Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 10:17, 11 lip 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
kerii napisał(a)
Witam się i ja prawie z Krakowa nie wiedziałam że na Wawelu takie piękne magnolie rosną. Przejeżdżając obok jakoś nigdy nie zauważyłam a Wawel zwiedzałam będąc jeszcze w podstawówce a to było daaaawno temu

Co do wzgórz i pochyłości to wydaje mi się, że właśnie w taki nie równym ogrodzie można się wykazać pomysłowością w aranżacji i komponowaniu nasadzeń. Takie proste równe działki to takie jakieś nudne

Ale pewno to tak jest jak ktoś ma płasko to by chciał jakiś pagórek czy skarpę i na odwrót

Piękne masz te białe ostróżki ja kiedyś miałam dużo, potem się gdzieś wytraciły a teraz na nowo je polubiłam i zagościły u mnie w ogrodzie na razie tylko niebieskie bo takie akurat były.


Witam koleją Jolę Masz rację pisząc, że zawsze marzy nam się to czego nie mamy. Ja po latach zmagania się ze wzgórzem, które na dodatek pochylone jest tak, że masz wrażenie, że stoisz na jednej nodze i zaczynasz się przewracać, wzdycham do działek płaskich, gdzie na prawdę wszystko jest łatwiejsze. Ostróżki mam drugi rok. Piękne są i kwitną już chyba miesiąc, dlatego polecam je bardziej niż np naparstnice, kóre zdecydowanie szybciej przekwitają.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anitka 10:35, 11 lip 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)
Zdjęcie dla Anitki z wątku "Mój azyl na wichrowym wzgórzu"



Jak widzisz, mój cyprys nutkajski pendula po 12 latach jest już ogromny. Kupiłam małą, około 50 cm sadzonkę. Na początku rósł wolno, potem nabral takiego tempa, że obawiam się co będzie za kilka lat. Na szczęście wokół nic nie rośnie więc śmiało może szaleć dalej

Widoczna na pierwszym planie glediczja trójciernowa również zajmuje dużo miejsca. Co roku przycinam ją prawie do pnia, w tym sezonie tego nie zrobiłam, tak więc widać jaki ma roczny przyrost.

Dziękuje za specjalne zdjęcie dla mnie
Rzeczywiście potwór ten twój cyprysik. Czemu nie pokazywałaś wcześniej tego ujęcia ogrodu? Pięknie rozrośnięta rośliny. Widzę, że te same rośliny na początku co ja kupowałaś Nie bój się Iwonko i jak ja z niektórymi roślinami postępuje to ty też działaj Nigdy nie jest za późno na zmiany.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Iwonka 10:49, 11 lip 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Ja tego mojego potwora nazywam Gandalf Przypomina trochę siwego czarodzieja z Władcy pierścieni Faktycznie mamy dużo podobnych roślin. Ja swoje dobierałam na zasadzie kontrastu, co teraz doprowadza mnie do szału. Walczę, ale idzie jak po grudzie
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anitka 11:10, 11 lip 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)
Ja tego mojego potwora nazywam Gandalf Przypomina trochę siwego czarodzieja z Władcy pierścieni Faktycznie mamy dużo podobnych roślin. Ja swoje dobierałam na zasadzie kontrastu, co teraz doprowadza mnie do szału. Walczę, ale idzie jak po grudzie

Do mnie jak przyjechał kiedyś pan do bramy wjazdowej i zobaczył mojego drugiego pendule przy śmietniku to powiedział, że szkoda go, że tak więdnie i marnieje, bo już taki duży jest. Ciężko było mu zrozumieć moje tłumaczenie, że on taki jest
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
BKosimkArt 14:39, 11 lip 2017


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Witam się i ja w Twoim wątku...
Widać że masz już dorodne rośliny a cyprysika mam i ja "w spadku" po teściach... ogromny jest ale i tak między gałęziami coś sadzę bo łyso pod nim, hosty świetnie sobie dają radę, ale to fakt że rośnie szybko...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Iwonka 22:54, 11 lip 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
BKosimkArt napisał(a)
Witam się i ja w Twoim wątku...
Widać że masz już dorodne rośliny a cyprysika mam i ja "w spadku" po teściach... ogromny jest ale i tak między gałęziami coś sadzę bo łyso pod nim, hosty świetnie sobie dają radę, ale to fakt że rośnie szybko...


Witaj Basiu Pomysł z hostami super. A czy nie masz problemu ze ślimakami? Ja uwielbiam hosty, mam chyba z 10 gatunków, ale ślimaki wprost na nimi przepadają. W tym roku zawzięłam się i wysypałam niebieskie granulki w dużych ilościach. Jest lepiej, ale i tak mam dużo dziur w liściach.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 22:59, 11 lip 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Anitko znalazłam zdjęcie z moim "bałwankiem" a raczej bałwanem, ponieważ jak pisałam, nie lubię tej kompozycji. Na pierwszym planie szałwia Caradonna kupiona w tym roku pod wpływem twojej Teraz prawie przekwitła, przyciąć ją czy czekać do wiosny?

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
agapant 23:17, 11 lip 2017


Dołączył: 03 lip 2014
Posty: 1290
Witam się i ja, dojrzały ten Twój ogród. A ja zazdroszczę tych nierówności, ja swoje niewielkie tworzyłam sama, ale cóż trzeba lubić co się ma.
____________________
Pozdrawiam Aga Daleki od ideału, Wizytówka - Daleki od ideału
BKosimkArt 06:33, 12 lip 2017


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Iwonka napisał(a)


Witaj Basiu Pomysł z hostami super. A czy nie masz problemu ze ślimakami? Ja uwielbiam hosty, mam chyba z 10 gatunków, ale ślimaki wprost na nimi przepadają. W tym roku zawzięłam się i wysypałam niebieskie granulki w dużych ilościach. Jest lepiej, ale i tak mam dużo dziur w liściach.

Ooo ślimaków Ci u mnie dostatek więc niebieskie jedzonko mają non stop
Jakiejś tragedii z tymi dziurami nie mam...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Anitka 13:22, 12 lip 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)
Anitko znalazłam zdjęcie z moim "bałwankiem" a raczej bałwanem, ponieważ jak pisałam, nie lubię tej kompozycji. Na pierwszym planie szałwia Caradonna kupiona w tym roku pod wpływem twojej Teraz prawie przekwitła, przyciąć ją czy czekać do wiosny?


Twój bałwanek przynajmniej symetryczny a u mojego głowa największa Ale nam się po lekturze ogrodowiska gusta pozmieniały.
Zobacz czy u szałwii pod kwiatostanem widać zalążki nowych kwiatostanów. Jeśli tak to możesz obciąć to co przekwitło poniżej kwiatu. U mnie w tych miejscach ona wypuszcza nowe kwiatostany. Możesz ją też przyciąć niżej teraz to odbije i zakwitnie ponownie.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies