Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Gosiek33 06:49, 21 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Wszystko przetrwa, najwyżej Jarzmianki zakwitną dopiero za rok. Piękny floksik, z rumieńcem

Jeżówek się boję, ale na Twojej ziemi przesadzenie z dużą bryłą bym zaryzykowała jeśli upału nie będzie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 07:31, 21 lip 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ja kiedyś jeżówki bezodmianowe kwitnące od mamy przewoziłam do siebie całe kwitnące kępy z dużą bryłą i się udawało, więc też bym zaryzykowała
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 07:51, 21 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Będę kopać. Na razie ta rabata jest w cieniu od jabłonki.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
April 08:01, 21 lip 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Ja też dziś planuję pysznogłówki przesadzić na słonecznej rabacie, bo są za bardzo z tyłu i ich nie widać. Ja mam patent oprócz oczywiście lania wody, na ustawianie parasola takiego plażowego, żeby zacienić. Wieczorem ustawię też zraszanie. Noce już chłodne te najbliższe, nawet do 10 stopni to się zregenerują. Bo przyszły tydzień znów upały ok 30. Czyli teraz albo jesienią.

Fajną masz kolekcję liliowców.
U mnie muszę dokupić tych najzwyklejszych Joan Senior czy jakoś tak. Najbardziej mi pasują kolorystycznie do rabaty.

Kawał pracy wykonałaś, ogromne zmiany na plus. Warto się pomęczyć.
____________________
April April podbija las Mazowsze
tulucy 09:33, 21 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Właśnie te temperatury niższe trochę mnie zachęcają.

Liliowce uwielbiam. Czekam, aż część nowych, z ubiegłego roku i sprzed dwóch lat, rozrosną się.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
KasiaBawaria 09:03, 22 lip 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Swoja jezowke wlasnie przesadzalam, ale miala mala bryle ziemi.No i musze ja w sloncu przykrywac wiatrem bialym, bo wiednie-pod wiadrem sie podnosi.Wiadro zdejmuje rano i wieczorem.I mam nadzieje, ze niedlugo wypusci nowe korzonki i da juz sobie rade sama.
____________________
Zapraszam na kawe
tulucy 09:44, 22 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nic wczoraj z planów nie wyszło, bo nieogrodowe sprawy nam czas zjadły.
Ale szykuję się na dzisiaj.

Do tego m będzie przycinał czereśnię, a ja będę musiała zdjąć z niej montanę, która wlazła aż na czubek i powiewa teraz jak chorągiewka na wietrze tak w ogóle montana idzie pod sekator. Muszę ją przyciąć, bo inaczej nie założymy maty na ogrodzenie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mgduska 21:57, 22 lip 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Ależ u Ciebie siejsko - pięknie
Guzikowiec wymaga nieprzeciętnie dużo wody, wiem, bo jednego ukatrupiłam, chociaż bardzo się starałam utrzymać żywego. Najlepiej chyba posadzić go do dołka wyłożonego folią, lub czymś innym nieprzepuszczalnym.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Basieksp 22:06, 22 lip 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Ale masz dużo kwiecia i guzikowiec Ci kwitnie, ja też go mam , ale mój mały w tam tym roku został wyrwany i pogryziony przez Azę, dwa razy go sadziłam aż w końcu ukrywam go w kącie i rośnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
tulucy 10:46, 25 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Guzikowiec pójdzie na najbardziej wilgotne miejsce w ogrodzie w takim razie

Dziś trochę ogrodu inaczej niż zawsze...

____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies