Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

kasiab 14:30, 19 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511


Witaj Kasiu Myślałam, że tylko ja mam pod górkę z moimi skarpami... Ale z takimi pomocnikami damy radę Podobno z kupie siła
Pozdrawiam i bedę podglądać


Witaj Asiu dziękuję za odwiedziny i zapraszam prawda to co piszesz. Każdy ma inne spojrzenie na to samo zagadnienie. Uwazam ze forum jest jak taki ogrodowy coaching niezbędny jak dla mnie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 14:32, 19 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Toszka napisał(a)
Taras mozna zrobić podniesiony, na "nogach". Dla drewna to lepiej
Odpadnie koszt nawiezienia ziemi i robienia murku. Za to będzie taras widokowy
Ponieważ jestem zwolenniczką znajdywania plusów w minusach powiem tylko tyle, że przy tak wyniesionym domu woda i deszcze nie będą was zalewać w domu Jakiś plus tego jest!!!! Taras też będzie perełką


Muszę się z Tobą zgodzić zawsze to spore plusy a czy taras okaze się perełką to się okaże ale muszę stwierdzić że jesteście mega kreatywne i szansa na to to 99% dziękuję Wam!
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Lulilaj 14:37, 19 lip 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
kasiab napisał(a)
Asiu dla mnie bomba. Ja tak na swój ogród nie spojrzałam. Inspiracje bombowe szczególnie ta z drewnianymi ścieżkami. Skarpy takie schodkowe wspaniałe. Ja to myślałam żeby zrobić 40cm od budynku murek oporowy i na dole posadzić trawy, cos na pniu żeby zakryć a tu można zrobić z tej różnicy mega atut calej działki. Jestem w szoku poważnie. Jak zobaczylam jak wysoko mamy punkt 0 to chciałam sprzedawać budowę i znalazłam już nową działkę ale mąż tupnal nogą i musiałam czekać aż będzie dach. Dziękuję Ci za poświęcony czas w moim wątku


Kasiu też tak miałam, dopóki Asia nie wskazała mi innej ścieżki
Też jestem dumną posiadaczką jej projektu i już widać zmiany, oczywiście na lepsze. Zdolna z niej bestia
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
kasiab 15:04, 19 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Lulilaj napisał(a)


Kasiu też tak miałam, dopóki Asia nie wskazała mi innej ścieżki
Też jestem dumną posiadaczką jej projektu i już widać zmiany, oczywiście na lepsze. Zdolna z niej bestia


Właśnie czytam Twój watek i wzdycham nad projektem Asi. Pięknie
____________________
Kasia - tu na razie jest...
makadamia 15:24, 19 lip 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dziewczyny, skończcie już wzdychać i pogadajcie z fachowcami o kosztach i metodach budowania
Polecam też kontakt z Teresą z wątku jak to wszytko ogarnąć.
Ona ma jeszcze większe skarpy niż Wy i w zeszłym roku nad nimi dumałyśmy - nie wiem, co zdążyła już zrobić, na razie pokazuje tylko drugą część działki.
Rojodziejowa też jest doświadczona skarpowo.
No i oczywiście Asia-Nawigatorka.

Popytajcie się ich, jak robi się takie murki i czy da się to zrobić we własnym zakresie, jakie to są koszty - żeby nie było zimnego prysznica.

Proponuję na razie rozwiązania kierując się jedynie estetyką i wygodą użytkownika - rzeczywistość może zweryfikować te plany.

O ile zrobienie jednego schodka więcej to pewnie nie jest jakaś znacząca różnica, to zrobienie murka o wysokości 1 m. pewnie tak. No ale ten murek to i tak musielibyście zrobić. Ten drugi, niższy, to już fanaberia
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 15:28, 19 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Będziemy sobie wzdychac i koniec powiem tak fachowiec to będę ja i mój mąż bo nie ma opcji na wzięcie ekipy. Zostają fora itd a takie fanaberie to lubimy
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 15:10, 20 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Hej dziewczyny u nas pracowicie. Rozgarniamy ziemię z wielkiej sterty. Upał nieziemski ale trochę się udało rozwiezc ziemii. Jeszcze z 5 dni intensywnej pracy i będzie o jedną stertę mniej. Później druga i zamawiam ciagnik żeby zaoral podworko z tyłu bo nie mogę patrzeć na te wszystkie chwasty. Planuję też zacząć wkopywac na granicy działki krawężniki żeby ograniczyć przerost chwastów z działek dookoła. Mączke najwcześniej będę miała w pierwszym tygodniu sierpnia. Zastanawiam się co posadzić na froncie jako żywopłot. Chciałabym graby ale zaczynam zastanawiać się nad cisami. Oczywiście sadzonki nie będą wielkie bez względu na co padnie wybór. Chyba ze macie inne propozycje to bez krepacji
____________________
Kasia - tu na razie jest...
eVka 15:11, 20 lip 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Witam się i będę kibicować i podglądać postępy. Pomysł z murkami rewelacyjny, dużo pracy ale na pewno będzie warto! Dzięki temu ogród nie będzie sztampowy.
Pozdrawiam
____________________
kasiab 15:16, 20 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Witaj Ewo zaciśnięte kciuki się przydadzą. Pomysły Asi z murkami są wręcz wspaniałe. Mam nadzieję że uda się stworzyć wspaniały ogród.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 16:39, 20 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Pstryknęłam kilka zdjęć dzisiaj. Okazuje się że ściana "garażowa" będzie musiała mieć murek na ok 1,2m.
Niestety nie sądzę żebyśmy podnosili z tej strony teren jakoś bardzo ponieważ dowiedziałam się że planujemy miejsce na drugi samochód także tylko miejsce parkingowe będzie wyżej.
Poniżej widok od od przyszłej bramy wjazdowej
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies