Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 22:14, 16 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Zazdroszczę tym, którzy mają ogród przy domu i mogą się cieszyć urodą roślin codziennie. Ja muszę za to robić duuużo zdjęć







____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:18, 16 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
I jeszcze trochę nieróżanych ulubieńców







____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:25, 16 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Rodgersja po kilku latach wreszcie wydała pierwszy kwiat





Za oknem znowu stuka deszcz. Mam nadzieję, że do rana się wypada, bo pogoda jest mi bardzo na jutro potrzebna - jak to w czerwcu, pielenia jest mnóstwo. Życzę Wam miłego ogrodowo dalszego ciągu tego weekendu
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:28, 16 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Warmia napisał(a)
To ja nie wiedziałam, że piwonia lubi pieczywko Mam jedną drzewiastą. Posadzona w zeszłym roku wiosną. W tym roku zakwitła jednym kwiatem. Mam nadzieję, że z każdym następnym będzie ich coraz więcej.


Ja też nie wiedziałam, ale na Ogrodowisku różnych ciekawych rzeczy można się dowiedzieć
Zazdroszczę Ci peonii drzewiastej, ja nawet nie mogę o niej marzyć ze względu na glebę. Będę więc oglądać ją na Twoich zdjęciach
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
hanka_andrus 23:07, 16 cze 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Co to za piękny kwiat z bordo liśćmi? Jakoś nie kojarzę. Jaskier? Chyba nie?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Warmia 23:11, 16 cze 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
hanka_andrus napisał(a)
Co to za piękny kwiat z bordo liśćmi? Jakoś nie kojarzę. Jaskier? Chyba nie?


To bodziszek, tylko o ciemnych liściach. Chyba Midnight Reiter.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Doranma 23:24, 16 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Tak, to ten bodziszek. Na razie w pąkach - bardzo lubię tę jego fazę - za kilka dni zaczną się rozwijać pastelowe, niebieskie kwiatki, które ślicznie kontrastują z bordowymi liśćmi - polecam
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Warmia 23:28, 16 cze 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Doranma napisał(a)
Tak, to ten bodziszek. Na razie w pąkach - bardzo lubię tę jego fazę - za kilka dni zaczną się rozwijać pastelowe, niebieskie kwiatki, które ślicznie kontrastują z bordowymi liśćmi - polecam


Też mam. Mój już kwitnie. Rośnie u Ciebie w słońcu, czy cieniu?
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Doranma 23:39, 16 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Warmia napisał(a)


Też mam. Mój już kwitnie. Rośnie u Ciebie w słońcu, czy cieniu?


Słoneczko ma do południa, potem już cień. Rośnie w tym miejscu już trzy lata, więc chyba jest ok. Drugi, też bordowy, ale o białych kwiatkach (Purple Ghost) posadziłam tydzień temu na zachodniej wystawie, czyli słońce od 14-ej, ciekawa jestem jak mu tam będzie.
A u Ciebie w jakim miejscu się sprawdza?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Warmia 23:44, 16 cze 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Doranma napisał(a)


Słoneczko ma do południa, potem już cień. Rośnie w tym miejscu już trzy lata, więc chyba jest ok. Drugi, też bordowy, ale o białych kwiatkach (Purple Ghost) posadziłam tydzień temu na zachodniej wystawie, czyli słońce od 14-ej, ciekawa jestem jak mu tam będzie.
A u Ciebie w jakim miejscu się sprawdza?


W cieniu. Sadziłam go w zeszłym roku latem, bo przywiozłam go z wakacji na mazurach. Myślę, że jest mu tam dobrze, bo kwitnie już od jakiegoś czasu.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies