Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

siostra9 14:46, 13 cze 2017

Dołączył: 31 mar 2016
Posty: 53
Fajnie, że się odważyłaś, ja ciągle nie mam tej odwagi Powodzenia
____________________
Sylwia.
Gardenarium 19:27, 13 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Doranma napisał(a)


Magdo, Haniu - dziękuję za odwiedziny Nie wiem, jak mnie tutaj odnalazłyście i to tak szybko, ale jest mi bardzo, bardzo miło


Przeniosłam wątek do działu Nasze ogrody, bo umieściłaś w sprawach technicznych. W tym przypadku tylko ja dotarłam Dlatego umieściłam we właściwym dziale.

Witam osobę ze szczęściem na twarzy ja też je mam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Doranma 19:39, 13 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Ojej, Danusiu, ale gapa ze mnie - tak to jest jak robi się coś po nocy Dziękuję za posprzątanie bałaganu, który zrobiłam :0
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 19:40, 13 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
gobasia napisał(a)
witam ...Mazowszankę


Mazowszanka jestem, dana moja dana

Witam Cię serdecznie :0
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 19:42, 13 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
AsiaK_Z napisał(a)
500 m2, jedna para rąk, jeden dzień w tygodniu, a ogród piękny Witaj


Asiu, dziękuję za pochwałę na dzień dobry. Przyroda jest piękna, więc żaden ogród nie może być brzydki
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 19:43, 13 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witaj Piękne zdrowe rośliny i sliczne zdjęcia
Tutaj znajdziesz tylko i wyłącznie chętnych do dzielenia się doświadczeniami ogrodowymi i dyskusji na różne tematy


Witaj w moich skromnych progach. Twoją Dolinę trochę znam i liczę na ogrodowe pogaduszki
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 19:44, 13 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
siostra9 napisał(a)
Fajnie, że się odważyłaś, ja ciągle nie mam tej odwagi Powodzenia


A właściwie to co mamy do stracenia? A zyskać można dużo przyjemności - taką mam nadzieję
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 19:55, 13 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Cieszę się, że pomimo wstępnej gafy jaką popełniłam, a Danusia ją naprawiła, przywitałyście mnie przyjaźnie w Waszej społeczności - dziękuję

Dziś chcę napisać, jak to się stało, że tutaj w ogóle jestem. Wszystko zaczęło się X lat temu w ogrodach mojej Babci, w których spędziłam dużą część swojego dzieciństwa. Bawiąc się na wygracowanych alejkach w przydomowym ogrodzie, czy na działce owocowo-warzywnej, pokochałam świat roślin miłością najprawdopodobniej na całe życie Do dzisiaj noszę w wyobraźni wspomnienia wielu chwil spędzanych wśród tamtej roślinności. Jeden ogród nadal istnieje, ale znacznie odmieniony, drugi porósł chwastami, brzózkami i nie ma szans na to, by ktoś kiedyś przywrócił mu jego dawną świetność. Oba będą "żyły" tylko dotąd, dokąd żyją ludzie, którzy je zapamiętali.

Łącznikiem między tamtymi ogrodami szczęśliwego dzieciństwa, a obecną moją działką jest kilka roślin. Kilka, bo przenosiny z piaszczystej gleby Podkowy Leśnej położonej w zachodniej części Mazowsza, do gliniastego podłoża na zimniejszym wschodzie, przeżyły tylko nieliczne. Należą więc do tych ukochanych.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:33, 13 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Wcale nie tak łatwo będzie odszukać ich portrety w zdjęciowych zasobach,ale postaram się poszperać Pierwsze, to prymulki o kwiatkach w jasnym, pastelowym różu.



Leśne, pachnące fiołki



Najbardziej szafirowe z szafirków



Niebieskooki barwinek

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:55, 13 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Naparstnice



rozchodnik



mozga i podagrycznik variegata



dzwonek skupiony

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies