Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Warmia 21:39, 14 cze 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Ten ostatni wygląda jak spódniczka Calineczki
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Doranma 21:41, 14 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Warmia napisał(a)


Ja niestety nie mam roślin odziedziczonych i ze wspomnieniami, ale przed domem mam posadzone dwie jarzębiny, a tylko dlatego, że przypominają mi dom mojej babci. Przed nim rosła przepiękna jarzębina i te drzewa mają dla mnie wartość sentymentalną. A poza tym jeszcze nagietki, aksamitki, cynie i lwie paszcze. To takie kwiatki z ogródka babci.


Czyli jednak i w Twoim ogrodzie są namiastki pamiątek przeszłości, które poruszają w serduszku ciepłe struny
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Warmia 21:43, 14 cze 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Doranma napisał(a)


Czyli jednak i w Twoim ogrodzie są namiastki pamiątek przeszłości, które poruszają w serduszku ciepłe struny


Bo ja taka sentymentalna dusza jestem
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Doranma 21:45, 14 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Warmia napisał(a)
Ten ostatni wygląda jak spódniczka Calineczki


Masz rację! Mi jeszcze przychodzi na myśl Makowa Panienka
Rzeczywistej jego nazwy teraz nie pamiętam, chyba to znak, że pora poważnie pomyśleć o skatalogowaniu roślinek, bo pamięć szwankuje
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
hanka_andrus 22:11, 14 cze 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Piękne masz te powojniki. Ja mam póki co tylko 2 rosnące, ale już w w poczekalni są 3 kolejne - i wszystkie górskie.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
sylwia_slomc... 22:20, 14 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81586
Doranma napisał(a)


Nie dziwię Ci się, bo rośnie jak chwast! Ale w mojej pamięci jest od zawsze związany z ogrodami, bardzo lubię jego biało-zielone listki. Chociaż przyznaję, że ostatnio chodziło mi po głowie, by go wykopać Ale tęskniłabym za nim ...

No nie wiem czy by Ci się udało go całkiem pozbyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Doranma 22:30, 14 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
hanka_andrus napisał(a)
Piękne masz te powojniki. Ja mam póki co tylko 2 rosnące, ale już w w poczekalni są 3 kolejne - i wszystkie górskie.


W swoim rejonie masz tak dogodny klimat, że na pewno wszystkie pięknie się rozrosną
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:00, 16 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Gdzie można spędzić wolny od pracy i obowiązków dzień? Oczywiście w Czubajkowym Dziś niespiesznie, trochę leniwie, ale w końcu dzień urlopu ma swoje prawa



Bowl of Beauty strzeże honoru moich peonii - jedyna, która kwitnie niezawodnie i nie marudzi, że ma za mokro. Zakwitła zaraz po posadzeniu, nie kaprysiła i kwitła po przesadzeniu na inne miejsce i kwitnie w tym roku, chociaż tym razem jest niższa i kwiatki ma mniejsze.



Ale to i tak dobry wynik w porównaniu do innych odmian, u których pączki pozasychały, albo powiędły całe łodyżki. Nic, może kolejny sezon będzie lepszy dla nich, zwłaszcza jak posadzę je na bułce, zgodnie z radą Hani - kto ciekawy, niech tam zajrzy
http://www.ogrodowisko.pl/watek/7451-sezon-2017-u-hanusi?page=210

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:09, 16 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Zaczęły kwitnąć różyczki. Dorothy Perkins to moja kolejna imienniczka Z roku na rok coraz wyższa, dziś mierzyłam - przekroczyła 3 metry. A najważniejsze, że jak dotąd, nie chorowała na czarną plamistość. Rośnie czwarty rok, dotąd jej nie przycinałam, czyli prawie bezobsługowa. Uwielbiam ją





____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Warmia 22:09, 16 cze 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
To ja nie wiedziałam, że piwonia lubi pieczywko Mam jedną drzewiastą. Posadzona w zeszłym roku wiosną. W tym roku zakwitła jednym kwiatem. Mam nadzieję, że z każdym następnym będzie ich coraz więcej.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies