Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tu na razie jest klepisko....

Pokaż wątki Pokaż posty

Tu na razie jest klepisko....

MartaKozak 17:41, 26 lip 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Toszka napisał(a)
Granulowana mączka? Czego to ludzie nie wymyślą
Mączka to zmielona skała. Pomału wchodzi w reakcje z glebą i "uwalnia" minerały. Podobnie jak dolomit.
Ta granulowana może być świetnym rozluźniaczem do ciężkiej, iście gliniastej, zbitej ziemi.


Ja niestety mam gliniasta, wrecz glejowa glebe...
Toszka - jesli znajdziesz troche czasu to zajzyj prosze do mnie i doradz co moge jeszcze zrobic przed zima aby poprawic strukture gleby.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
kasiab 19:32, 26 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Sadzonki sa bardzo ładne. Nie wiem czy mofe wrzucić link z olx?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
kasiab 19:34, 26 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Sadzonki sa w gruncie i wyglądają bardzo ładnie. W okolicznej szkółce chcieli za podobne 45zl. Ja bym chciała na kulki, stozki.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
nawigatorka 20:02, 26 lip 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Jak wstawisz z olx to moga zostać szybko wykupione może podeslij toszce na priv
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
kasiab 09:22, 29 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Kupiłam te sadzonki posadzone w miejscu w którym teraz nie będą przeszkadzały. Do dołków wyspałam ziemi ogrodowej z obornikiem granulowanym i podlałam Korzonkiem (zgodnie z zaleceniami Toszki). Tak po zapakowaniu: 24szt cudownych sadzonek
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 09:53, 29 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Z bólem serca muszę znowu wytknąć błąd - za każdusienkim razem podkreślam, że obornik granulowany jest nawozem, ale już nie polepszaczem gleby. Ma te same minerały co obornik kompostowany, ale już nie ma struktury i włókien.

Dodatkowo "namacza się/pęcznieje" po miesiącu. A teraz mamy koniec lipca

Co to jest "ziemia ogrodowa"? Taka z worków??? Jaka z worków? A gdzie kora przekopana? A kompost?
Jeśli kupujemy podłoże w workach to trzeba dokładnie czytać skład. Co było napisane?

Traktujemy ten problem/zagadnienie sadzenia jako element edukacyjny - ma się rozumieć
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 11:56, 29 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
Yyyyyy.... kompost się produkuje. Nie czytałam skladu ziemi bo uznałam za pewny pewnik że będzie ok... czuję się opieprzona i wyedukowana nie będę ich teraz wyciągać chyba żeby dołożyć kory?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 15:13, 29 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ależ, ja cię nie opieprzam. Edukuję. Obym tylko ja edukowała, a nie Mazan w dziale chorób

To coś w workach to zazwyczaj torf. Na opakowaniu napisane bywa "ziemia", "podłoże" itp. Czytaj składy, niestety.
O torfie już nie raz pisałam, że on nie ma żadnych wartości. Kilka pierwszych miesięcy kwasy humusowe i wszystko. O właściwościach fizycznych torfu nie raz pisałam przy okazji rododendronów. Torf jest jak gąbka - chłonie wodę i jej nie oddaje, a jak wyschnie nie chłonie wody w ogóle.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kasiab 15:40, 29 lip 2017


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1500
To czytałam o torfie Jaki skład będzie odpowiedni? Żebym nie kupiła byle czego na następny raz?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Toszka 18:10, 29 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wystarczy obornik, kora, mączka bazaltowa i to zmieszane z własną glebą. Oczywiście do kompletu powinien być kompost, ale czasami mówi się trudno.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies