Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 14:49, 03 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
A tak wyglądało ognisko





Za brzozami chcę posadzić tawuły szare Grefsheim, w rogu wylądował miłorząb dwuklapowy. Myślę, jeszcze nad nasadzeniami wokół ogniska.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 12:25, 07 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
Jakoś nie mam szczęścia do tego forum, brakuje mi pomocnej ręki Wiem, że wszystko słabo to wygląda, dlatego sukcesywnie proszę o pomoc. Może ktoś się zlituje.

Prostokąt przy tarasie 4,25m x 2.9m. W środku hortensja pinky winky na pniu (szczepiona 1,10m), dookoła na zewnątrz tawuły goldflame. Sadzić coś w środku czy usypać żwir dookoła? Myślałam ewentualnie by podsadzić hortensję różami okrywowymi Fairy, ale nie wiem czy w tym nie zginie. Wrzucam zdjęcie z innej perspektywy.



Po lewej stronie lawendy i klon, z tyłu warzywniak.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 14:49, 07 kwi 2020


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2557
Cześć, przejrzałam wątek i doczytałam, że jesteśmy z tych samych stron. Też jestem na etapie planowania ogrodu, tylko nie mam aż tak zaawansowanych prac Podoba mi się Twoja aranżacja frontu, a żurawki zaskoczyły kolorem.
Mam propozycję na towarzystwo dla hortensji - rozchodniki i rozplenice.
Zapraszam też do mojego wątku, bo co dwie głowy to nie jedna
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 15:49, 07 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
Anuska2507 bardzo dziękuję za wizytę, będę wpadać do ciebie

Muszę zrobić jeszcze mały update frontu, bo też trochę się pozmieniało, tyle co sama wymyśliłam

Tu posadzona jest szałwia omszona w trzech kolorach: biała, różowa i niebieska bodajże, ślicznie kwitła, ale nie mam zdjęcia niestety. Myślę co posadzić za nią.





Pod warzywniakiem też trochę zmian, mam nadzieję, że wszystko ruszy na wiosnę:





Napisów nie widać więc wygląda to tak:
czerwone - wrzosy
zielone - hortensja grandiflore
żółta - krzewuszka nana purpurea
niebieskie - tawuła goldflame
czerwony przy warzywniaku - dereń elegantissima
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 16:07, 07 kwi 2020


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2557
Za szałwią może sprawdziłyby się róże jeśli jest tam sporo słońca?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 17:21, 07 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
makadamia napisał(a)
Jak powiedziałam, bez planu na całą działkę jednej rabaty się nie robi, ale wstępnie miałabym taką propozycję:



Ten czerwony krzew, czy drzewo, przy domu, co by to mogło być? Mogę zrobić drobną rewolucję w trawach
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 17:24, 07 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
anuska2507 napisał(a)
Za szałwią może sprawdziłyby się róże jeśli jest tam sporo słońca?


Ze słońcem to tam tak średnio, jest sporo, ale nie tyle co z tyłu budynku.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
anuska2507 10:31, 08 kwi 2020


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2557
To z przodu hortensje (one chyba mogą mieć mniej słońca?), a z tyłu przychodzi mi do głowy berberys albo klon palmowy.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
ajka 19:55, 08 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
anuska2507 napisał(a)
To z przodu hortensje (one chyba mogą mieć mniej słońca?), a z tyłu przychodzi mi do głowy berberys albo klon palmowy.


pokaże jeszcze jak planujemy przedłużyć sobie taras, mąż pracuje nad meblami z palet, na razie czysta prowizorka (chyba będą białe)
planuję jakieś nasadzenia na tych żółtych polach





Czy coś na pniu mogłoby się sprawdzić po tej lewej stronie? np trzmielina?
Bardzo bym chciała liliowce w tym kwadracie, czy to dobry pomysł? pewnie musiałyby być z czymś połączone, bo jak przekwitną podobno nie wyglądają dobrze, może zrobić im jakąś obwódkę?

mąż robi jeszcze donice na taras (te brązowe), mają dojść jeszcze dwie, planujemy tam posadzić bambusy

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 20:03, 08 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej. Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć czas na forum mi zawsze dziewczyny pisały, że jeśli potrzebuje pomocy, żeby ktoś do mnie zajrzała to też sama muszę się udzielać ( a z tym to krucho u mnie). Trzymam kciuki za plany i ich reqlizacje!
Ja już jestem zmęczona ciągłym planowaniem bo ilez można. w tym roku już tak nie zastanawiam się. Czekam tylko aż drzewa się pojawia w ogrodniczym i sadzę, zawsze to lepiej niż kolejny rok kombinowac


Tam do szałwi to faktycznie róże mogłyby fajnie wyglądać mi ostatnio wpadła w oko Pomponella i Pashmina, Baronesse...
Powodzenia
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies