Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 20:12, 09 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
W tym roku miało nie być warzywnika - z braku czasu, złej pogody i niepewności, czy w ogóle będę mogła jeździć na działkę ... Ale gdy przyszedł czerwiec, sytuacja wokoło nieco się ustabilizowała, to jakoś tak nie mogłam patrzeć na gołą ziemię... że co, tylko zielony nawóz??? Hmm ... a przyjemność wyciągnięcia z gruntu własnej rzodkiewki do porannej kanapki? A smak zielonego groszku w letniej zupie? A...? No i poszły w ruch nasionka, przynajmniej niektóre. Miesiąc minął i coś już tam zaczyna się dziać, pierwsze listki i rzodkiewki trafiły na talerz ku uciesze oczu i smaku Zapowiada się, że wkrótce także własne pomidorki ozdobią potrawy. Na zdjęciu odmiana Aztek - w ubiegłym roku obficie owocował w donicy na balkonie, ciekawa jestem jak sobie poradzi w gruncie, czy nie zacznie chorować. Póki co, cieszy

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:21, 09 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Jedna z moich roślinnych, letnich ulubienic, to wiązówka o różowych kwiatkach - tak delikatnych, subtelnych, kobieco różowych Czyż nie są piękne? Szkoda tylko, że nie chcą stać w wazonie



Z oddali prezentuje się tak:






____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
an_tre 19:58, 10 lip 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Doranma napisał(a)
Jedna z moich roślinnych, letnich ulubienic, to wiązówka o różowych kwiatkach - tak delikatnych, subtelnych, kobieco różowych Czyż nie są piękne? Szkoda tylko, że nie chcą stać w wazonie




Dorotko cieszę się że do mnie zbłądziłaś dzięki temu mogłam odwiedzić ciepły i kolorowy ogród hołubiony przez ciebie jak małe dziecko. Masz niezwykle lekką zdolność wypowiedzi, czytam posty z przyjemnością
Zachwyciła mnie ta wiązówka
ślę pozdrowienia
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Doranma 20:04, 10 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aniu, pierwsza wizyta i tyle komplementów - dziękuję I zapraszam częściej w moje skromne progi
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
an_tre 20:13, 10 lip 2017


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
Doranma napisał(a)
Aniu, pierwsza wizyta i tyle komplementów - dziękuję I zapraszam częściej w moje skromne progi

Gdy do ciebie zajrzałam i zaczęłam czytać odczułam spokój,ciszę... ale się nie śmiej, takie było moje pierwsze subiektywne wrażenie
Będę zaglądać
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Warmia 20:16, 10 lip 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Pięknie, kolorowo, sielsko.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
hanka_andrus 20:20, 10 lip 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wiązówka różowa! śluiczna jest! A ja mam białą! Też piękna1 Czy Twoja zawiązuje nasiona?

Oglądam Twój ogród po cichu, bo nie mam tyle zdrowia, by u wszystkich bywać i wpisy zostawiać, jedno tylko powiem, że nie zwyczajny to ogródek jak u mnie, a bardzo przemyślany w szczegółach. Stąd jego uroda jest wielka! Gratuluję!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Doranma 20:55, 10 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
an_tre napisał(a)

Gdy do ciebie zajrzałam i zaczęłam czytać odczułam spokój,ciszę... ale się nie śmiej, takie było moje pierwsze subiektywne wrażenie
Będę zaglądać


Ciekawe ... nie jesteś pierwszą osobą, która mówi o odczuciu spokoju ... Zapraszam
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:56, 10 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Warmia napisał(a)
Pięknie, kolorowo, sielsko.


Dziękuję
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:59, 10 lip 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
hanka_andrus napisał(a)
Wiązówka różowa! śluiczna jest! A ja mam białą! Też piękna1 Czy Twoja zawiązuje nasiona?

Oglądam Twój ogród po cichu, bo nie mam tyle zdrowia, by u wszystkich bywać i wpisy zostawiać, jedno tylko powiem, że nie zwyczajny to ogródek jak u mnie, a bardzo przemyślany w szczegółach. Stąd jego uroda jest wielka! Gratuluję!


Haniu, wcale się nie dziwię - jest tyle pięknych ogrodów na Ogrodowisku, z którymi jesteś zaprzyjaźniona od lat, a zaglądanie i pisanie wymaga dużo czasu. Dlatego tak bardzo się wahałam czy zakładać wątek, bo bycie na forum zawsze odbywa się kosztem czegoś innego. Tym bardziej jestem wdzięczna za odwiedziny

Dziękuję za pochwały. To co piękne, to dzieło natury! Przyroda łaskawie nadrabia moją nieudolność w komponowaniu

Co do wiązówki, to nie zbierałam z niej nasion, ale jeśli chcesz, mogę to zrobić w tym roku dla Ciebie. Jej przekwitłe kwiatostany też zdobią Białą, a właściwie kremową (błotną) też mam - różni się wzrostem i tym że ma delikatny słodki zapach, różowa nie pachnie.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies