Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ponad miarę - czyli trudne początki

ajka 00:04, 23 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Lidka uwielbiam oglądać floksy w innych ogrodach, tylko nigdy nie widziałam dla nich miejsca u siebie w ogrodzie. Myślę, że pod lawendą sprawdzą się znakomicie. Cieszę się, że szybko rosną, bo te jak widać, to takie mini sadzoneczki. W kamieniach wydają się jeszcze mniejsze niż w doniczkach.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joku 21:00, 23 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Asiu, podsadzenie hortensji ułudką to dobry pomysł, powinna wytworzyć ładny dywanik. Od szafirków raczej nie uda się jej oddzielić jeżeli planujesz jakieś uporządkowane nasadzenie ale mogą się fajnie przeplatać. Pokaż miejsce gdzie chcesz ją posadzić.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ajka 12:39, 24 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Jolu dziękuję za chęć pomocy. Między hortensjami limelight, a szafirkami jest około 80cm. Pomyślałam by za szafirkami, które mi się strasznie namnażają, posadzić ułudke wiosenna, może w dwóch kolorach biała i niebieska, mogą nawet wychodzić za hortensje i stworzyć dywanik, tak jak mówisz. Obok mam jeszcze brunnery, więc kolorystycznie chyba by wszystko grało. Hortensje teraz są przyciete więc słabo widać.





____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
ajka 12:45, 24 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Tak to wygląda jak kwitna hortensje, tu jeszcze bez ścieżki.

____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Judith 12:58, 24 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9971
ajka napisał(a)
Tak to wygląda jak kwitna hortensje, tu jeszcze bez ścieżki.


Ależ zdjęcie! Harmonia i piękno. Wspaniałe .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 13:20, 24 mar 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8593
W pierwszym momencie pomyślałam, że to jakaś wizka z projektu! Pięknie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ajka 15:48, 24 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Dziękuję Asia i Judith. Na ten widok niestety trzeba trochę poczekać To niesamowite jak ogród zmienia się w ciągu pór roku. Na razie tak jakoś smutno i pusto.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joku 19:57, 24 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Jeżeli zależy tobie na efekcie oddzielonych od siebie szafirków i ułudki to można taki efekt osiągnąć ale trzeba się nieco napracować . Ja po prostu przycinam, urywam te pędy które za bardzo wyłażą. I mam przez jakiś czas równą linię, latem ułudka się rozrasta na boki.
Obiecywałam chyba zrobić zdjęcie ale zajęłam się przycinaniem sporego iglaka i zapomniałam . Postaram się poprawić jutro.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
ajka 20:55, 24 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4011
Joku napisał(a)
Jeżeli zależy tobie na efekcie oddzielonych od siebie szafirków i ułudki to można taki efekt osiągnąć ale trzeba się nieco napracować . Ja po prostu przycinam, urywam te pędy które za bardzo wyłażą. I mam przez jakiś czas równą linię, latem ułudka się rozrasta na boki.
Obiecywałam chyba zrobić zdjęcie ale zajęłam się przycinaniem sporego iglaka i zapomniałam . Postaram się poprawić jutro.


Nie muszą być oddzielone, nie będzie mi przeszkadzać jak szafirki pojawią się w ułudce (chyba), bardziej zależy mi by szafirki nie lazły dalej, bo rozsiewają się, mimo, że są ograniczone obrzeżem ogrodowym
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joku 10:59, 25 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Aniu, u mnie obiecane zdjęcia.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies