Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

kasia_c 20:17, 29 lip 2017

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Dużo roboty przed Wami. Ciekawa jestem postępów będę obserwować
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
gosika67 20:25, 29 lip 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Toszka mam jeszcze gnojówkę z pokrzywy, podlewać?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Toszka 20:37, 29 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pokrzywą już nie - za dużo azotu. Teraz cenny jest skrzypi mało azotowe.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 20:56, 29 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
kasia_c napisał(a)
Dużo roboty przed Wami. Ciekawa jestem postępów będę obserwować


Dużo to fakt. Zobaczymy co nam z tego wyjdzie pozdrawiam
____________________
Kasia - tu na razie jest...
eVka 23:19, 29 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia bukszpany na wypasie, czy możesz przesłać link do oferty? Co do kompostu może macie w mieście kompostownię produkująca kompost. U nas zarządza nią miasto i można id nich kupić kompost w trybie ofertowym, 1 tona z załadunkiem kosztuje 20 zł. Trzeba sobie transport tylko załatwić. Biorę 12 ton a potem kolejne 12 ton. Chce bo wymieszać z ziemia i odbiornikiem pod rabaty i trawnik.
____________________
sylwik69 09:31, 30 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
kasiab napisał(a)
Kupiłam te sadzonki posadzone w miejscu w którym teraz nie będą przeszkadzały. Do dołków wyspałam ziemi ogrodowej z obornikiem granulowanym i podlałam Korzonkiem (zgodnie z zaleceniami Toszki). Tak po zapakowaniu: 24szt cudownych sadzonek

Ładne sadzonki a ja głupia kupiłam tylko 5szt po 5 zł taka okazja!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
kasiab 10:26, 30 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
effka napisał(a)
Kasia bukszpany na wypasie, czy możesz przesłać link do oferty? Co do kompostu może macie w mieście kompostownię produkująca kompost. U nas zarządza nią miasto i można id nich kupić kompost w trybie ofertowym, 1 tona z załadunkiem kosztuje 20 zł. Trzeba sobie transport tylko załatwić. Biorę 12 ton a potem kolejne 12 ton. Chce bo wymieszać z ziemia i odbiornikiem pod rabaty i trawnik.


Dobry pomysl zapytam czy jest kompostownia miejska ale będzie u Ciebie wszystko rosło ja brałam ostatnie 24szt. Facet kupił jakaś zapuszczona dzialeczke i miał ponad 200 bukszpanow. Ma jeszcze piękne kule tylko nie chce albo jak kto woli nie wie ze chce je sprzedać. Jak się namysli ma mi dać znać. Jak chcesz to wtedy Ci dam znać?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 10:28, 30 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
sylwik69 napisał(a)

Ładne sadzonki a ja głupia kupiłam tylko 5szt po 5 zł taka okazja!


Sadzonki po 5zl jak ładne to szkoda ze nie zaszalalas. Na pewno trafi się nie jedna taka okazja. Jak pisalam Ewie jak będzie chciał sprzedać kule to dam znać
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 21:08, 30 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Toskzo pytanie mam (korzystając z Twojego gromu cierpliwości do moich pomysłów rzecz jasna) co sądzisz o sianiu poplonu? Chodzi mi o to, że przód wygląda już całkiem nieźle jeśli chodzi o wyrównanie poziomu a i tak z dalszymi pracami czekam na powrót męża to nie warto byłoby wysiać teraz poplon i później przekopać z obornikiem, mączką i kompostem jak dostanę? I później niech sobie całą zimę tak pobędzie do wiosny? Przepraszam jeśli to głupie rozważanie i nie trać cierpliwości proszę
____________________
Kasia - tu na razie jest...
anna_t 21:45, 30 lip 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
cześć Kasia na fajnym etapie jesteś
od jakiegoś czasu i ja jestem zywym przykładem dobrych rad Iwony. niestety nie od poczatku przygotowywałam teren wedlug jej wskazuwek bo tak szybko mnie nie znalazla ale co się odwlecze to nei uciecze teraz się słucham i widzę różnice w glebie.
rabaty które teraz powoli obsadzam zaczełam przygotowywać już przed zimą. rozłozyłam obornik na trawniku (zmniejszam trawnik dla rabat), przekopałam i zostawiłam na cała zimę w pryzmach bez grabienia. a teraz dodatkowo wysialam gorczyce na poplon i już jest przekopane z mączką. nawet M sie zdziwił ze jakoś latwiej się kopie
ja teraz z perspektywy czasu zrobiłabym juz na Twoim etapie tez obrzeża rabat, zwlaszcza że nasza główna projektantka już ci pykla planik
wyrównanie terenu, murki,przygotowanie gleby i obrzeża, np. krawężniki
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies