Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 21:24, 12 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Kasya napisał(a)
Fajny taki szpaler z szafirkow


Kasya dziękuję. Rośliny w grupie zawsze mnie zachwycają.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:25, 12 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
anuska2507 napisał(a)
Szafirki wymiatają na pewno Twoja ziemia im służy.
Sesleria na tle jasnego żwirku też mi się podoba.


Aniu cieszę się, że ci się podoba. Co do szafirków czytałam, że nie lubią piaszczystej gleby, więc moja jest jak najbardziej ok.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:27, 12 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Świdośliwę masz lamarcką czy inną?


Patrycja przy tarasie mam świdośliwę kanadyjską Rainbow Pillar, ale Lamarcką też mam (to moje nowości z jesieni zeszłego roku).
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:29, 12 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Agatorek napisał(a)
Aniu, pięknie , szafirki dają czadu

Ja akurat na pogodę nie narzekam, czasami popada, ale to dobrze. Temperatury też normalne, a nie od razu upały


Aguś u mnie dziś nareszcie zrobiło się wiosennie, ale od jutra znów ma lać. I jak tu żyć?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:37, 12 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Martka napisał(a)
Sesleria kwitnie na całego Bardzo zaawansowane masz już drzewka. Czy ten sezon będzie u Ciebie spokojniejszy? Ja taką nadzieją się łudziłam, ale w połowie kwietnia już nie mam takich nierealistycznych myśli wciąż jeszcze wiele do ogarnięcia po zimie i nowe rabaty w kolejce... maj z pewnością nie będzie upływał na upajaniu się kwieciem


Martka ja po prostu zwykle decyduję się na kupno większych drzew, nie hoduję drzew z gałązek, szkoda mi czasu

Ten sezon na pewno ma być spokojniejszy jeśli chodzi o tworzenie rabat, planuję drobne zakupy do wypełnienia istniejących rabat + nową rabatę w przedogródku. Może uda się coś zrobić z tarasem. Mamy też huśtawkę do kupienia, ścieżki do zrobienia. Niestety patrząc na pogodę, wszystko rozciąga się w czasie, nie wiem jak to z tym odpoczynkiem będzie

W przyszłym roku za to planuję nową rabatę przy drzewach owocowych - będzie długa i w większości kwiatowa.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 21:41, 12 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Dziś wykorzystałam ładna pogodę i przycięłam róże, wrzosy, wyplewiłam grządki w przedogródku.



Posiałam też marchew, sałatę, rzodkiewkę. Kupiłam też trochę nowych nasion, myślałam że posieje jutro, ale zapowiadają deszcze więc pewnie nic z tego nie wyjdzie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 09:48, 13 kwi 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4073
Wczoraj dostałam zdjęcia swojej działki z drona. Strasznie mnie cieszą te zdjęcia, będzie mi łatwiej planować.
Teraz i wy macie obraz całego mojego ogrodu.

Między tujami, a drzewami owocowymi (drzewa w linii), chcę w przyszłym roku zrobić długą kwitnącą rabatę.







A tu widać nowo tworzącą się rabatę w przedogródku po lewej stronie.



Już wiecie dlaczego muszę borykać się z wiecznym błotem wokół domu i brudem na elewacji. Innym to nie przeszkadza niestety.


____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
edi75 10:08, 13 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2211
Widok daje fajne możliwości. I taka czarna ziemia wkoło.
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
BASIA8 10:16, 13 kwi 2023


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Pięknie wiosennie w ogródeczku, i prace idą do przodu. Zdjęcia z drona mega Ziemia wokół domku piękna Buziaki zostawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Judith 10:25, 13 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10080
Ależ świetne zdjęcia! I jaka jakość!
No i widać, jakie idealne obłości zrobiłaś .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies