Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 20:57, 07 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Tutaj zeszłoroczny nabytek, magnolia Suzan. Przycięta do samej ziemi, tyle przyrosła w tym roku. Znów będzie duże drzewko.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:01, 07 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
I Magnolia gwiaździsta, ewidentnie ma w tym roku problem. Wydaje mi się, że to wpływ brzóz, które rosną u sąsiada. Ziemia bardzo tam wysycha a jednocześnie brzozy mocno cieniują. Wszystkie drzewka mają zielonkawy nalot na korze. Magnolia i klon palmowy (zielony) mają żółtawe liście. Będę musiała przekopać im ziemię, dosypać kwaśniej i podlewać.



____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:17, 07 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Agania napisał(a)
Widzę, że dołączyła do naszej ogrodowiskowej rodziny...kolejna krakuska...ja też mam pod górkę, albo z górki jak kto woli witaj Iwonko

Magnolie przy Wawelu znam...to jest niepowtarzalny widok, po którym zapragnęłam mieć u siebie magnoliowy szpaler

Ogród masz zachwycający..jak dojrzały to wymaga wygładzenia, sama u siebie już stwierdzam, że busz się robi...ja lubię szkółkę w Krzywaczce...znasz?

U Gargasów kupiłam wiosną magnolię Black Tulip...mam nadzieję, że się przyjmie, kosztowała mnie majątek...

Piękne wrzosy nabyłaś?


Witaj Agatko Ale fajnie, że do mnie zajrzałaś! Dzięki temu mam kolejny ogródek do oglądania Będę podglądać nasadzenia. Dużo masz dojrzałych roślin, ciekawie z innymi połączonych. No i ten kierunek Gdów Mieszkałam kiedyś niedaleko tej trasy

Szkółkę w Krzywaczce oczywiście, że znam. Byłam tam kilka razy, gdy zakładałam ogród. Kupiłam u nich m.in. klon shirasawy, wtedy rarytas wręcz nie do zdobycia. Do dziś pamiętam cenę: 30 zł na 20 cm sadzonkę Na przeciwko nich jest teraz druga szkółka, ale jakoś mi ostatnio nie po drodze w te rejony. A klonik rośnie, tylko słońce przypaliło go mocno w te upały. Mam już dla niego nową miejscówkę, jak widać na zdjęciu sosna bośniacka za bardzo się panoszy. Przesadzę na wiosnę, żeby zima mi go nie zniszczyła. W nowym miejscu będzie miał rozprszone słońce i dopiero wówczas pokaże w pełni swój urok.




____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 21:23, 07 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
ania1110d napisał(a)
Wrzosiki piękne nawet w bieli


Witaj Aniu! Wiesz, że znam twój ogródek Ogromna przestrzeń, trudna do zagospodarowania, ale efekty niepowtarzalne. Zazdroszczę strumyka Śliczny płotek zrobiliście!
Melduję, że wrzosy posadziłam, ale efekt średni. Problemem jest ich otoczenie, muszę zrobić zdjęcia to zobaczycie o co chodzi. Ale wrzosy same w sobie bardzo ładne W ilości siła - to fakt!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
ania1110d 21:35, 07 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 1014
Iwonka napisał(a)


Witaj Aniu! Wiesz, że znam twój ogródek Ogromna przestrzeń, trudna do zagospodarowania, ale efekty niepowtarzalne. Zazdroszczę strumyka Śliczny płotek zrobiliście!
Melduję, że wrzosy posadziłam, ale efekt średni. Problemem jest ich otoczenie, muszę zrobić zdjęcia to zobaczycie o co chodzi. Ale wrzosy same w sobie bardzo ładne W ilości siła - to fakt!


Ach...bardzo mi miło czyta sie takie opinie o moim ogrodzie Bardzo dziękuje
Ale Iwonko u Ciebie też pięknie...ale mogę prosić o więcej zdj bo miło się spaceruje w tak pięknym otoczeniu...właśnie miałam pisać z zapytaniem -kiedy przycinasz magnolię?
____________________
Ania Ogród w Cichym Dworku*Wizytówka
Iwonka 22:05, 07 wrz 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Aniu więcej zdjęć wkrótce A całą historię ogrodu zostawiam sobie na zimę, będzie wiecej czasu i z radością zrobię sentymentalną podróż w czasie. Końcówka lata to okres, kiedy najbardziej nie lubię swojego ogrodu. A w tym roku to już szczególnie. Wszystko mocno przycięłam. Wyrzucam "dziady". Poszerzam rabaty. Średnio to wszystko wygląda...
Magnolie przycinam zaraz po przekwitnięciu. Teraz wycięłam kilka gałęzi, które mi przeszkadzały w kopaniu.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
ania1110d 22:23, 07 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2017
Posty: 1014
Dzięki u mnie magnolie dopiero małe ale na drugi rok też przytnę bo nie wiedziałam ze można je ciąć


A ja z radością pospaceruje po Twoim ogrodzie nawet gdy są w nim rewolucje a czasem są one potrzebne
____________________
Ania Ogród w Cichym Dworku*Wizytówka
babka 22:26, 07 wrz 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Czytam, że masz rękę do cięcia magnolii. Wiosnę poproszę Cię o instrukcję
____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Agania 07:54, 08 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Iwonka napisał(a)


Szkółkę w Krzywaczce oczywiście, że znam. Byłam tam kilka razy, gdy zakładałam ogród. Kupiłam u nich m.in. klon shirasawy, wtedy rarytas wręcz nie do zdobycia. Do dziś pamiętam cenę: 30 zł na 20 cm sadzonkę Na przeciwko nich jest teraz druga szkółka,


W szkółce u Szewczyków same rarytasy, tu kupiłam większość drzew i krzewów do ogrodu w bardzo atrakcyjnych cenach...Shirasawa u mnie też troszkę przypalony słońcem.
Tę drugą szkółkę kiedyś odwiedziłam...przyciągnęła mnie sprzedaż grzybieni do oczka

Teraz prawie już nic nie kupuję, tylko jakieś nowinki lub rośliny, bez których nie wyobrażam sobie ogrodu...pomału wchodzę w nasionka

Czekam na wrzosowisko, gdzie wybrałaś im miejscówkę?

____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 07:57, 08 wrz 2017


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Magnolie masz już giganty, moja Aleksandrina nie chce u mnie wystartować.
Przycinka też teraz u mnie, fajnego drwala wczoraj podlądałam w akcji..co terez z tymi gałęziami zrobię?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies