Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Migawki z ogródka

Pokaż wątki Pokaż posty

Migawki z ogródka

Anda 08:17, 22 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Boszsz, nadążyć za Tobą nie można. U Cibie w jeden dzień tyle się dzieje co u mnie w miesiąc
Podziwiam za zapał i energię
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 10:09, 22 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ewa ja marzę o tym, kiedy będę mogła wyjść na ogród, usiąść i omiatać ... Mam nadzieję, że to nastąpi szybciej niż później...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gruszka_na_w... 14:50, 22 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Tamaryszki wyciepałam z ogrodu, bo za silnie rosną, a przycinane straciły ładny pokrój.
Wiąz posadź w miejscu, gdzie nie wieją silne wiatry. On ma bardzo kruche gałęzie. Nawet te grube.
Nowa elewacja znakomicie się sprawdza jako tło. Kwiecia masz już całe mnóstwo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
tulucy 17:30, 22 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Haniu, chodził za mną tamaryszek od jakiegoś czasu. Spróbuję. Sąsiedzi dwa domy dalej mają i tak mi się spodobał jakoś.
Wiąz pójdzie pod płot, tam mam osłonięte tujami sąsiada. Do tego na płot pójdzie mata wiklinowa. Narożnik ogrodu. Drugi bok to mur sąsiadów. Zacisznie dość tam jest. A jak mi jednak nie dopasuje się miejsce do drzewka bądź odwrotnie, to będę kombinować.

Elewacja dziś wzbudziła cmokanie u mojego taty normalnie zachwycony kolorem, tymi jasnymi wykończeniami. Aż w szoku jestem, jak nas chwalił .
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 17:37, 22 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
A ogrodowo nie robię dziś nic jednak. U nas zimno i wieje ciągle. Głowa mnie rozbolała i sobie leżę pod kocykiem. Taki ciężki dzień.
No prawie nic. Wykopałam mamie kępkę trzcinnika KF. I kępkę sałat do pikowania. I siewki wieczornika. Zawsze trochę mniej dla mnie roboty.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 08:20, 23 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Nie wieje. To już bardzo dobrze. Byle nie padało.

Czy przesadzając teraz trzcinniki KF mogę je zabić? Dzielić raczej ich nie będę. Chyba że będzie się to samo narzucać układem kępy.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mrokasia 08:36, 23 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Trzcinnikom nic nie będzie wg mnie. Ale wiesz, ja przesadzam rośliny kiedy mi pasuje. Traw tylko jesienią nie ruszam.
Nie chcesz jeszcze tych trzcinników? Mam trzy kępy do oddania.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mirkaka 09:23, 23 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Tamaryszek i za mną chodzi już od kilku lat, tylko ja to się długo zbieram do decyzji
Kolorek elewacji elegancki.
Na rabatach już busz
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
tulucy 10:06, 23 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
mrokasia napisał(a)
Trzcinnikom nic nie będzie wg mnie. Ale wiesz, ja przesadzam rośliny kiedy mi pasuje. Traw tylko jesienią nie ruszam.
Nie chcesz jeszcze tych trzcinników? Mam trzy kępy do oddania.


Kasia, nie, dzięki. Ja swoje zbieram z całego frontowego i wrzucam na jedną rabatę. Jedną kępę dużą oddałam sąsiadowi. Mamie dałam małą, rok temu kawałek mi się oderwał od dużej i posadziłam gdzie indziej. W tym roku już całkiem ładna kępka się zrobiła. A mam jeszcze trzy całkiem spore.

A ja to niby jak dzielę i przesadzam? Dowolnie i frywolnie
A trawy jesienią można przecież? Te, co wiosną kwitną? Tak gdzieś kiedyś wyczytałam. Bo właśnie na trawach to się najmniej wyznaję


mirkaka napisał(a)
Tamaryszek i za mną chodzi już od kilku lat, tylko ja to się długo zbieram do decyzji
Kolorek elewacji elegancki.
Na rabatach już busz


Ja do niego jak do jeża podchodziłam. Teraz się zdecydowałam, bo samego jednego ambrowca kupić to tak jakoś nie bardzo. Co to za zakup? Puste przebiegi kurierskie normalnie .
Efekt taki, że mam kilka różnych krzaczorów, a ambrowca dalej nie.

Kawę piję i idę się rehabilitować psychicznie. Ogrodoterapia.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 14:19, 23 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Pachną nie tylko bzy jest cudnie...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies