Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 21:20, 13 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
funkia



Irysy



tzw. smolinosy, które się utopiły kilka lat temu, ale udało mi się odnaleźć dwie małe cebulki, które w ubiegłym roku zakwitły pojedynczymi kwiatkami, w tym roku znów było im za mokro i kwiatów nie było



I na koniec pióropusznik widoczny w centrum zdjęcia, którego w tym miejscu już dziś nie ma



____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:23, 13 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Wszystko to są więc rośliny bardzo pospolite, czasami wręcz ekspansywne, lecz ozdobione urokiem sentymentu, jak najbardziej zasługujące na to, by je hołubić.
A Wy macie swoje takie roślinne skarby, które trzymacie w ogrodzie głównie dlatego, że przywodzą Wam na myśl drogie sercu osoby, zdarzenia lub miejsca? Jestem pewna, że tak Ciekawa tylko jestem, jakie?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Warmia 21:55, 13 cze 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Doranma napisał(a)


Asiu, dziękuję za pochwałę na dzień dobry. Przyroda jest piękna, więc żaden ogród nie może być brzydki


Przyszłam się przywitać Bardzo mi się podoba to stwierdzenie i tego będę się trzymać
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Doranma 22:11, 13 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Warmia napisał(a)


Przyszłam się przywitać Bardzo mi się podoba to stwierdzenie i tego będę się trzymać


Cieszę się z Twoich odwiedzin Dzięki temu zajrzałam tak na szybko do Ciebie i odkryłam piękne zdjęcia pięknych roślin - na pewno wrócę!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
hanka_andrus 22:16, 13 cze 2017


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Dorotko, każdy z nas takie ma! Ja mam krokusy i ranniki od mamy, róże od dzieci, tawułki od naszej koleżanki forumowej Joli, która już nas z góry podgląda, od Basi K. mam Irysy i nie tylko, Od Violetki różę i liliowce, od Bożenki Rh i azalię, i od wielu koleżanek forumowych inne kwiaty, z którymi dopiero się poznaję, bo dostałam nie tak dawno.
Czasami są to przypadkowe rośliny czasami upragnione chciejstwo, ale zawsze cieszą! I przywołują wspomnienia o tych osobach!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
sylwia_slomc... 22:53, 13 cze 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Z tego arsenału wszystkie bardzo lubię prócz podagrycznika, ale może dlatego , że ten pospolity panoszy się po sąsiedzku i wysiewa u mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Doranma 21:19, 14 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Nadszedł czas powojników. Bardzo je lubię. Posadziłam kilkanaście, rośnie kilka. Na poniższych zdjęciach Romantica i Dorota w objęciach



Dorota, to ten o jaśniejszych, bardzo dużych kwiatach. Mam do niego słabość, bo to moja imienniczka. Niewielu roślinom nadano to imię, ale gdy taką spotykam, to kupuję



____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Warmia 21:35, 14 cze 2017


Dołączył: 14 maj 2014
Posty: 8120
Doranma napisał(a)
Wszystko to są więc rośliny bardzo pospolite, czasami wręcz ekspansywne, lecz ozdobione urokiem sentymentu, jak najbardziej zasługujące na to, by je hołubić.
A Wy macie swoje takie roślinne skarby, które trzymacie w ogrodzie głównie dlatego, że przywodzą Wam na myśl drogie sercu osoby, zdarzenia lub miejsca? Jestem pewna, że tak Ciekawa tylko jestem, jakie?


Ja niestety nie mam roślin odziedziczonych i ze wspomnieniami, ale przed domem mam posadzone dwie jarzębiny, a tylko dlatego, że przypominają mi dom mojej babci. Przed nim rosła przepiękna jarzębina i te drzewa mają dla mnie wartość sentymentalną. A poza tym jeszcze nagietki, aksamitki, cynie i lwie paszcze. To takie kwiatki z ogródka babci.
____________________
Marta Jestem w polu Wizytówka- Jestem w polu
Doranma 21:37, 14 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Romantica natomiast ma błyszczące, aksamitne płatki, nie udało mi się uchwycić na zdjęciach wyraźnie tego jej waloru.



A to już Warszawska Nike pięknie kontrastująca z liśćmi derenia. To jeszcze młody egzemplarz, mało rozrośnięty, ale już teraz cieszy mnie ten zestaw



A tu jeszcze ciekawostka dla dociekliwych - żeby zobaczyć kwiatki tego clematisa trzeba podejść bardzo blisko - są jak malutkie dzbanuszki, niepozorne, ale ja dostrzegam w nich wiele uroku.



Już za dwa dni pewnie powitają mnie na działce kolejne odmiany w rozkwicie - nie mogę się doczekać
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 21:39, 14 cze 2017


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)
Z tego arsenału wszystkie bardzo lubię prócz podagrycznika, ale może dlatego , że ten pospolity panoszy się po sąsiedzku i wysiewa u mnie


Nie dziwię Ci się, bo rośnie jak chwast! Ale w mojej pamięci jest od zawsze związany z ogrodami, bardzo lubię jego biało-zielone listki. Chociaż przyznaję, że ostatnio chodziło mi po głowie, by go wykopać Ale tęskniłabym za nim ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies