Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

inka74 09:14, 14 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Pogrom znaczny, bardzo. A terapia zakupowa się przydaje. Ja właśnie stół przytargałam. I dwie donice. I lobelie przy okazję. I kordylinę... i...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 19:30, 14 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
O wycinka na tapecie. No niestety strat się nie uniknie. U mnie też niedawno był mus coś wyciąć i ucierpiał grujecznik i glediczja. Nic to, odrośnie wszystko.
Teraz będziesz miała pole do popisu. Jeszcze jedna morela i będziesz miała spokój.
Och ta Mrokasia... zakupy przynajmniej zaplanowane czy na żywioł i teraz dumasz? Bo u mnie takie najgorsze. Sama sobie kłopot wtedy robię.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 08:59, 15 paź 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Puk, puk Lucy gdzie jesteś?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 17:57, 28 paź 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gosiek33 napisał(a)
Puk, puk Lucy gdzie jesteś?


Cześć i czołem
jestem w niedoczasie i w biegu

Wszystko się zwaliło naraz. Dzieci w szkole, zmiana pracy, powrót do biura ze zdalnej, rycie w ogrodzie, chandra jesienna, lekarze moi i dzieciowi. Czasu brak Ale działam twardo dopóki mogę. Dziś i jutro nawet wzięłam wolne i coś tam staram się zrobić. Takie tam... tu dłubnę, tam skrobnę, tu wytnę, tam coś wsadzę. Najważniejsze, żebym pozbyła się doniczek przed zimą

Moreli już nie ma, jest za to piękna nowa rabata, przekopana, w trakcie obsadzania. Do tego szykuje się miejsce pod truskawki, nauczona doświadczeniem dziewczyn i ubiegłym rokiem jeszcze je zdążę przesadzić i zlikwiduję skrzynie.

Tydzień temu dostałam piękny prezent, gołębie guano - 4 worki zostawiłam sobie, a dwa poszły do mamy i sąsiadki. Część pójdzie na kompost, a część jeszcze mi em przekopie w warzywniku. Czytam, że ono mocno zasadowe, to się tak zastanawiam, że pod magnolie i ciemierniki się powinno nadawać bardzo. Ale to wiosną dopiero.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 18:12, 28 paź 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Basieksp 18:18, 28 paź 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10160
Fajnie, że jesteś teraz to w ogrodzie niewiadomo za co się zabrać, ciemno szybko, ja po pracy trochę tak jak piszesz, tu skubnęłam, tu coś zgrabiłam i ciemno. No ale to nic, za to kolorów jesiennych jeszcze sporo
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 08:21, 29 paź 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11523
Mój tata, od którego też czasami dostaję gołębie guano przestrzega mnie za każdym razem, żebym go pod warzywa nie dawała. Gołębie często mają salmonellozę. Nieletnie zjadają u mnie warzywa i owoce prosto z krzaczków (bez mycia) i dlatego słucham jego zaleceń w tej kwestii.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
tulucy 18:19, 29 paź 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Dobrze wiedzieć. Chociaż moje to leniwe, same nic nie zerwą...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 18:54, 29 paź 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Zmiana pracy jakoś tak krąży w koło.

Cieszę się, że odezwałaś się

Liczę, że w końcu powychodzimy na prostą
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 20:28, 30 paź 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Gosiu

A ktoś jeszcze zmienia????

Dziś się złachałam. Ale połowa truskawek posadzona. Tzn połowa miejsca na truskawki obsadzona. Bo sadzonek mam na trzy razy tyle chyba. Ale nie zrobię połowy warzywnika w samych truskawkach Za rok będę miała jeszcze trochę miejsca dla nich, to dosadzę.

Jutro kończymy ze skrzyniami.

Nowa rabata, po moreli.

I od drugiej strony.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies