
No to mnie tą ilością piwonii zabiłaś Sprawdzę, te Twoje odmiany, bo tylko 2 z nich znam.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
TAR 10:16, 13 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Hehe podobne piwonie posiadamy. Itohy zakwitły u mnie w drugim sezonie po posadzeniu, pachna lekko cytrusami. Mam tez takie zwykle dzialkowe od mamy, pachna najpiekniej i kwitna rowniez najpiekniej. Mam tez piwonie z serii Coral ale one tylko wyglad maja ładny, zapach ohyda, śmierdzuchy straszne. I mam kilka drzewiastych, kwitna co roku.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
tulucy 10:19, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Drzewiastych jeszcze nie mam nie wiem, na razie nie przewiduję
Te babcine też są najpiękniejsze i najmocniej pachną. To właśnie te będę dzielić dla Mrokasi.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 10:22, 13 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
drzewiaste kiedys kupilam hurtem w dosc dobrej cenie. nawet po kwitnieniu robia dobrą robote na rabatach jako wypełniacz, i nie trzeba ich ciąc ani odmładzac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 10:25, 13 kwi 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42189
TAR napisał(a)
drzewiaste kiedys kupilam hurtem w dosc dobrej cenie. nawet po kwitnieniu robia dobrą robote na rabatach jako wypełniacz, i nie trzeba ich ciąc ani odmładzac

Prawda, ale stanowczo za krotko kwitna, nawet w cieniu, ale kwiaty imponujące
Chyba tez wole te bylinowe
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 10:29, 13 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
wcale nie kwitna krocej a inaczej niz bylinowe. na poczatku kilkoma kwiatami a potem pojawiaja sie kolejne. Bylinowe zakwitaja wszystkie hurtem i efekt jest bardziej spektakularny. drzewiaste nie pokladaja sie i nie trzeba obreczy robic.

a btw, w ostatniej Mai widzialam ogrod gdzie laska z gumy pasmanteryjnej miala zrobione opaski pod hortki, swietnie wyszlo.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
tulucy 10:32, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 10:33, 13 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Tak na szybko, z jednej rabaty
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies