Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Anitka 12:06, 10 sie 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Zazdroszę wycieczki do ogrodów Kapias w Goczałkowicach. Byłam rok temu i zachwycałam się jak umiejętnie przycinają iglaki. Nawet cyprysiki groszkowe mięli fajnie w stożki przycięte. Kosodrzewiny też ustrzykuję co roku i są bardzo zwarte. Zastanawiałam się czy warto, ale mam porównanie u sąsiadki, która ma nie ustrzykiwane i widzę, że warto
Jeżówki różowe są mniej kapryśne, szczególnie te podstawowe odmiany i rzadko wylatuję po zimie z ogródka. U mnie limonkowe po jednej zimie wypadły, ale zaryzykowałam ponownie i dokupiłam w tym roku 'Green jewel' do rabaty w kręgu. Kupiłam też białą z zielonym środkiem 'Virgin'.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Iwonka 09:21, 26 sie 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Taki ogrodowy reset był mi zdecydowanie potrzebny


I jak tu teraz powrócić do mojego pstrokatego chaosu? Oj ciężko będzie...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Krakus 09:33, 28 sie 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
oj jaki tam u Ciebie chaos...po prostu Ci sie wizja zmieniła ogrodu... zazdroszczę pięknych dojrzałych okazów..wiem że z tym masz problem bo później gorzej przesadzić jak pełnią dodatkowo rolę parawanu..

pokarzesz jakos szerzej kadry?
pisałaś że klony i buki Ci fajnie rosną..jaką odmianę polecisz do naszego regionu?
reset bajeczny...
____________________
Zielonym do góry...
Iwonka 09:40, 30 sie 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Krakus napisał(a)
oj jaki tam u Ciebie chaos...po prostu Ci sie wizja zmieniła ogrodu... zazdroszczę pięknych dojrzałych okazów..wiem że z tym masz problem bo później gorzej przesadzić jak pełnią dodatkowo rolę parawanu..

pokarzesz jakos szerzej kadry?
pisałaś że klony i buki Ci fajnie rosną..jaką odmianę polecisz do naszego regionu?
reset bajeczny...


No bajeczny faktycznie Polecam Toskanię, głównie południowe rejony bo tam serce tych wzgórz i cyprysowych szpalerów.
Z tą wizją ogrodu trafiłeś w punkt W tym sezonie mimo, iż działałam najwięcej, niestety ogród wygląda najgorzej. Wycięłam kilka starych iglaków (głównie jałowców, nie sadź ich nigdy, koszmarnie szybko brzydną i straszą). Po wycince zostały dziury w żywopłocie (rośliny stykały się i tuje od tej strony nie mają zieleni wcale). Wiele iglaków przycięłam tak, że może za dwa lata odzyskają urodę
Zimą, gdy będę miała więcej czasu wrzucę całą historię ogrodu. Mam dużo zdjęć, wiele kompozycji się zmieniło, myślę że nawet ciekawe to będzie.
O klonach i bukach napiszę wkrótce, zrobię zdjęcia jak teraz wyglądają i podpiszę.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 10:10, 30 sie 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
To miejsce przygotowałam na brzozy doorenbos.


Trudno zdjęciem oddać to miejsce, nie jest szersze po bokach. Lilak po lewej będzie przesadzony na wiosnę a na jego miejsce pojawi się jukka, taka jak po prawej. Jeśli jukki z brzozami będą dobrze wyglądać, dosadzę trzecią pośrodu.

Rabata ma 5 m na 1.20 (od tui do kamieni, które na razie muszą być bo grunt jest pochyły). Pozostaje mi tylko znaleźć ładne brzozy na wysokim pniu.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Krakus 10:25, 30 sie 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
jałowców nie lubię ale dzięki za przestrogę jak gdzies w okolicy znajdziesz fajne brzozy to daj znać...doorenbos albo Fascination...

co pod brzozami planujesz? tylko jukki?
____________________
Zielonym do góry...
kasja83 11:08, 30 sie 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Witam się u Ciebie!!!Intrygująca nazwa wątku-od razu kojarzy mi się z powieściami romantycznymi
Patrząc na cudowne Magnolie-nie wiem czy nie powinno być Magnoliowe Wzgórze
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
ElzbietaFranka 12:09, 30 sie 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Witam. Iwona o czym ty piszesz co ty chcesz okielznac? Masz piekny zadbany ogrod z tego co przejrzalam. Moze masz cos czego nie pokazalas, ale widze piekne drzewa i rosliny, oczko czyste jak rybki widac. Czego chciec wiecej.
Goczalkowice to ogrod pokazowy i mozgi nad nim pracuja aby byl przez caly rok piekny.
Jak zatrudnisz ogrodnika do konserwacji to tez taki bedziesz miala tylko to jest wydatek.

Pozdrawiam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AngelikaX 20:40, 30 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Iwonko wpadam z informacją u mnie dobre 1,80m jest od tui między brzozami mam 2-2,5m

ps. Wszystko zależy jakie pnie będą miały wysokie Twoje ( na jakiej wysokości zacznie się korona) i jak wysoko poprowadzisz żywopłot z tui
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Iwonka 09:18, 01 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
AngelikaX napisał(a)
Iwonko wpadam z informacją u mnie dobre 1,80m jest od tui między brzozami mam 2-2,5m

ps. Wszystko zależy jakie pnie będą miały wysokie Twoje ( na jakiej wysokości zacznie się korona) i jak wysoko poprowadzisz żywopłot z tui


Dzięki za odpowiedź Chyba muszę przemyśleć te 3 sztuki, może być za ciasno...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies