Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 13:17, 25 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Joku napisał(a)
Aniu, u mnie obiecane zdjęcia.


Ups, dywaniku to nie przypomina, hmm. Mam teraz zagwozdkę.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 13:33, 25 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Chyba jednak postawię na skalnicę arendsa
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Polon 07:18, 26 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 201
Witam się z rana, szafirki już całkiem ładnie kwitną, choć pełnego rozkwitu jeszcze nie osiągnęły, no i zagęszczenia jak u Ciebie też oczywiście nie, ale za rok myślę, że będzie postęp w sprawie
Czy skalnica jest zimozielona? Szukam czegoś, co może rosnąć z liliowcami i nie zanika na zimę.
____________________
Malgo
ajka 10:08, 26 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Polon z tego co czytałam skalnica jest zimozielona, ale chyba bałabym się sadzić liliowce ze skalnicą, wydaje mi się, że mogłyby się zagłuszać. Liliowce muszą mieć miejsce by się rozrastać.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 11:20, 26 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Polon, kiedyś widziałam liliowce podsadzone z przodu bergenią, która jest zimozielona, może takie połączenie cię usatysfakcjonuje. Priv.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 12:49, 26 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Po namyśle stwierdziliśmy, że w miejsce po chorym drzewie posadzimy jednak sosnę, a na buka mamy nowe miejsce, tutaj



W kole na magnolie posadziliśmy parę siewek stipy, szkoda wyrzucać, a jeszcze trochę zostało. Teraz między nimi posadzę jakieś roślinki, ale jeszcze nie mam pomysłu.



____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 12:52, 26 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987


W tle nowa huśtawka jeszcze niepomalowana







____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 12:55, 26 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Aha, a propo ułudki i skalnicy, to chyba jednak postawię na bodziszka ... kantabryjskiego biokovo. Dojdzie do mojej kolekcji bodziszków. Chyba, ze znacie jakąś lepszą odmianę bodziszka, najlepiej białą, tylko nie "alba" bo tego to mam 3 sztuki i w ogóle nie rosną u mnie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Polon 18:52, 26 mar 2024


Dołączył: 20 kwi 2023
Posty: 201
Dziękuję za pomysł, przyjrzę się bergeni bliżej, pierwsze wrażenie raczej do mnie nie przemawia, ale na razie nie skreślam.
A co myślisz o ciemierniku?

A widoki u Ciebie przepiękne, te idealne kształty rabat, zero chwastów.

Huśtawka też świetna, muszę się u mnie rozejrzeć, czy gdzieś mi się takie fajne coś zmieści
____________________
Malgo
ajka 20:30, 26 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Gosia bergenia też do mnie nie przemawiała swego czasu, ale im częściej ja widzę, tym większa ochotę mam ją u siebie posadzić. A z tymi liliowcami to już w ogóle fajna opcja. Ale jak tak mam .. rozchodniki też mi się nie podobały, a teraz mam kilka rodzajów w ogrodzie Ciemiernikow nie lubię, musisz pogadać z dziewczynami, które mają ich dużo.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies