Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

kasiab 14:39, 25 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Toszko nie nasz za co przepraszać! Jesteś cenionym doradcą na forum. Nikt tak ładnie bezpośrednio ( nie mylić z prostolinijnoscia) nie napisze o czym absolutnie nie można zapomnieć dziękuję Ci za to.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Lulilaj 14:54, 25 lip 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Toszka napisał(a)
Bardzo was przepraszam, że ja tak truję ciągle o przygotowaniu gleby, ale wiem, że ta nasza biedna gleba tak jakoś pomijana jest na etapie zakładania ogrodu ( i później). A przecież to w glebie będą biły serca naszych roslin, czyli korzenie
Jak ważne to jest, widać po kondycji w ogrodzie Elinki - jakaś firma przyjechała, wsadziła rosliny w wykopane na prędce dołki, nie zadbała o ph i zdrowe sąsiedztwo (allelopatia) i serce mnie boli jak w diagnostyce chorób non stop teraz prosi Doktora Mazana o pomoc. Współczuję Elince, bo dwa razy płaci za usługę firmy - raz za założenie ogrodu, a teraz za brak jej (firmy) profesjonalizmu.


Toszko, ja Cię bardzo proszę a truj nam jak najwięcej .
Dzięki Tobie i radom pozostałych dziewczyn jako ogrodowy laik mam szansę uniknąć jak widać dość kosztownych błędów

I żeby nie było, to nie "kadzenie" tylko suchy fakt

____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
nawigatorka 15:04, 25 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Toszko mam nadzieje ze wiesz ze napisałam to z serdecznością o Twoich radach bo większość z nas a ja na czele ciemna masa w tym jestem.
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Toszka 16:35, 25 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie pocieszajcie mnie I tak będę wam truła
Wiem, że kilka osób już widzi co można dobrego zrobić z glebą. Odrobina cierpliwości, tylko kilka dodatków i dzieją się cuda na naszych oczach
Prawdziwe cuda!!!

Tu muszę skierować wielki ukłon do mojej, nieżyjącej już Pani Profesor od gleboznawstwa. Chyba tylko ta wiedza utknęła mi w głowie na wieki wieków W sekrecie powiem, ze wtedy śmieszyła mnie jej pasja, ale chyba tylko dlatego, że nie miałam ogrodu i nie rozumiałam jak można leżeć na ziemi, z nosem wetkniętym w ziemię i wąchać, i palce wsuwać w glebę jak w najlepsze drożdżowe ciasto
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 17:04, 25 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Toszko powiem szczerze ze dzieki Twoim radom u dziewczyn cuda się dzieją i liczę po cichu że i u mnie z moim antytalentem do czegokolwiek zakonczy się małymi cudami
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 15:31, 26 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Dziewczyny znalazlam ladne bukszpany wys ok 60cm za 12zl. I nie wiem czy brać czy nie.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 15:59, 26 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
I jeszcze pytanie ile obornika potrzeba żeby przekopać z mączką? Facet ma w workach po 30kg i nie wiem ile worów brać
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 16:21, 26 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Obornika beż ile wlezie. Jak nie teraz to na wiosnę zużyjesz. 30 kilo to wcale nie tak dużo - jak z tą mączką

EDIT
kasiab napisał(a)
Dziewczyny znalazlam ladne bukszpany wys ok 60cm za 12zl. I nie wiem czy brać czy nie.


Wzrost to nie wszystko - liczy się masa zielona i bryła korzeniowa.
No i cel dla jakiego kupujesz.
Jeżeli jest to np. 60 na 60 lub na 40cm to można brać na kulki.
A jeśli to 1-3 długie patyczki to sorry, na obwódkę mozna kupić za 3-4zł (bo i tak byś musiała ściąć do 20-30cm).
Tak więc jak widzisz, wszystko zależy jakie te buksy w całokształcie są.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MartaKozak 16:47, 26 lip 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Sama chce maczke kupic, czytalam ze daje sie 15 kg na 100m2.
Toszka - lepiej jest zwykla (pylista) maczke kupic czy granulowana?
Pozdrawiam
Bede podgladac
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Toszka 17:09, 26 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Granulowana mączka? Czego to ludzie nie wymyślą
Mączka to zmielona skała. Pomału wchodzi w reakcje z glebą i "uwalnia" minerały. Podobnie jak dolomit.
Ta granulowana może być świetnym rozluźniaczem do ciężkiej, iście gliniastej, zbitej ziemi.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies