Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 22:02, 05 sie 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
A tak było w 2014 roku Widzę, że niestety mam coraz większy busz na działce...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anitka 22:28, 05 sie 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)
Z 3 hortensji ogrodowych, żadna nie będzie kwitła. Wyjątkiem są 2 w donicach, które w tym roku zaszalały. Policzyłam natomiast hortensje bukietowe, wyszło mi 30 sztuk. Niestety ogród jest za duży i wcale ich tak nie widać. Ale bukietowe warto sadzić, kwitną na tegorocznych pędach.

Iwonko, jaki ty masz duży ogród, że 30 hortensji nie widać? Ale chyba duży, bo za każdym razem coś nowego pokazujesz. Że nasz oczko to ja nie wiedziałam
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Iwonka 23:04, 05 sie 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Anitka napisał(a)

Iwonko, jaki ty masz duży ogród, że 30 hortensji nie widać? Ale chyba duży, bo za każdym razem coś nowego pokazujesz. Że nasz oczko to ja nie wiedziałam


No niestety mam i oczko i dziesiątki roślin których teraz mieć bym nie chciała A hortek za bardzo nie widać bo oczywiście powinnam posadzić je w szpalerze. Przypadkowo wyszedł mi jeden w ilosci 6 sztuk. Reszta jak zwykle, zgodnie z tytułem: wzgórze chaosu 20 arów chaosu
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
gosika67 08:33, 06 sie 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Witaj Iwonko,wstąpiłam bo zaciekawił mnie tytuł wątku, gdzie masz chaos?
Wszystko pięknie poukładane.Magnolia zadziwia,klon nad oczkiem zresztą też.Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Iwonka 09:36, 06 sie 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gosiu mam kilka roślin które lubię i nadal mi się podobają. Dobrze rosną mi klony i buki. Mam wiele odmian, nie dbam o nie wcale a pięknie rosną i nie chorują. Lubię niektóre iglaki: jodłę koreańską i kalifornijską, cisy, kosodrzewiny. Uwielbiam znienawidzone kiedyś szmaragdy, które dobrze się starzeją w przeciwieństwie do jałowców, świerków... Ale tak to wszystko posadziłam, że chaos to chyba najlepsze określenie na ten mój bałagan. Trudno go ogarnąć, najstarsze rośliny mają 17 lat. Nie mogę wyrzucić niektórych, ponieważ pełnią teraz funkcje parawanu. Okolica coraz bardziej się zabudowuje i trudniej o prywatność. Gdyby nie ten fakt, bez żalu wyrzuciłabym srebrne świerki i sosny śmieciuchy.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
gosika67 11:02, 06 sie 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ja też lubię bardzo iglaki, szmaragdów mam mnóstwo, świerk srebrny tylko 1, a sosny, choinki z tyłu w ogrodzie, jeszcze mam kilka cyprysów, duże kilkunastoletnie są uformowane.Moje najstarsze drzewa też mają kilkanaście lat.Magnolię mam 1 małą, kupiłam na wiosnę, jak się sprawdzi u mnie to jeszcze nabędę.
Kosodrzewiny zawsze mi się podobały, mam taką malutką, ale na pewno dokupię.
Można ją formować? Też kiedyś sadziliśmy bez pomyślunku, zapominając,że to kiedyś urośnie.Zresztą kiedyś nie było takich rad, porad na internecie, kupowałam gazety ogrodnicze i z tego się kształciłam. Chaos chaosem a mi i tak się bardzo podoba.Pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Iwonka 21:01, 06 sie 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Gosiu kosodrzewinę koniecznie ustrzykuj na wiosnę, pięknie się zagęści. Na pewno nie zrobisz jej krzywdy. Mam około 20 kosodrzewin, przetestowałam na nich ustrzykiwanie całych młodych przyrostów lub tylko części. Przeżyły nawet cięcie piłą do żywopłotu, zyskały wtedy ładny pokrój (chociaż ostateczny efekt był widoczny chyba 2 latach). Iglaki lubią przycinanie. Dziś byłam na wycieczce w ogrodach Kapias w Goczałkowicach. Mnóstwo tam dojrzałych iglaków, ale tak zadbanych, że nawet gatunki których nie lubię przyciągnęły mój wzrok. Najgorzej zapomnieć o naszych roślinkach na kilka lat (bo przecież takie ładne, tak fajnie się rozrastają) a potem nagle okazuje się się, że na radykalne cięcie jest już za późno. Chyba, że zaryzykujemy posiadanie straszydła, któremu może za parę lat wróci uroda po naszych zabiegach fryzjerskich Ja w tym roku kilku iglakom i berberysom zafundowałam taką fryzurę, że wyglądają jakby była zima!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
BKosimkArt 20:58, 09 sie 2017


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Iwonko pokazuj więcej bo z tego co widać piękny masz ogród... będę obserwować...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 20:58, 09 sie 2017


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Dubel, coś mi net szwankuje dziś.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 21:08, 09 sie 2017


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Co do kwiatów w różu, też mam tylko na innych rabatach takie misy... podobają mi się i te i te zielone...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies