Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

Iwonka 16:21, 13 lip 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Szałwia przycięta. Ok 20 sztuk tawuł japońskich Goldflame też. Z tego jestem zadowolona. Z przycięcia iglakow wcale. Jak zwykle ścięłam za dużo, w kilku miejscach straszą rude placki. Ok 10 sztuk kul pójdzie chyba na śmietnik jeśli nawóz, dodatkowa ziemia i kora nie pomogą. Powinnam udokumentowac te moje wczorajsze zmagania, ale nawet nie mam serca aparatu wyciągać. Na pocieszenie zrobiłam zdjęcie hortensji, którą miałam na wiosnę wyrzucić. To byłby jej 5 sezon w donicy. Zimą bardzo ją przesuszyłam i paradoksalnie odżyła. Tak ładnie wyglądała tylko w momencie zakupu.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anitka 07:02, 14 lip 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Iwonka napisał(a)
Szałwia przycięta. Ok 20 sztuk tawuł japońskich Goldflame też. Z tego jestem zadowolona. Z przycięcia iglakow wcale. Jak zwykle ścięłam za dużo, w kilku miejscach straszą rude placki. Ok 10 sztuk kul pójdzie chyba na śmietnik jeśli nawóz, dodatkowa ziemia i kora nie pomogą. Powinnam udokumentowac te moje wczorajsze zmagania, ale nawet nie mam serca aparatu wyciągać. Na pocieszenie zrobiłam zdjęcie hortensji, którą miałam na wiosnę wyrzucić. To byłby jej 5 sezon w donicy. Zimą bardzo ją przesuszyłam i paradoksalnie odżyła. Tak ładnie wyglądała tylko w momencie zakupu.

Zuch dziewczyna , że tyle podcięła. Kulki na pewno ładnie odbiją.
Ta hortensja jest obłędna. Gdzie ją w zimie w tej donicy przetrzymujesz?
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Iwonka 16:44, 14 lip 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Anitka napisał(a)

Zuch dziewczyna , że tyle podcięła. Kulki na pewno ładnie odbiją.
Ta hortensja jest obłędna. Gdzie ją w zimie w tej donicy przetrzymujesz?


Anitko mam dwie donice z tymi hortensjami. Kupiłam je w 2012 roku po powrocie z wycieczki do Holandii Przechowuję na strychu, gdzie zimą jest ok 13 - 14 stopni. Często zapominam podlewać Hortensje coraz bardziej zaczynają być moimi ulubionymi "kwiatami". Miałam wiele ogrodowych, ale są bardzo kapryśne. W zeszłym roku zakochałam się w bukietowych Vanila Fraise. Nie są jeszcze zbyt rozrośnięte. Dlatego wrzucam zdjęcia ogrodowej, która w zeszłym roku pięknie kwitła, w tym nie będzie chyba wcale.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 16:48, 14 lip 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anitka 16:37, 17 lip 2017


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Ja też kilka lat temu przywiozłam dwie takie białe hortensje i od tamtej pory u mnie sadzę nowe w donicach, bo nie mam ich gdzie przezimować. Ta jest cudowna i jeszcze na dodatek w niebieskim kolorze. Ja przez trzy pierwsze sezony z ogrodowymi próbowałam, ale w końcu się poddałam, bo nigdy nie kwitły, bo przemarzały. Tej, chociaż, jak mówisz, że nie zawsze kwitnie i tak ci pozytywnie zazdroszczę.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Iwonka 14:43, 05 sie 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Z 3 hortensji ogrodowych, żadna nie będzie kwitła. Wyjątkiem są 2 w donicach, które w tym roku zaszalały. Policzyłam natomiast hortensje bukietowe, wyszło mi 30 sztuk. Niestety ogród jest za duży i wcale ich tak nie widać. Ale bukietowe warto sadzić, kwitną na tegorocznych pędach.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 14:45, 05 sie 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Takie pajęczyny mam w tym roku w ogrodzie w ilościach hurtowych. Jeśli wiecie jak z nimi walczyć, koniecznie dajcie znać.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 14:53, 05 sie 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Na pocieszenie ładniejsze widoczki poniżej świerka "Inversa" - białe grzybienie w stawie zakwitły

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Marzenaka 17:09, 05 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Piękny kwitnący staw!
____________________
Ogród Marzeny
Iwonka 21:58, 05 sie 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Staw a raczej jego miniaturka, którą mam przed wejściem do domu faktycznie zarósł w tym roku. Dla porównania zdjęcie z maja...
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies