Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 09:29, 01 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Krakus napisał(a)
jałowców nie lubię ale dzięki za przestrogę jak gdzies w okolicy znajdziesz fajne brzozy to daj znać...doorenbos albo Fascination...

co pod brzozami planujesz? tylko jukki?


Na razie tylko jukki, może siwe hosty albo jakaś trawka też w zimnym odcieniu... Po wizycie u Kapiasów doceniłam moc iglaków w odciemniach zimnych: szarych, niebieskawych... Fajnie komponują się z bielą.



Białych sani nie planuję Ale stały się inspiracją do połączenia takich właśnie kolorów. Mam obok dwa srebrne świerki. I trzeci przerobiony na "niwak" a raczej dopiero jego zaczątek Pod nim bardzo kolorowe wrzosy. Wysadzę je na moje wrzosowisko, gdzie po zimie straciłam 18 dorodnych wrzosów. Pod niwak pójdzie 16 sztuk tylko białych. waham się jedynie nad kolorem liści, czy szara smutna zieleń czy bardziej jaskrawa żółtawa?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:39, 01 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Kasja83
ElżbietaFranka
Dziękuję dziewczyny za komplementy!!! Staram się cieszyć tym co mam, a w tym roku intensywnie pracować nad tym, co drażni. Tytuł wątku powstał, gdy miałam chwilę zwątpienia. Mąż proponował "Wzórze pod napięciem" i zawsze o tej nazwie myślę, gdy w ogrodzie "iskrzy" - od pomysłów, szkodników... Przyznajcie że taki tytuł też ma moc
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anitka 17:24, 05 wrz 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Zazdroszczę detoksu ogrodowego Widoki zapierają dech w piersiach. Byłam w zeszłym roku na Wielkanoc, ale sceneria była zupełnie inna, wszystko soczyście zielone. Aż niewiarygodne jak ten region się zmienia w zależności od pory roku.
Widzę Iwonko, że działasz sporo w ogrodzie. Szykują się chyba spore zmiany.
Ostatnio pytałam w szkółce w mojej okolicy o brzozy doorenbos i Pan powiedział, że nigdzie ich nie ma, bo chcieli sprowadzić. Najwięcej drzew jest u szkółce Gurgula, nie wiem czy byłaś tam kiedyś. Dla mnie to taka "fabryka roślin" choć ja jak tam jadę to dostaję nerwa, bo nie ma cen i wszystko zależy z kim się jeździ z obsługi, ale przyznaje, że tam maja najwięcej drzew, ale i ceny bywają z kosmosu.

Co do wyboru wrzosów to przypominam, że nie chcesz już chaosu i pstrokacizny . Ja bym wybrała jakieś stonowane.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Iwonka 09:31, 06 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Anitka napisał(a)


Co do wyboru wrzosów to przypominam, że nie chcesz już chaosu i pstrokacizny . Ja bym wybrała jakieś stonowane.




Kupiłam 20 sztuk białych będzie spokojniej. Pan sprzedawca pytał, czy ślub się szykuje?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:43, 06 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Anitka napisał(a)
Zazdroszczę detoksu ogrodowego Widoki zapierają dech w piersiach. Byłam w zeszłym roku na Wielkanoc, ale sceneria była zupełnie inna, wszystko soczyście zielone. Aż niewiarygodne jak ten region się zmienia w zależności od pory roku.
Widzę Iwonko, że działasz sporo w ogrodzie. Szykują się chyba spore zmiany.
Ostatnio pytałam w szkółce w mojej okolicy o brzozy doorenbos i Pan powiedział, że nigdzie ich nie ma, bo chcieli sprowadzić. Najwięcej drzew jest u szkółce Gurgula, nie wiem czy byłaś tam kiedyś. Dla mnie to taka "fabryka roślin" choć ja jak tam jadę to dostaję nerwa, bo nie ma cen i wszystko zależy z kim się jeździ z obsługi, ale przyznaje, że tam maja najwięcej drzew, ale i ceny bywają z kosmosu.



Ja w Toskanii byłam tylko w lipcu, teraz w sierpniu. Zawsze kolory sieny dominują. Soczystą zieleń widziałam na zdjęciach, też piękna. Krajobraz z tego regionu jest najbliższy memu sercu. Nie góry, nie morze czy jezioro, tylko własnie te wzgórza...
Pan Gurgula mam bardzo blisko, od niego pochodzi cały szkielet mojego ogrodu. W tej chwili to faktycznie fabryka roślin, kiedyś było trochę taniej. Ale jakość niezawodna. Wszystko od nich rośnie i dobrze wygląda. O brzozy jeszcze tam nie pytałam, najlepiej osobiście podjechać i jeszcze faktycznie na fajna panią trafić. Na wiosnę miałam szcęście Znalazłam natomiast piękne sadzonki w wielickiej szkółce Gargas. 150 zł za dorodny egzemlarz, przy większej ilości będzie taniej. Tam kupiłam białe wrzosy, duże sadzonki po 5 zł. Nad brzozami dumam
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
ania1110d 12:12, 06 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 1014
Wrzosiki piękne nawet w bieli
____________________
Ania Ogród w Cichym Dworku*Wizytówka
Anitka 16:20, 06 wrz 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)




Kupiłam 20 sztuk białych będzie spokojniej. Pan sprzedawca pytał, czy ślub się szykuje?

Widzę, że trzymasz się w 100 % postanowienia ogarnięcia chaosu
Ten pan sprzedawca kojarzy wrzosy ze ślubem, u mnie w rodzinie tylko kojarzą wrzosy z cmentarzem i nawet są zdziwienie, że mam je w domu
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Anitka 16:38, 06 wrz 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Ja też dużo u niego kupowałam, szczególnie jeśli chodzi o drzewa to ma chyba największy wybór w okolicy. Denerwuje mnie u niego, że nie ma opisanych tych roślin. Sprzedał mi magnolie w formie dużego drzewa zamiast takiej niewielkiej w formie krzewu. Ot taka niewielka pomyłka
Iwonko, czy twoja magnolia ma kwaśna glebę w sporej okolicy od pnia czy tylko podsypywałaś do dołka przy wsadzaniu? Bo moja będzie dużym drzewem i nie wiem czy muszę sporo ziemi wokół niej zakwasić?
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Agania 21:58, 06 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Widzę, że dołączyła do naszej ogrodowiskowej rodziny...kolejna krakuska...ja też mam pod górkę, albo z górki jak kto woli witaj Iwonko

Magnolie przy Wawelu znam...to jest niepowtarzalny widok, po którym zapragnęłam mieć u siebie magnoliowy szpaler

Ogród masz zachwycający..jak dojrzały to wymaga wygładzenia, sama u siebie już stwierdzam, że busz się robi...ja lubię szkółkę w Krzywaczce...znasz?

U Gargasów kupiłam wiosną magnolię Black Tulip...mam nadzieję, że się przyjmie, kosztowała mnie majątek...

Piękne wrzosy nabyłaś?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Iwonka 20:55, 07 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Anitka napisał(a)
Ja też dużo u niego kupowałam, szczególnie jeśli chodzi o drzewa to ma chyba największy wybór w okolicy. Denerwuje mnie u niego, że nie ma opisanych tych roślin. Sprzedał mi magnolie w formie dużego drzewa zamiast takiej niewielkiej w formie krzewu. Ot taka niewielka pomyłka
Iwonko, czy twoja magnolia ma kwaśna glebę w sporej okolicy od pnia czy tylko podsypywałaś do dołka przy wsadzaniu? Bo moja będzie dużym drzewem i nie wiem czy muszę sporo ziemi wokół niej zakwasić?


Pomyłka wręcz tragiczna! Czy wyszła na jaw, gdy magnolia za bardzo ci rosła czy wcześniej?
Moja najstarsza magnolia Aleksandina rośnie najładniej. Nie wiem, z czego to wynika? Może z pospolitości tej odmiany i małych wymagań. Wszystkiem magnolie posadziłam w niewielkiej ilości kwaśnego torfu. Pewnie nie większej niż worek 80 l. Wiem, że to błąd, ale zwyczajnie żal mi kasy na ziemię. Obok mam 3 cypryski, hortensję i jakaś tuję - kiedyś była stożkeim, ale syn uciął czubek i jest kulą Zatem wszystko raczej kwaśne. Miałam tam dużo kory, na chwilę obecną rabata jest w remoncie i straszy gołą ziemią (gliniastą). Zrobiłam dziś na szybko zdjęcia. Na wiosnę magnolia była chyba o połowę mniejsza. Im bardziej ją przycinam, tym ma dłuższe roczne przyrosty. I zawsze wtedy obficiej kwitnie.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies