Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

kasiab 16:41, 20 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Zapomniałam na planie zaznaczyć zbiornik bezodpływowy na froncie działki
widać właz w miejscu które aktualnie usypujemy i równamy

I widok od granicy z przodu działki
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 16:43, 20 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Teraz widok na cały tył praktycznie 2m od końca działki (chciałam zrobić z samej granicy ale okazało się że mieszkają tam niezbyt przyjaźnie nastawione mrówki i sie nie udało)


Widok z bocznej granicy

____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 16:46, 20 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Wyjaśniła się kwestia ścieżki do domu i podjazdu: będzie kostka brukowa w kolorze jasnych szarości. Boczne dróżki będą prawdopodobnie z betonowych "krawężników" taras zostaje z drewna- realizacja dopiero na przyszły rok. Zastanawiam się z czego zrobić murki oporowe, które trzeba będzie zrobić w tym roku
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 18:48, 20 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Toszko jak będziesz miała chwilę to mogłabyś mi napisać jak to jest z tą qpą? Chodzi mi o to że w pn-wt powinnam mieć koński obornik i nie wiem po jakim czasie bezpiecznie będzie cokolwiek siać, sadzić
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 19:57, 20 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Powiem tylko tyle, że moc pracy przed wami zanim zaczniesz sadzić. Nową ziemie trzeba przekopać z rodzimą. Od razu powinno być przekopane z korą (pod rabaty), obornikiem, kompostem i mączką. Pracowicie trzeba odchwaścić. Oczyścić z resztek budowy i kamieni. Wypoziomować trzeba.
Zacznij od żywopłotów. To ściany ogrodu. Parawan. Najdłużej rośnie. Potem ustalenie kształtu rabat.

W kwestii qpy - będziesz ją miała to będzie wiadomo, czy to świeża czy już przekompostowana.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 20:05, 20 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Toszka napisał(a)
Powiem tylko tyle, że moc pracy przed wami zanim zaczniesz sadzić. Nową ziemie trzeba przekopać z rodzimą. Od razu powinno być przekopane z korą (pod rabaty), obornikiem, kompostem i mączką. Pracowicie trzeba odchwaścić. Oczyścić z resztek budowy i kamieni. Wypoziomować trzeba.
Zacznij od żywopłotów. To ściany ogrodu. Parawan. Najdłużej rośnie. Potem ustalenie kształtu rabat.

W kwestii qpy - będziesz ją miała to będzie wiadomo, czy to świeża czy już przekompostowana.


Dziękuję CI bardzo. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że poświęcasz swój czas i i dzielisz się swoją wiedzą ze mną. Dziękuję.
Na razie zajmujemy się przewożeniem ziemi, wyznaczone poziomy już mamy z przodu. W przyszłym tygodniu zacznę przekopywać z obornikiem i kompostem; mączką sypnę później.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 21:46, 20 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Mączka musi być przekopana - ona nie "porusza"/przemieszcza się w glebie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 21:53, 20 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
Czyli wszystko razem to będę kopala na początku sierpnia. Mam czas żeby przod podsypac ziemią i całą prawą stronę przekopac i pozbawić chwastów. Jestem na etapie czytania wątku Ani i jutro jadę po polecane przez Ciebie widły. Kompostownik się ucieszy
____________________
Kasia - tu na razie jest...
makadamia 07:33, 21 lip 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasiu, w świetle nowych zdjęć i informacji, zmodyfikowałam plan



Powiększenie podjazdu na drugi samochód to bardzo dobry pomysł. U nas też mąż wymyślił powiększenie podjazdu, co wcale mi się nie podobało, a teraz sobie chwalę, bo to naprawdę duża wygoda.

Dodatkowo, zamiast robić schodki od razu przy tych bocznych drzwiach, warto zrobić ścieżkę pod samą do podjazdu. W tym miejscu i tak zrobilibyście opaskę, o zimą i jesienią dużo fajniej przejść pod dachem niż po trawniku. Też wypróbowane
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:49, 21 lip 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Rozrysowałam to na zdjęciu, bo wyjaśnienia pewnie są niejasne


Wyszedł mi jeden schodek ze ścieżki i drugi z podjazdu.
Mam nadzieję że widać, że murek od strony podjazdu jest niższy niż od strony ogrodu.
Do rozważenia zostaje kwestia zabezpieczenia murku - barierka czy rośliny czy jeszcze coś innego. Ale zabezpieczenie wydaje mi się konieczne ze względu na dzieci.

Też się zastanawiałam, z czego zrobić murki, żeby pasowały do drewna i wyszło mi, że najlepsze byłyby białe, tynkowane, dokładnie takie same jak ma Nawigatorka
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies