Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Kasya 20:07, 08 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41798
ajka napisał(a)


pokaże jeszcze jak planujemy przedłużyć sobie taras, mąż pracuje nad meblami z palet, na razie czysta prowizorka (chyba będą białe)
planuję jakieś nasadzenia na tych żółtych polach





Czy coś na pniu mogłoby się sprawdzić po tej lewej stronie? np trzmielina?
Bardzo bym chciała liliowce w tym kwadracie, czy to dobry pomysł? pewnie musiałyby być z czymś połączone, bo jak przekwitną podobno nie wyglądają dobrze, może zrobić im jakąś obwódkę?

mąż robi jeszcze donice na taras (te brązowe), mają dojść jeszcze dwie, planujemy tam posadzić bambusy



____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ajka 20:45, 08 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3963
sarenka napisał(a)
Hej. Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć czas na forum mi zawsze dziewczyny pisały, że jeśli potrzebuje pomocy, żeby ktoś do mnie zajrzała to też sama muszę się udzielać ( a z tym to krucho u mnie). Trzymam kciuki za plany i ich reqlizacje!
Ja już jestem zmęczona ciągłym planowaniem bo ilez można. w tym roku już tak nie zastanawiam się. Czekam tylko aż drzewa się pojawia w ogrodniczym i sadzę, zawsze to lepiej niż kolejny rok kombinowac


Tam do szałwi to faktycznie róże mogłyby fajnie wyglądać mi ostatnio wpadła w oko Pomponella i Pashmina, Baronesse...
Powodzenia


Dzięki, obczaję te róże, może coś się nada
Trudno mi się udzielać, skoro wiedzy brak, ale spróbuję
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 20:48, 08 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3963
Kasya napisał(a)




Czy to wszystko liliowce? Na razie starczy mi mały kwadrat
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Kasya 21:16, 08 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41798
ajka napisał(a)


Czy to wszystko liliowce? Na razie starczy mi mały kwadrat

Tak w Bolestraszycach
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ajka 21:18, 08 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3963
Sarenka podoba mi się ta Pomponella, może się zdecyduję?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 21:30, 08 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ajka napisał(a)


Dzięki, obczaję te róże, może coś się nada
Trudno mi się udzielać, skoro wiedzy brak, ale spróbuję

Mi też wiedzy brak,tzn przez te lata na O.cos tam wufm ale zagladac do kogoś jak najbardziej polecam, inne ogrody mogą być inspiracją ( przynajmniej dla mnie
Fajnie jest poczytać o czyichś zmaganiach, poczytać co komud doradzono- może coś sobie bedzie można podpasowac
Im więcej zdjęć podglądasz tym większa szansa, że szybciej będziesz wiedziała co byś chciała mieć u siebie


Cieszę się że róża wpadła w oko
____________________
Magda W samym sloncu
ajka 22:18, 08 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3963
sarenka napisał(a)

Mi też wiedzy brak,tzn przez te lata na O.cos tam wufm ale zagladac do kogoś jak najbardziej polecam, inne ogrody mogą być inspiracją ( przynajmniej dla mnie
Fajnie jest poczytać o czyichś zmaganiach, poczytać co komud doradzono- może coś sobie bedzie można podpasowac
Im więcej zdjęć podglądasz tym większa szansa, że szybciej będziesz wiedziała co byś chciała mieć u siebie


Cieszę się że róża wpadła w oko


Jeśli chciałabym ją sadzić w kwietniu, to powinnam szukać roślin w doniczce czy z gołym korzeniem?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
sarenka 07:13, 09 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wydaje mi się że teraz są tylko z gołym korzeniem. W zeszłym tygodniu ja właśnie takie róże sadziłam
____________________
Magda W samym sloncu
ajka 11:02, 09 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3963
Tak sobie pomyślałam, że w środek mogłabym dać tawułki Arendsa, czerwone, albo rózowe, co o tym myślicie, jakie odmiany polecacie?



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Brzozowadzie... 13:57, 15 kwi 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Ajka Nie jest prosto ogarnąć tak wielki teren, wiem coś o tym I trudno słuchać tych, którzy podpowiadają coś, co nam nie po drodze. Mi też było trudno i początkowo, tak jak Ty, to sadziłam w jednym kącie, to w drugim. Aż w końcu padłam i zrozumiałam, że jednak muszę mieć jakiś jeden OGÓLNY plan. Więc teraz bardzo, bardzo Cię namawiam na taki plan Bo inaczej będziesz się zapracowywać, tracić pieniądze na rośliny, a ten ogród marzeń, który masz w duszy ciągle będzie przed Tobą. Tak więc, na Twoim miejscu:
- narysowałabym sobie na kartce plan aktualnych rabat i spojrzała na to całościowo: czy podążam za falistymi liniami, czy wolę ogród pod linijkę, bo któryś wybrać trzeba, żeby było spójnie;
- jeśli sadzę rośliny, to dla uzyskania efektu spójności powtarzam je dwu-trzy krotnie w ogrodzie, np. jeśli posadziłam szpaler hortensji to powtarzam tą samą w innym miejscu, jeśli wybrałam konkretną odmianę żurawek, to powtarzam ją trzykrotnie na rabacie. Tak, tak, wiem, że znajdą się tacy, którzy bez tych powtórzeń uzyskają spójny ogród, znam nawet takich osób kilka, ale większość potrzebuje powtórzeń
- zawsze dbam o poprawę ziemi i nie chodzi tu o kupienie ziemi w worku, która najczęściej jest bezwartościowym torfem. Użyźniamy kompostem, obornikiem, mączką bazaltową, dolomitem. Jeśli to pominiemy, za trzy lata w ogrodzie będziemy mieć szpital.
Chyba Asia makadamia narysowała Ci fajne propozycje rabat podokiennych. Ty zrobiłaś po swojemu i oczywiście masz do tego prawo Ale myślę, że proszenie o radę i nie korzystanie z nich w ogóle, mija się z celem
Obrazisz się na mnie za te słowa prosto z mostu? Mam nadzieję, że nie, bo trzymam mocno kciuki za Twój ogród!!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies