Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 13:17, 17 cze 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166


Bylinowa dzisiaj w deszczu...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 13:20, 17 cze 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166


Wkrótce zakwitną liliowce...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 13:22, 17 cze 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166


Kilka róż ocalało po zimie, ale i tak straty są duże...
Ta brzydka kula po prawej to przycięta wczoraj tawuła wczesna Grefsheim.
Również fantastycznie znosi cięcie. Szpeci potem ogród przez jakiś miesiąc, ale bardzo szybko pojawiają się nowe przyrosty, które na wiosnę pięknie zakwitną na biało.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 13:29, 17 cze 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166


A tak było w tym miejscu dwa tygodnie temu, gdy kwitły irysy, głównie niebieskie, ale też fioletowe.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 13:30, 17 cze 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166


Fioletowy rodzynek
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
kerii 15:03, 17 cze 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witam się i ja prawie z Krakowa nie wiedziałam że na Wawelu takie piękne magnolie rosną. Przejeżdżając obok jakoś nigdy nie zauważyłam a Wawel zwiedzałam będąc jeszcze w podstawówce a to było daaaawno temu

Co do wzgórz i pochyłości to wydaje mi się, że właśnie w taki nie równym ogrodzie można się wykazać pomysłowością w aranżacji i komponowaniu nasadzeń. Takie proste równe działki to takie jakieś nudne

Ale pewno to tak jest jak ktoś ma płasko to by chciał jakiś pagórek czy skarpę i na odwrót

Piękne masz te białe ostróżki ja kiedyś miałam dużo, potem się gdzieś wytraciły a teraz na nowo je polubiłam i zagościły u mnie w ogrodzie na razie tylko niebieskie bo takie akurat były.
____________________
Jola Moja glebo terapia
Atena 10:55, 18 cze 2017


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Witaj Iwonko
przywiódł mnie tytuł.
Wzgórze to mój słaby punkt I tak podglądam jak mają inni na swoich wzniesieniach...a Ty masz pięknie. Pełne rabaty, ciekawe połączenia. Ja poszukuję pomysłów na byliny. Chciałabym takie które są dosyć mocne że zawsze po zimie wyjdą i będą zdrowe cieszyć oko. Też mam ostrożke biała, niestety tylko 1 z 3. Jest piękna ale martwi mnie że jej 2 towarzyszki nie przetrwały. Waham się nad zakupem naparstnicy bo zupelnie nie mam na nią pomysłu choć strasznie mi sie podoba. Może polecisz co u Ciebie się sprawdziło ?
____________________
Ogród na wzgórzu
jola_B 03:37, 08 lip 2017


Dołączył: 21 cze 2014
Posty: 87
Witam
Trafiłam tutaj szukając ogrodów w okolicy . Wieliczka pozdrawia Prosimy o więcej zdjęć.

Marzy mi się żeby mój ogród wygladał juz tak gęsto i dorośle jak Twój. Ale niestety musze poczekać jeszcze kilka lat ...
____________________
Jola - Ogród od zera
Iwonka 09:57, 11 lip 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Zdjęcie dla Anitki z wątku "Mój azyl na wichrowym wzgórzu"



Jak widzisz, mój cyprys nutkajski pendula po 12 latach jest już ogromny. Kupiłam małą, około 50 cm sadzonkę. Na początku rósł wolno, potem nabral takiego tempa, że obawiam się co będzie za kilka lat. Na szczęście wokół nic nie rośnie więc śmiało może szaleć dalej

Widoczna na pierwszym planie glediczja trójciernowa również zajmuje dużo miejsca. Co roku przycinam ją prawie do pnia, w tym sezonie tego nie zrobiłam, tak więc widać jaki ma roczny przyrost.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:08, 11 lip 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
jola_B napisał(a)
Witam
Trafiłam tutaj szukając ogrodów w okolicy . Wieliczka pozdrawia Prosimy o więcej zdjęć.

Marzy mi się żeby mój ogród wygladał juz tak gęsto i dorośle jak Twój. Ale niestety musze poczekać jeszcze kilka lat ...


Jolu pozdrawiam serdecznie Ty marzysz o dorosłym ogrodzie, ja marzę o zaoraniu wszystkiego i zaczęciu od początku Po latach wychodzi mnóstwo błędów, które popełniłam i z którymi muszę teraz walczyć. Dlatego czasami na prawdę mam dosyć swojego ogrodu. Pocieszeniem jest tylko fakt, że w całej swojej niewiedzy miałam oko do roślin, które teraz po latach fajnie się rozrosły i przyciągają wzrok.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies